29 жовтня - Всесвітній день боротьби з інсультом

29 жовтня - Всесвітній день боротьби з інсультом

Щорічно 29 жовтня у всьому світі відзначається Всесвітній день боротьби з інсультом, який був заснований Всесвітньою організацією по боротьбі з інсультом в 2006 році. Мета його - привернути увагу населення до проблеми мозкових інсультів та закликати до термінових активних дій в загальній боротьбі проти цього захворювання.

Заходи, присвячені Всесвітньому дню боротьби з інсультом, спрямовані на підвищення обізнаності громадян про проблему інсульту, необхідність своєчасного проходження профілактичних медичних оглядів, корекції факторів ризику і контролю фізіологічних параметрів, а також знань перших ознак інсульту і порядку екстрених дій в разі їх виникнення.

Девіз Всесвітнього Дня боротьби з інсультом в 2020 році: «Рухайся з нами».

За даними досліджень ризик інсульту у чоловіків і жінок, які регулярно займаються фізкультурою, скорочується на 25-30%. Сучасна медицина вважає дефіцит фізичної активності важливим фактором розвитку серцево-судинних захворювань.

Існують переконливі докази того, що фізична активність позитивно впливає на багато факторів ризику серцево-судинних захворювань, включаючи фактори ризику інсульту.

Детальніше...

29 жовтня — Всесвітній день боротьби з інсультом

Мета цього дня — привернути увагу населення до проблем, пов’язаних із судинно-мозковими захворюваннями. День було засновано Всесвітньою організацією боротьби з інсультом.

За офіційною статистикою, в Україні цереброваскулярні захворювання є причиною смертності № 2 (100 000–110 000 смертей, близько 14% усіх померлих). Щороку стається 100 000–110 000 інсультів (понад третина з них — у людей працездатного віку), 30–40% хворих на інсульт помирають упродовж перших 30 днів і до 50% — протягом року від початку захворювання; 20–40% хворих, що вижили, стають залежними від сторонньої допомоги (12,5% первинної інвалідності) і лише близько 10% повертаються до повноцінного життя.

Чи відомо вам, що інсульт:

  • можна попередити у 80% випадків;
  • у 30% випадків призводить до смерті;
  • у понад 50% випадків призводить до інвалідизації;
  • вбиває близько половини тих, хто його переніс, протягом наступних п’яти років.

    Детальніше...

Пам’ятка для пацієнта, що переніс геморагічний інсульт

Ви або близька вам людина перенесли інсульт… Можливо це призвело до розвитку паралічу однієї половини тіла або до порушення ходи чи мовлення, розладам чутливості. Ви не поодинокі у вашій біді! Щорічно інсульт переносять 100 тисяч наших співвітчизників. Не впадайте у відчай! Безвихідних ситуацій не існує. Життя після перенесеного інсульту продовжується! Якщо ви не байдужі до себе та до своїх близьких, піклуєтесь про своє здоров’я та бажаєте здоров’я та повноцінного довголіття своїм близьким, якщо ви хочете дізнатися, як запобігти повторному інсульту, значить ця інформація саме для Вас. Буклет, який Ви тримаєте в руках, містить інформацію про інсульт та сучасні методи профілактики цієї хвороби. Інсульт – це гострий стан розладу здоров’я, який характеризується раптовим початком і проявляється порушення кровообігу в головному мозку.

Запам’ятайте ! Лікування інсульту необхідно проводити тільки в стаціонарі. Швидке звернення за спеціалізовано медичною допомогою зменшує смертність та інвалідизацію пацієнтів, надає можливості проведення найбільш ефективних методів лікування. Не втрачайте й хвилини — найкращій результат в лікуванні інсульту можна отримати , коли сучасна допомога надається в перші хвилини та години від перших ознак інсульту. Для діагностики інсульту обов’язково треба зробити діагностичну комп’ютерну томографію головного мозку (КТ головного мозку).

Що таке геморагічний інсульт?

Детальніше...

15 міфів про інсульт

Міф: При інсульті потрібен спокій, хворого не можна перевозити з дому до лікарні або з однієї лікарні до іншої

Правда: Насправді усі хворі з інсультом якомога швидше мають бути доправлені до лікарні, де можуть отримати необхідну допомогу. Ситуації, коли перевезення в умовах “швидкої” може погіршити стан здоров’я пацієнта, трапляються дуже рідко (тиск нижче 80 мм рт.ст., незупинена кровотеча, кома та ШВЛ). Якщо пацієнт знаходиться у маленькій або погано оснащеній лікарні, слід порівняти ризики транспортування і ризики лікування у лікарні, де немає належних ресурсів (спеціалісти, томограф, лабораторія тощо).

Міф: Діагноз інсульту досвідчений лікар може встановити на підставі огляду, а крововилив у мозок можна виключити, зробивши хворому пункцію

Правда: Щоби бути впевненим, що у пацієнта інсульт і виключити інші захворювання мозку (наприклад, пухлину або наслідки травми), у кожному випадку необхідно зробити КТ або МРТ голови. Навіть дуже досвідчений лікар без томографії не зможе розрізнити тип інсульту (ішемія чи крововилив), а від типу великою мірою залежить лікування.

Детальніше...

