1 листопада - Міжнародний день вегана

1 листопада - день вегана: 5 причин відмовитися від м'яса

Слово веган було утворено Дональдом Уотсоном з перших трьох і останніх двох букв англійського слова «vegetarian». Цей термін почав використовуватися веганським суспільством, заснованим Уотсоном 1 листопада 1944 року в Лондоні.

Веганізм (веганство) - спосіб життя, який характеризується, зокрема, суворим вегетаріанством. Вегани харчуються та користуються тільки рослинними продуктами, тобто, повністю виключають в своєму житті компоненти тваринного походження.

Вегани - це суворі вегетаріанці, які не тільки виключають зі свого раціону м'ясо та рибу, але виключають і будь-які інші продукти тваринного походження - яйця, молоко, мед та тому подібні продукти. Вегани не носять одяг зі шкіри, хутра, вовни і шовку і, більш того, не користуються продуктами, які тестували на тваринах. Адже веганство це не тільки система харчування, веганство це ідея, спосіб захисту не тільки тварин, а й навколишнього середовища в цілому.

Детальніше...

Відмова від м’яса: плюси та мінуси. 1 жовтня світ відзначає День вегетаріанства

Вегетаріанство у світі та в Україні набирає популярності. Від споживання м’яса відмовилися багато кінозірок, серед них Анджеліна Джолі, Леонардо Ді Капріо, Джоні Деп. Вибір на користь рослинної дієти люди роблять з різних причин: хтось виступає проти жорстокого поводження з тваринами, хтось занепокоєний негативним впливом тваринництва на екологію, а комусь просто не подобаються певні продукти. У Всесвітній день вегетаріанства ми поспілкувалися з дніпрянами, які викреслили з власного раціону м’ясо, та лікарями і дізналися про плюси і мінуси рослинного раціону.

Детальніше...

Позиція Академії харчування та дієтології США стосовно вегетаріанських дієт

ПОЗИЦІЯ

 Академія харчування та дієтології США вважає, що належним чином сплановані вегетаріанські, в тому числі веганська, дієти є здоровими, поживними і можуть забезпечити переваги для здоров’я у профілактиці та лікуванні певних захворювань. Ці дієти підходять для людей на всіх етапах життєвого циклу, в тому числі жінкам під час вагітності і лактації, немовлятам, дітям, підліткам, людям похилого віку, а також спортсменам. Рослинні дієти є більш екологічно стійкими, ніж дієти, багаті на продукти тваринного походження, оскільки вони використовують менше природних ресурсів та пов'язані з набагато меншою шкодою довкіллю.

 АНОТАЦІЯ

 Позиція Академії харчування та дієтології США полягає у тому, що належним чином сплановані вегетаріанські, в тому числі веганська, дієти є здоровими, поживними і можуть забезпечити переваги для здоров’я у профілактиці та лікуванні деяких захворювань. Ці дієти підходять для людей на всіх етапах життєвого циклу, в тому числі жінкам під час вагітності і лактації, немовлятам, дітям, підліткам, людям похилого віку, а також спортсменам. Дієти, основою яких є рослини, є більш екологічно стійкими, ніж дієти, багаті на продукти тваринного походження, оскільки вони використовують менше природних ресурсів та пов'язані з набагато меншим екологічним збитком. Вегетаріанці і вегани знаходяться у групі зниженого ризику захворювання на ішемічну хворобу серця, цукровий діабет 2-го типу, гіпертонію, деякі види раку та ожиріння. Низьке споживання насичених жирів і високе споживання овочів, фруктів, цільного зерна, бобових, соєвих продуктів, горіхів і насіння (багатих на клітковину та фітохімічні речовини), притаманне вегетаріанській та веганській дієтам, сприяє зниженню загального рівня холестерину, рівня ліпопротеїнів низької щільності та кращому контролю глюкози у сироватці крові. Ці чинники сприяють зниженню хронічних захворювань. Веганам потрібні надійні джерела вітаміну B12, такі як збагачені цим вітаміном продукти або вітамінні добавки.

Детальніше...

Вітамін В12 у вегетаріанських дієтах

Критично важливий вітамін

 Вітамін B12 — дуже важлива поживна речовина. Він необхідний для належного формування червоних кров'яних тілець і розвитку нервової системи. Дефіцит вітаміну B12 — серйозна проблема, що призводить до анемії і порушень функції нервової системи. У той час як молоко і яйця містять вітамін В12, у жодній рослинній їжі його немає. Вегани знаходяться в зоні ризику розвитку дефіциту вітаміну В12, допоки вони не споживають добавки B12 або продукти, які штучно збагачені ним.

 Які симптоми дефіциту вітаміну В12?

Детальніше...

«Детям до 18 лет переходить на вегетарианство и веганство нельзя»

Стоматолог – о последствиях вегетарианства, веганства и других этичных систем питания для улыбок детей.

