21 вересня - Всесвітній день боротьби з хворобою Альцгеймера

Причины, симптомы и лечение болезни Альцгеймера

     Помните, как в романе Дэниела Киза «Цветы для Элджернона» главный герой после обретения разума снова начинает его терять. Читатель наблюдает угасание интеллекта Чарли Гордона, снижение его умственного уровня. Забываются накопленные знания, стираются из памяти события прошлого, выполнение бытовых процедур становится сложным процессом, наступает апатия.
     С подобными симптомами сталкиваются люди, страдающие болезнью Альцгеймера. Почему возникает и как проявляется эта болезнь? Можно ли ее предотвратить? Давайте в этом разберемся.
Болезнь Альцгеймера: таинственный враг
     Это заболевание является наиболее распространенной формой потери памяти, или деменции. Обычно болезнь Альцгеймера диагностируют у людей старше 65-ти лет, однако она может появиться и в более раннем возрасте. Наиболее часто заболевание начинается с расстройства кратковременной памяти, то есть человек легко забывает полученную недавно информацию, и в то же время легко воспроизводит факты и данные, относящиеся к далекому прошлому. Затем и долговременная память тоже расстраивается, появляется ряд других симптомов.
     Есть основания соотнести появление болезни в раннем возрасте с мутацией генов. Также генетики полагают, что в группу риска попадают те, чьи близкие родственники страдают болезнью Альцгеймера.
     В ходе болезни в организме происходит ряд патологических процессов. Например, сосредоточение в мозговых тканях неправильно свернутых белков — бета-амилоида и тау-белка. Из малых пептидов образуются бляшки. Также появляются сенильные бляшки. Кроме того, происходит «потеря» нейронов и синаптических связей. Это приводит к атрофии определенных участков коры головного мозга. Проще говоря, происходит разрушение нервных клеток в большом количестве, появляется недостаток веществ, необходимых для передачи нервных импульсов. Болезнь развивается постепенно.

Детальніше...

Українські інженери навчають штучний інтелект передбачати хворобу Альцгеймера

Хворобу пробують розпізнати на основі даних пацієнтів, яким вже поставлено цей діагноз на основі різноманітних тестів і досліджень.

раїнські інженери презентували нову технологічну розробку – системи раннього діагностування хвороби Альцгеймера, яка передбачає ймовірність розвитку цього захворювання протягом трьох років у пацієнтів, що мають первинний діагноз «середнє когнітивне порушення»повідомляє прес-служба GlobalLogic.

Дані для тренування моделей були отримані зі спеціалізованих медичних платформ, на яких зібрана інформація про пацієнтів з первинним та заключним діагнозами. У якості вхідних даних брали результати різноманітних тестів, лабораторних аналізів, генетичних аналізів та МРТ сканувань пацієнтів.

«Для тренування моделей ми користувались даним, які були надані спеціалізованою платформою ADNI. Це клінічна інформація про пацієнтів, які брали участь у дослідженні хвороби Альцгеймер протягом багатьох років. А саме: лабораторні аналізи, результати тестів на когнітивні порушення, генетичні аналізи та МРТ сканери головного мозку. На основі цих даних ми отримуємо ймовірність розвитку хвороби у пацієнта протягом трьох років та порівнюємо наш прогноз з реальним діагнозом пацієнта. На даному етапі точність прогнозу наших моделей 80% на тестових даних», – повідомила Олена Невмержицька, Software Engineer, Engineering Consultant, GlobalLogic.

Детальніше...

Вічна голка перемагає хворобу Альцгеймера

Хвороба Альцгеймера - не вирок або Нові революційні методи боротьби з недугою

Хвороба Альцгеймера - одне з найпоширеніших нейродегенеративних захворювань. За статистикою, більше 40% всіх випадків деменції припадає на хворобу Альцгеймера.

Вперше ця патологія була описана в 1906 році психіатром Алоїсом Альцгеймером, на честь якого і була названа.

Як правило, хвороба Альцгеймера діагностується в осіб старше 65 років, проте в окремих випадках  зустрічається і рання форма патології.

Сьогодні в світі налічується більше 28 мільйонів чоловік з хворобою Альцгеймера. За прогнозами вчених, вже до 2050 року їх буде більше 100 мільйонів.

