Автори: Булавенко Ольга Василівна, Гайструк Наталія Анатолівна, Гайченя Інна Олександрівна, Павлікевич Анна Владиславівна, Гайструк Анатолій Віталійович

Текст статті

  Останніми роками у світі спостерігається поширення феномена зростання кількості сюжетів усесвітніх катастоф, одним із таких сюжетів є пандемія COVID-19, що стала серйозним випробуванням для всього юдства.
  Два роки безперервних досліджень і деякі відповіді на питання про SARS-CoV-2 уже висвітлені усьому людству. Науковці довели що збудник COVID-19 вражає не тільки органи та системи, а й має вплив на психоемоційну сферу життя. Саме психологічні розлади можна віднести до постковідних наслідків, що потребують корекції та покращення якості життя.
 Тому виникла необхідність у створенні методів діагностики, профілактики та лікування тривожно-депресивних розладів, особливо, у осіб із факторами ризику(обтяжений анамнез, тяжкі психологічні життєві ситуації, психологічні особливості сприйняття критичних ситуацій, тощо). Професором Гайструк Н.А. та співавторами було розроблено авторський метод скринінгу тривожно- депресивних розладів (авторська анкета), що має великий практичний потенціал. Тест на виявлення тривоги під час пандемії COVID-19 – призначений для скринінгового обстеження людей на наявність та рівень вираженості ознак тривожно-депресивних розладів. Корекція даних порушень за допомогою різних психологічних методик значно покращує якість життя та пришвидшує одужання. Одним із засобів впливу на психо-емоційну сферу пацієнта є соціомедійна арт-терапія. Можливість поширення та використання цього методу через мережу Інтернет робить його надзвичайно доступним в Україні і за її межами. В умовах карантину важливим моментом є дотримання карантинних заходів та продовжувати працювати в режимі онлайн. Можемо стверджувати, що серед оперативних технологій важливим моментом є вільний обмін методик лікування та профілактики, над чим ми і працюємо надалі.