Україна підтримала ініціативу Всесвітньої організації охорони здоров’я, згідно з якою на 72 Генеральній асамблеї ВООЗ було прийнято Резолюцію про оголошення 2020 року Міжнародним роком медсестринства. У зв’язку з цим Міністерство охорони здоров’я України затвердило План заходів та оголосило наступний рік Роком медсестринства в Україні 2020.

 Відповідний наказ підписала Міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька.

"Рік медсестринства, який ми оголошуємо в Україні, – це комплексний інструмент розбудови нового бачення і моделі медсестринства. Він включає питання освіти, практики, нової ролі медичної сестри в лікувальному процесі, а також лідерства в професії. Я хочу, щоб наступного року ми об’єднали знання, ресурси, експертизу і розробили дорожню карту на 5-10 років.

Професія медсестри – це важлива праця, яка має бути шанованою і гідно оплачуваною.
План заходів на 2020 рік, який затвердило МОЗ, включає розробку та затвердження обласних заходів "Рік медсестринства в Україні 2020" для вирішення регіональних проблем медсестринства, притаманних конкретній області, заходи для підтримки та розвитку вищої освіти та науки в медсестринстві, створення попиту в практичній охороні здоров’я", – зазначила міністр.