Хвороба починається з наростаючих порушень пам'яті. Із втратою спогадів у хворого з'являється почуття розгубленості, нерозуміння, здивування.

Детальніше...

Комбінована терапія хвороби Альцгеймера

Хвороба Альцгеймера – найпоширеніша форма деменції в Японії, після неї за частотою виникнення йдуть судинна деменція та деменція з тільцями Леві. Указана нозологія є серйозною проблемою та досить важким тягарем для хворого і членів його родини, оскільки пацієнти з важкими формами хвороби Альцгеймера потребують постійного догляду та допомоги у всіх аспектах життя. Крім цього, досить часто захворювання супроводжується поведінковими та психотичними симптомами у вигляді ажитації, збудливості та схильності до блукання.

Пропонуємо вашій увазі огляд статті T. Araki et al. «The effects of combine treatment ofmemantine and donepezil on Alzheimer’s Disease patients and its relationship with cerebral blood flow in the prefrontal area», що була опублікована в International Journal of Geriatric Psychiatry (2014; 29: 881–889), у якій автори навели результати дослідження щодо комбінованого лікування хвороби Альцгеймера.

Мемантин та донепезил – препарати з різними механізмами дії (донепезил збільшує концентрацію синаптичного ацетилхоліну в головному мозку, а мемантин є агоністом NMDA-рецепторів, що зменшує глутамінову екзайтотоксичність), і тому їх можна застосовувати для комбінованої терапії, яка, згідно з даними багатьох клінічних досліджень, виявилась достатньо ефективною (Tariot et al., 2004; Schmitt et al., 2006). І хоча терапія цими препаратами здатна покращувати когнітивні функції та затримувати розвиток когнітивних порушень протягом певного періоду часу, все ж вона не є етіотропною.

Детальніше...

Поради щодо лікування хвороби Альцгеймера та деменції

Догляд за людиною з хворобою Альцгеймера або інший тип деменції впливає на кожен аспект вашого повсякденного життя. Як хвора Альцгеймера втрачає одну здатність за іншою, вихователь стикається з випробуваннями витривалості, вирішенням проблем і стійкістю. Підтримка вашої емоційної та фізичної підготовленості має вирішальне значення не тільки для вас, але й для особи, яку ви турбуєте. Підготовка себе, розуміння досвіду улюбленого, а також підтримка інших можуть допомогти вам досягти успіху на дорозі.

Дорога догляду за хворобою Альцгеймера та деменцією

Догляд за людиною з хворобою Альцгеймера або деменцією може бути довгою, напруженою та інтенсивно емоційною. Але ви не самотні. У Сполучених Штатах існує близько 15 мільйонів людей, які доглядають за людиною з деменцією, і мільйони інших людей у ​​всьому світі. Оскільки в даний час не існує ліків від хвороби Альцгеймера, і лише обмежене медичне лікування доступне для симптомів, це - ваше догляд, який може зробити найбільшу різницю в якості життя вашого коханого. Це чудовий дар.

Детальніше...

Вчені підтвердили зв'язок хвороби Альцгеймера з бактерією, що викликає запалення ясен

Хвороба Альцгеймера пов'язана з активністю бактерії Porphyromonas gingivalis, що викликає хвороби ясен, стверджує група вчених зі стартапу Cortexyme. У новому дослідженні вони встановили зв'язок між токсинами, що виробляються бактерією, і проявами хвороби Альцгеймера, експериментально показавши цей зв'язок на мишах.

Дослідження, опубліковане в рецензованому науковому журналі Science Advances, може допомогти зрозуміти природу виникнення і методи лікування хвороби Альцгеймера, яка зараз вважається невиліковною.

Інфекція Porphyromonas gingivalis відіграє роль в патогенезі – тобто виникненні й розвитку – хвороби Альцгеймера, стверджують автори дослідження. Вони виявили токсини P. gingivalis – гінгінпаїни – в тканинах мозку померлих людей з хворобою Альцгеймера і підтвердили на мишах зв'язок між зараженням бактерією і появою бета-амілоїдів, маркерів хвороби Альцгеймера.

Детальніше...