14 жовтня - Всесвітній день охорони зору

Профілактика та гігієна зору. Як не втратити зір?

Ні для кого не секрет, що зір є найціннішим даром, яким нагородила нас матінка-природа, але в шаленому ритмі сучасного життя ми часто-густо нехтуємо елементарними правилами гігієни зору. Щороку в українських школах фіксують майже 400 випадків захворювання очей у школярів. У світі 285 млн людей страждають від хвороб очей, з них – 246 млн мають значну ступінь його зниження. Отже, спробуємо з’ясувати, в чому полягає профілактика та гігієна зору та як його зберегти. Мати ясний зір, насправді, не так вже й складно, як нам здається, але для цього потрібно пам’ятати й дотримуватися семи головних правил: Гімнастика для очей Освітлення приміщення Правила при читанні Правильна осанка Харчування Здоровий сон Відвідувати лікаря-офтальмолога

Детальніше...

Почему ухудшается зрение в молодом возрасте и как этого избежать

По статистике, почти 100% людей после 45 лет вынуждены носить очки. Возрастной порог падения зрения с каждым годом снижается, но все уделяют этой проблеме достаточно внимания. Падение зрения довольно часто игнорируется, пока не остается другого выхода, кроме как надеть очки. Однако предотвратить это не так сложно, если береты глаза и соблюдать определенные рекомендации.
Специалисты «Клиники Зир» рассказывают, что резкое ухудшение зрения у молодежи часто носит временный характер. Причиной этого может стать длительное зрительное напряжение (чтение, работа за компьютером), постоянное переутомление, хроническое недосыпание, стрессы. В таком случае достаточно нормализовать режим дня, отдохнуть, заняться гимнастикой для глаз. Не лишним будет и посетить офтальмолога, чтобы не пропустить какое-либо заболевания, поскольку резкое ухудшение зрения может сигнализировать и о серьезных заболеваниях.

Самые распространенные причины ухудшения зрения:

Детальніше...

Комп’ютерний зоровий синдром (КЗС)

Комп’ютерний зоровий синдром (КЗС) – комплекс порушень здоров’я, який може виникати у користувачів персональних комп’ютерів (ПК). Діагноз ставлять, якщо людина, що працює за ПК протягом двох годин, висловлює хоча б дві з десяти скарг: головний біль, сльозотеча, різь, туман, двоїння, свербіж, важкість в очах, фотофобія, миготіння знаків на екрані, нудота. У користувачів ПК дуже поширені кон’юнктивіти і блефарити, патогенетично пов’язані з КЗС.

Синдром розвивається при умові, що робоче місце організовано неправильно – у користувача незручне крісло, відсутні пюпітри для паперів, підставки для ніг та кистей рук, не встановлена висота і нахил монітора відносно очей, відстань від очей до екрана. За таких умов тіло людини при роботі займає вимушене положення: спина статично напружена, шия витягнута, плечі жорстко фіксовані. Напружені м’язи погіршують кровотік у сонних артеріях, а недостатнє кровозабезпечення головного мозку веде до головокружіння, появи головного болю. На фоні шийного остеохондрозу з’являється відчуття випирання очних яблук, туману в очах, мушок та райдужних кіл у полі зору. Розвитку КЗС сприяє поганий мікроклімат приміщення, значна загальна іонізація та мікробне забруднення, а також куріння.

Детальніше...

Зрение при астигматизме

Для понимания болезни и ее причин необходимо понимать устройство глаза, который состоит из трех составляющих: оптической системы (хрусталик и роговица), сетчатки и оптического нерва. Оптическая система располагается во фронтальной части — она преломляет проникающие лучи, в результате чего на сетчатке формируется изображение. Сетчатка, расположенная в задней области глаза — это слой клеток, преобразующий цвет и свет в электрические сигналы. Оптический нерв выступает в роли своеобразного «кабеля», который передает данные сигналы в мозг от сетчатки.

Детальніше...

Діабет і зір

При цукровому діабеті через нестачу в організмі гормону підшлункової залози - інсуліну, відбувається порушення всіх видів обміну речовин. Печінка і м'язи втрачають здатність переробляти надходить цукор в глікоген. У результаті тканини організму не засвоюють і не можуть використовувати цукор в якості джерела енергії. Незасвоєний тканинами, він накопичується в крові і виводиться з сечею. Підвищений рівень цукру вкрові та сечі - показник цукрового діабету. Серед ускладнень діабету, може бути, саме підступне - порушення зору,

Детальніше...

Катаракта

Катаракта (лат. cataracta - водоспад) – офтальмологічне захворювання, пов'язане з помутнінням кришталика ока і яка викликає різні ступені розладу зору.

У ряді випадків хвороба може розвинутися під впливом зовнішніх факторів, наприклад під впливом випромінювання, або в результаті деяких захворювань, зокрема цукрового діабету. В більшості своїй катаракта – це природний результат старіння. Фізично помутніння кришталика обумовлене денатурацією білка, що входить до складу цього органу.