Споры вегетарианцев и мясоедов чаще всего бесплодны, поскольку сторонники каждой из точек зрения говорят на разных языках. Мясоеды апеллируют к достижениям науки, вегетарианцы – к аморальности поедания живых существ. Тем не менее, этика в питании влияет на состояние зубов детей и взрослых, о чем и расскажет Марина Колесниченко, стоматолог, главный врач клиники Beauty Line:

Терминология

«Классические» вегетарианцы. Те, кто отказался от употребления в пищу мяса, рыбы и птицы. Среди них есть немало различных течений (отношение к молоку и яйцам, например, порождает разные течения). Из среды вегетарианцев со временем выделились веганы – они отказались от любого питания, кроме овощей, фруктов и каш. Молочные продукты, яйца, икра – за поедание всего этого вы подвергнетесь жесткому осуждению.

Детальніше...

Доктор Комаровский рассказал, можно ли ребенку быть вегетарианцем или сыроедом

Доктор Комаровский рассказал, можно ли ребенку быть вегетарианцем или сыроедом. При этом эксперт заявил, что с точки зрения природы и эволюции человеческий организм на вегетарианство не рассчитан.

Об этом сообщает «РБК-Украина».

Комаровский отметил, что люди по своей природе приспособлены к тому, чтобы есть овощи, фрукты, мясо, рыбу, молоко и яйца. Тем не менее, он считает, что если какая-то семья хорошо себя чувствует на вегетарианстве, то это полное право семьи.

Детальніше...

Вегетарианец с рождения: могут ли дети обойтись без мяса

Рассказываем, почему детям рекомендуют традиционное питание, есть ли риски у «растительной» диеты и каков шанс вырасти здоровым без мяса, молока и яиц. В общем, взялись за одну из самых противоречивых и спорных тем — вегетарианство и дети. Разбираться нам помогают Рената Петросян, эндокринолог, главный врач клиники «Чайка», и Фёдор Катасонов, педиатр в GMS Clinic, автор книги «Федиатрия. Нетревожный подход к ребёнку». С точки зрения здоровья любые пищевые ограничения — фактор риска. Нет ни одного продукта, который полностью удовлетворял бы наши потребности в питательных веществах. Именно поэтому в зарубежных и российских официальных рекомендациях в отношении рациона детей речь идёт именно о разнообразном питании, в которое среди прочего входит и нежирное мясо.

 При этом есть данные, что хорошо спланированная веганская и вегетарианская диета подходит даже кормящим матерям и маленьким детям. Правда, разделяют это мнение далеко не все педиатры, ведь разработать полноценную детскую диету с пищевыми ограничениями довольно сложно — отчасти потому что потребность в питательных веществах сильно зависит от возраста.

Детальніше...

Помруть здоровими. Вчені з’ясували, які хвороби загрожують вегетаріанцям

Дієтологи з США провели дослідження, згідно з яким вегетаріанство підвищує ризики інсульту. Справа в нестачі вітамінів, які містяться в м’ясі.

Вчені з Оксфордського університету провели нове дослідження, згідно з яким вегетаріанці і вегани більш схильні до інсультів, ніж люди, які вживають м'ясо.

Як пише CNN, результати дослідження показали, що у любителів «зеленої» їжі ймовірність інсульту на 20% вище, ніж у тих, хто не відмовляється від м'яса. Серед проаналізованих пацієнтів-вегетаріанців і веганів найбільш поширеним був геморагічний інсульт, при якому кров з артерій потрапляє в мозок.

 

Детальніше...

Как веганская диета влияет на интеллект и развитие мозга

Веганская диета содержит мало (а в некоторых случаях полностью лишена) важных для мозга питательных веществ. Влияет ли это на способность веганов мыслить?

Идея относительно того, что избегать мяса вредно для наших мозгов, интуитивно понятна. Да, антропологи на протяжении многих лет продолжают спорить, как именно питались наши далекие предки, но многие ученые считают, что для развития такого уникального органа, как наш мозг, потребовалось обсосать немало косточек.

Некоторые даже уверены, что именно мясо сделало нас людьми.

Одна из причин, на которых основываются их доводы - разум обходится нам дорого: мозг потребляет около 20% всех ежедневных калорий, хотя его вес - лишь 2% от веса нашего тела.

А где проще всего найти то невообразимое разнообразие жиров, аминокислот, витаминов и минералов, которые требуются этому привередливому органу? Конечно, в мясе животных, которые уже собрали весь этот набор для нас!

И хотя трудно себе представить, чтобы наши предки отказывались от мяса в пользу репы, сегодня картина совсем иная.

Детальніше...

Веганство и здоровье: 4 распространенные ошибки

Мы переходим на веганство, потому что осознаем, насколько это полезно для нашего здоровья и как это помогает животным и окружающей среде. Но от ошибок на этом пути никто не застрахован!

 Многочисленными исследованиями уже доказано, что веганство может уберечь нас от хронических заболеваний, таких как, например, диабет 2-го типа. Помимо преимуществ веганской диеты для здоровья, веганский образ жизни, отрицающий жестокость и основанный на сострадании к животным и стремлении к ограничению ущерба, наносимого окружающей среде, в целом положительно влияет на наше самоощущение.

 Но хотя веганство и является наилучшей альтернативой любой диете, употребление растительной пищи не является стопроцентной гарантией здоровья! На этом пути существуют некоторые подводные камни, с которыми порой сталкиваются даже те, кто является веганом уже не первый год.

 Эксперты отмечают 4 наиболее распространенные ошибки в отношении веганов к своему здоровью, которых следует избегать, чтобы ненароком не осложнить себе жизнь.

Детальніше...