14 жовтня - Покрова Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День захисника України.
Існує багато традицій та прикмет, пов’язаних зі святом Покрова. «Покров накриває траву листом, землю – снігом, а дівчину – шлюбним вінком».
З давніх-давен запорізькі козаки вважали Пресвяту Богородицю своєю заступницею і покровителькою, а ще вірили, що свята Покрова охороняє їх від ворогів. Саме цього дня козаки збирали Велику раду, в цей день обирали гетьманів, старшин і визначалися з подальшими військовими планами.
З часом свято отримало ще одну назву – Козацька Покрова. В Україні з 1999 року відзначають День козацтва.
Сьогодення перекликається з давніми традиціями. 14 жовтня 2014 року указом Президента України також встановлене державне свято День захисника України для вшанування мужності та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу. Це свято пам’яті про наших гордих предків, які пером і словом, вогнем і мечем виборювали право на незалежність рідної держави; свято вшанування козацької доблесті та звитяги; свято вдячності ветеранам Другої світової, які також воювали за свою землю. І, нарешті, це день усіх героїв сьогодення, які хоробро боронять кордони України , та усіх тих, хто поклав своє життя на Сході країни в ім’я суверенності та єдності нашої держави.