27 травня - Міжнародний день боротьби з розсіяним склерозом
Розсіяний склероз: симптоми та лікування
Розсіяний склероз – це небезпечна патологія ЦНС, яка призводить до дисфункції мозку з передачі й прийому сигналів. Руйнування речовини мієлінового типу знижує пропускну здатність нервових імпульсів. В результаті розпаду електроізолюючої оболонки утворюються склеротичні рубці. Збереження здоров'я пацієнта при цій патології залежить від своєчасного діагностування та якісного лікування патології.
Розсіяний склероз є розладом нервової системи, при якому відбувається ураження оболонок нервових структур. При відсутності лікування хвороби спостерігається розвиток ряду неврологічних розладів. У медичній літературі можна зустріти такі назви: множинний склероз, disseminated sclerosis тощо.
Що треба знати про розсіяний склероз: пояснює експерт
Розсіяний склероз – складна хронічна хвороба, що вражає зорові нерви, головний та спинний мозок, призводить до серйозних порушень й інвалідності. Достеменно поки невідомо, чому виникає розсіяний склероз. Водночас виявлення проблеми на ранніх стадіях запобігає загостренням і сповільнює прогресування хвороби. Про симптоми, перебіг і лікування розсіяного склерозу розповідаємо разом з Ларисою Соколовою, завідувачем кафедри неврології НМУ ім. О.О. Богомольця, професором, експертом МОЗ України.
Що таке розсіяний склероз
Розсіяний склероз – гетерогенне, хронічне, запальне і демієлінізуюче захворювання центральної нервової системи з ураженням білої речовини головного та спинного мозку. Простіше кажучи, це хвороба, що вражає головний мозок, зорові нерви, спинний мозок і призводить до серйозних фізичних змін й інвалідності.
Міжнародний День боротьби з розсіяним склерозом
Міжнародний День боротьби з розсіяним склерозом відзначають щорічно 29 травня. Його ініціювала Міжнародна федерація товариств розсіяного склерозу.
Про це захворювання люди дізналися у 1835 році – саме тоді у Франції був описаний перший випадок розсіяного склерозу. Минуло ще два роки, і недугу помітили в Англії. Діагностичні критерії розсіяного склерозу були розроблені у 1868 році. На цей момент лікарі знали достатню кількість випадків, що й допомогло у визначенні симптомів недуги. Нині відомо, що хвороба зазвичай стартує у молодому віці, але не застраховані від неї й люди середнього та старшого віку – бувають випадки, коли розсіяний склероз вперше виявляє себе у осіб віком близько 60-ти років.
Лікар-рентгенолог Євген Смик: "При розсіяному склерозі підтвердження діагнозу на ранній стадії є передумовою до кращого прогнозу"
– Євгене Йосиповичу, все частіше ми чуємо про поширення розсіяного склерозу. В чому причина?
Розсiяний склероз вражає і молодих, особливо жінок
Ендокринна та iмунна системи жiнок бiльш схильнi до цiєї хвороби
-- Це дуже складна неврологiчна хвороба, i донедавна прогнози
для тих, хто занедужав на розсiяний склероз, були невтiшними, -- розповiдає
лiкар-невропатолог, доктор медичних наук Анатолiй Iванович
Назарчук. -- Бо це багатовогнищеве ураження центральної нервової
системи у людей молодого вiку з порушенням функцiй усiх
регуляторних систем органiзму -- нервової, iмунної, ендокринної.
Рассеянный склероз. Питание при рассеянном склерозе
Здоровое питание очень важно для всех, но особенно важно, если у вас есть хронические заболевания такие, как рассеянный склероз. Диетотерапия является неотъемлемой частью лечения рассеянного склероза.
Ниже приведены некоторые рекомендации и диеты, соответствующие современному представлению о правильном питании при рассеянном склерозе.
Розсіяний склероз - не вирок!
Розсіяний склероз (РС) - це важке хронічне захворювання з несприятливим прогнозом. Хоча в розмовній мові склерозом часто називають порушення пам'яті в літньому віці, назва «розсіяний склероз» не має відношення як ні до старечого «склерозу», так і ні до "розсіяності" уваги. Захворювання стає справжньою бідою не тільки для хворого, але і для його рідних. І тут на допомогу можуть прийти інноваційні методи лікування.
Ми звернулися до керівника ізраїльської компанії New Life Assistance Карини Вайнер із запитанням про новітні дослідженнях ізраїльських медиків по боротьбі з цим страшним захворюванням. "Розсіяний склероз є захворюванням центральної нервової системи, що порушує здатність мозку надсилати й отримувати різноманітні сигнали. «Розсіяний» - називається оскільки вражає кілька відділів головного і / або спинного мозку, а «склерозом» - оскільки розсіяний склероз призводить до ущільнення тканини (в результаті чого утворюється так звана склерозированная тканину).
Рассеянный склероз
Рассеянный склероз является хроническим аутоиммунным заболеванием нервной системы. В основе заболевания лежит повреждение оболочек нервных волокон активированной иммунной системой, что приводит к нарушению проведения импульсов и развитию разнообразных неврологических симптомов.
До настоящего времени точные причины развития рассеянного склероза остаются неизвестными. Показано, что в основе развития заболевания лежит сложное взаимодействие как наследственных (генетических) факторов, так и факторов окружающей среды, таких, например, как недостаточная инсоляция, некоторые вирусы, стрессы.
Клинические проявления рассеянного склероза многообразны и могут включать в себя такие нарушения как слабость или онемение в руках и ногах, снижение зрения, шаткость и неустойчивость при ходьбе, двоение, головокружение, повышение мышечного тонуса, нарушения мочеиспускания и многие другие симптомы. В отличие от бытовой трактовки термина "склероз", нарушения памяти при рассеянном склерозе встречаются крайне редко.
Болезнь молодых: как живут люди с рассеянным склерозом в России
Слабость в ногах или внезапная неловкость движений после горячей ванны могут быть симптомами рассеянного склероза — аутоиммунного заболевания нервной системы, которое способно привести к полному параличу и слепоте. В России его до сих пор путают со старческой деменцией и очень удивляются, что ему подвержены и активные молодые люди, и дети. 30 мая, в Международный день борьбы с рассеянным склерозом, сопредседатель Всероссийского союза пациентов и президент Общероссийской организации инвалидов — больных рассеянным склерозом Ян Власов рассказал «Таким делам», как живут пациенты с этим заболеванием и на какие симптомы нужно обратить внимание.
Что такое рассеянный склероз
При рассеянном склерозе происходит сбой иммунной системы, и она начинает атаковать мозг, повреждая нервные клетки. Склеротические бляшки — соединительная ткань, которая остается на месте таких повреждений, — могут появиться в любых отделах головного и спинного мозга, поэтому заболевание и называется рассеянным.