29 жовтня – Всесвітній день боротьби з інсультом

    Проблема боротьби з інсультом – є світовою проблемою, тому що ця патологія є головною причиною смертності не тільки в Україні, а і у розвинутих країнах ЄС та США. 29 жовтня об’явлений Всесвітньою асоціацією боротьби з інсультом Всесвітнім Днем боротьби з інсультом. В цей день в різних країнах світу проводяться соціальні-просвітні, наукові заходи, які направлені на привернення уваги населення до стану свого здоров’я, висвітлюються питання головних факторів ризику розвитку серцево-судинних ускладнень – інсультів та інфарктів.
   Кожен рік більше ніж 110 тисяч українців стають жертвами інсульту, одна третина з них молодше 65 років. Інсульт посідає друге місце в списку хвороб, від яких помирають українці. Нажаль, Україна є лідером в Європі по смертності від серцево-судинних захворювань, зокрема від інсульту. В Україні 11,8 млн. хворих на артеріальну гіпертензію, 9 млн. хворих на ішемічну хворобу серця, 1 млн. на цукровий діабет. 36% українців знають про те що в них підвищений артеріальний тиск, але не звертаються до лікаря.

Детальніше...

Аби не програти у війні з інсультом, треба полюбити себе

    29 жовтня – Всесвітній день боротьби з інсультом. У цей день в різних країнах світу проводять соціально-просвітні, наукові заходи, спрямовані на привернення уваги населення до стану свого здоров'я. Натомість фахівці у цей день висвітлюють питання головних факторів ризику розвитку серцево-судинних ускладнень – інсультів та інфарктів.

    Нагадаємо, інсульт є однією з основних причин смертності та інвалідизації населення планети – щорічно у світі реєструють 16 млн випадків інсульту і майже 5,7 млн хворих на цю недугу помирають, нагадують на сайті департаменту охорони здоров'я обладміністрації. Прогнози фахівців не втішають: до 2030-го очікується 23 млн інсультів і 7,8 млн смертей від них.

Детальніше...

Українська Асоціація боротьби з інсультом

   Всеукраїнська Громадська Організація «Українська Асоціація боротьби з інсультом», за підтримки Міністерства Охорони Здоров'я України, Національної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупіка, Всесвітньої організації боротьби з інсультом (WSO), Європейської асоціації боротьби з інсультом (ESO) до Всесвітнього Дня боротьби з інсультом (29 жовтня), проводить в Україні низку заходів в рамках освітньо-профілактичної програми «Стоп інсульт».
    Україна з 2006 року приєдналася до світового суспільства до реалізації програм профілактики та запобігання судинно- мозковим захворюванням,і саме з того часу в Україні започатковані і проводяться заходи, які привертають увагу медичної спільноти та широких верств населення до проблеми боротьби з серцево-судинними та судинно_мозковими захворюваннями, залучають молоде покоління до здорового способу життя, агітують проти шкідливих звичок.
   Заходи програми «Стоп інсульт» спрямовані на підвищення обізнаності медичної спільноти та пересічних громадян України з питань діагностики, лікування та реабілітації після інсульту, факторах ризику розвитку інсульту (зокрема цукрового діабету) та заходах його профілактики.
Щорічно в Києві на початку листопаду, відбуваються фінальні заходи програми «Стоп інсульт».
   Більше інформації на сайті www.uabi.org.ua

Інсульт, лікування інсульту, профілактика інсульту, геморагічний інсульт, ішемічний інсульт

   Інсульт виникає тоді, коли припиняється або значно послаблюється надходження крові до частини мозку. В результаті цього мозок не отримує в достатній кількості кисень та необхідні йому поживні речовини. Через кілька хвилин клітини мозку починають помирати.

   Інсульт - це стан, що потребує невідкладної медичної допомоги, оскільки своєчасне надання медичної допомоги може звести до мінімуму пошкодження головного мозку і можливі ускладнення. Доброю новиною є те, що інсульт можна лікувати і попереджати. Основним для попередження інсульту є суворий контроль за основними факторами ризику інсульту. До них належать: високий кров'яний тиск, куріння та високий рівень холестерину.

    Зверніть увагу на наявність нижче вказаних симптомів, якщо ви маєте підозру на те, що у вас або у когось поряд може виникнути інсульт. Також запам’ятайте, коли розпочалися ці симптоми, оскільки їх тривалість може мати значення для вибору лікування.

Основні симптоми:

Детальніше...

Лікування інсульту

  Невідкладна терапія інсульту залежить від його типу - ішемічний чи геморагічний інсульт.

Ішемічний інсульт

  Для лікування ішемічного інсульту лікарі повинні швидко відновити притік крові до мозку.

Лікування за допомогою препаратів. Терапія з використанням препаратів для розрідження крові повинна розпочатися протягом 4,5 години - і чим швидше, тим краще. Це покращує шанси на виживання, а також зменшує ускладнення інсульту. Для цього використовують:

  • Аспірин. Аспірин є найбільш доведено ефективним препаратом для негайного лікування ішемічного інсульту, зменшення ймовірності повторення. Доза препарату може варіювати.Інші препарати, що розріджують кров, такі як варфарин, гепарин та клопідогрель також можуть використовуватись, але не для екстреного лікування.
  • Внутрішньовенне введення тканинного активатора плазміногену (ТАП). Деяким пацієнтам з ішемічним інсультом буде ефективним введення тканинного активатора плазміногену (ТАП) в межах 4,5-години, який приводить до розчинення тромба і відновлення току крові в блокованій артерії. Протипоказане введення препарату при геморагічному інсульті.

    Детальніше...

Исследователи изучают новый антикоагулянт для лечения больных, перенесших инсульт с фибрилляцией предсердий

В новом исследовании «Arest» ученые сравнивают эффективность нового антикоагулянта под названием - Апиксабан со стандартным антикоагулянтом – варфарин у пациентов, перенесших инсульт с фибрилляцией предсердий.

Антикоагулянтная терапия снижает риск развития инсультов, вызванных эмболией тромбов у больных с фибрилляцией предсердий, однако его применение связано с потенциально смертельными кровотечениями. Новое рандомизированное исследование будет оценивать эффективность и безопасность Апиксабана, чтобы предотвратить повторные инсульты и уменьшить риск кровотечений у пациентов, перенесших инсульт. 

Детальніше...