Симптоми катаракти

Найбільш частим симптомом катаракти є зниження гостроти зору. В залежності від розташування помутнінь кришталика в центрі або на периферії зір може знижуватися або залишатися високим. Якщо катаракта починає розвиватися на периферії кришталика, пацієнт може не відчувати ніяких змін в зорі. Така катаракта виявляється випадково на профілактичному лікарському огляді.

Детальніше...

Що таке глаукома?

1. Що таке глаукома?
В літературі глаукома визначається як група захворювань, що характеризуються прогресуючим перебігом і призводять до руйнування зорового нерва, що найчастіше пов'язано з підвищенням внутрішньоочного тиску (ВОТ) та приводить до НЕВИЛІКОВНОЇ СЛІПОТИ.
2. Як уражується зоровий нерв при глаукомі?
Існує багато причин. Це і порушення кровопостачання, і дія негативних факторів (оксидний стрес), але одним з найбільш вагомих факторів ризику є підвищення внутрішньоочного тиску вище рівня, який є безпечним для пацієнта. Як правило, це повязано з порушенням відтоку рідини з очного яблука. Ось чому так важливо контролювати рівень внутрішньоочного тиску.
3. Чи завжди підвищенний внутрішньоочний тиск свідчить про наявність глаукоми?
Не обовязково. Підвищенний тиск свідчить про те, що ви знаходитесь в групі ризику. Якщо при цьому є ушкодження зорового нерву, характерні для глаукоми, то це свідчить про наявність захворювання. Необхідно своєчасно контролювати рівень тиску, проходити огляд очного дна у лікаря та визначати поле зору. Комплексне регулярне обстеження є дуже важливим у профілактиці та ранньому виявленні хвороби.

Детальніше...

Бачення 2020: право на зір

Зір – одна з фізіологічних функцій сенсорної системи, за допомогою якої людина отримує 80-90% інформації про навколишній світ. Ця інформація необхідна не лише для повноцінного існування та орієнтування людини, але і для естетичного сприйняття світу, реалізації прагнень.

Всесвітній день зору (World Sight Day) відзначається у другий четвер жовтня за ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ). Ця дата відзначена в календарі для залучення глобальної уваги до проблем сліпоти, порушення зору і реабілітації людей з порушенням зору. У проведенні Всесвітнього дня зору беруть участь різні організації, пов'язані з цією проблемою. Цей день є також основною подією глобальної ініціативи з профілактики сліпоти "Бачення 2020: право на зір", створеної ВООЗ та Міжнародним агентством з профілактики сліпоти. Сліпота — це нездатність бачити. Провідні причини хронічної сліпоти включають катаракту, глаукому, вікову дегенерацію жовтої плями, помутніння рогівки, трахому і захворювання очей у дітей (наприклад, що викликаються дефіцитом вітаміну А). У світі все ширше зустрічається сліпота, що розвивається з віком, а також сліпота, що викликається неконтрольованим діабетом. За даними Міжнародного агентства з профілактики сліпоти, приблизно 284 мільйона чоловік мають проблеми із зором, з них 39 мільйонів не бачать зовсім. Хвороби очей вражають більше 19 мільйонів дітей. Близько 80% випадків сліпоти можна було б уникнути в разі своєчасного лікування.

Детальніше...

Сьогодні – Всесвітній день зору

Цей день відзначають з метою привернення уваги громадськості до проблеми сліпоти, порушення зору і реабілітації людей з порушенням зору. Крім того, він є основною подією глобальної ініціативи з профілактики  сліпоти «Бачення 2020: право на зір», створеної Всесвітньою організацією охорони здоров’я та Міжнародним агентством  з профілактики сліпоти.

У всьому світі близько 285 мільйонів осіб страждають від порушень зору, з яких 45 млн. вражені сліпотою і 246 млн. мають знижений зір.

Сліпота – це нездатність бачити. Провідні причини хронічної сліпоти включають катаракту, глаукому, вікову дегенерацію жовтої плями, помутніння рогівки, діабетичну ретинопатію, трахому і захворювання очей у дітей (наприклад, викликані дефіцитом вітаміну А). У світі все ширше зустрічається сліпота, що розвивається з віком, а також сліпота, викликана неконтрольованим діабетом.

Детальніше...

10 интересных фактов про зрение

  1. Благодаря огромному количеству светочувствительных клеток (более 130 миллионов) глаз человека способен воспринимать больше 5 миллионов цветовых оттенков.
  1. Цвет глаз зависит от пигмента радужной оболочки (меланина). Большое количество пигмента определяет формирование темного цвета радужной оболочки глаза, а меньшее количество — светлые. 
  1. Карие глаза на самом деле голубые, но! под коричневым пигментом. Существует даже лазерная процедура, которая позволяет превратить глаза из карих в голубые навсегда.
  1. Жители Прибалтики, северной Польши, Швеции и Финляндии считаются самыми светлоглазыми европейцами. А наибольшее количество людей с темными глазами живет в Турции и Португалии.

    Детальніше...