5 травня - Всесвітній день боротьби з астмою і алергією

Поліноз. Протокол надання медичної допомоги при полінозі

Поліноз – це алергічне захворювання переважно слизових оболонок (в першу чергу носа, кон’юнктиви очей), яке обумовлене гіперчутливістю до пилку рослин, концентрація яких у повітрі періодично стає причинно значущою.
Риніт є основним проявом полінозу (див. протокол щодо алергічного риніту). Другим за частотою симптомом є кон’юнктивіт. Рідшими проявами полінозу є алергічний фарингіт, отит (особливо у дітей), пилкова БА, дерматит, eнтерит, описані випадки пилкової інтоксикації, мозкові явища типу епілепсії, синдром Мeньєра, а також вісцеральні ураження печінки, серця, легень (eозинофільний інфільтрат), статевих органів (особливо у дівчат), сечовивідних шляхів.

Детальніше...

Народна медицина – лікування алергії народними засобами

Алергія. Лікування народними засобами.

    Алергія – стан, при якому відбувається різка реакція людського організму на якесь конкретне речовина. Найчастіше реакція шкірних або слизових покривів організму. Алергія може проявлятися як висип, або сльозотеча, але і алергія може спровокувати приступ задухи.

    Загальний стан організму має першорядне значення при лікуванні алергій різногопоходження. Тут важлива екологічна обстановка в районі проживання, психологічна сторона питання, наявність серйозних стресових ситуацій та емоційної реакції на них. Про те, що хід алергічних реакцій багато в чому залежить від стану нервової системи, свідчать результати наступного досвіду. У лабораторних умовах морській свинці вводили алерген. Коли його через деякий час ввели вдруге, вона загинула від анафілактичного шоку. Але якщо повторне введення алергену свинкам виробляли під наркозом, вони не тільки залишалися живими, у них не спостерігалися будь видимі реакції алергії. Тому на першому місці при лікуванні алергії – спокій і нормалізація роботи імунної системи організму. У першу чергу потрібно гартувати й очищати організм.

Детальніше...

Первая помощь при отеке Квинке

     Отек Квинке (ангионевротический отек, гигантская крапивница) – это острая аллергическая реакция, которая выражается в быстро развивающихся отеках подкожной клетчатки и слизистых оболочек. По причине того, что между воздействием аллергена и собственно аллергической реакцией проходит мало времени – от нескольких минут, – последствия могут быть достаточно тяжелыми и даже угрожающими жизни. В связи с этим первая помощь при отеке Квинке направлена на максимально быстрое купирование аллергической реакции и предотвращение ухудшения состояния больного.

  Симптомы отека Квинке

     Одним из главных условий эффективного оказания первой помощи является раннее распознавание отека Квинке, который может начаться с незначительных симптомов, очень быстро переходя в тяжелое состояние.

Детальніше...

Отек Квинке: причины, симптомы и лечение

    Аллергия, по мнению большинства пациентов, является относительно безобидным заболеванием. Действительно, у многих людей она ассоциируется с чиханием, появлением насморка или незначительной сыпи на коже. Если же увидеть собственными глазами симптомы отека Квинке, то можно быстро понять, что на самом деле все не так уж просто. Тяжелая форма ангионевротического отека может даже стать причиной смерти человека, если не будут своевременно приняты все необходимые меры.
    Аллергия – это особое состояние организма человека, которое характеризуется повышенной чувствительностью к воздействию отдельных факторов. Спровоцировать реакцию гиперчувствительности может практически любое вещество (все зависит от организма конкретного человека). Провокаторы аллергии в таких случаях называются аллергенами.

Детальніше...

Азбука алергіка

     Сьогодні алергія – це одне з найпоширеніших захворювань у світі. За статистичними даними, на неї страждає майже третина населення Землі, причому відсоток таких людей продовжує зростати.

     Алергія (від грецьких слів αλλος і εργία – "реакція на чуже" ) – це підвищена чутливість організму до впливу деяких чинників довкілля, званих алергенами. Іншими словами, алергія – це гостра реакція імунної системи організму на зазвичай нешкідливі речовини. Реакція організму може виникати при вдиханні, шкірному контакті, введенні алергену або прийомі його в їжу. Основною причиною поширеності алергії вважають масове застосування антибіотиків та інших лікарських препаратів. Бурхливий розвиток хімічної промисловості і пов'язана з цим поява великої кількості синтетичних матеріалів, барвників, миючих засобів та інших різноманітних виробничих і побутових речовин, багато з яких можуть бути алергенами, – також один із факторів поширення алергічних захворювань.

Детальніше...

Алерген специфічна імунотерапія

     Алерген-специфічна імунотерапія (АСІТ) - це єдиний метод лікування алергічних захворювань, що впливає на всі ланки алергічного процесу. АСІТ вважається єдиним методом, який впливає на імунологічну стадію алергічної реакції і може принципово змінити стан чутливості хворого до алергенів, є метод алерген-специфічної імунотерапії. Метод дозволяє розвинути толерантність до конкретного алергену, тобто «привчити» організм не реагувати на нього.

    Специфічна імунотерапія, проведена суворо за показаннями та з урахуванням всіх протипоказань, може зменшити ступінь тяжкості хвороби, знижує потребу в застосуванні протиалергічних засобів, попередити трансформацію більш легких клінічних проявів алергії у важкі захворювання (наприклад, перехід алергічного риніту в бронхіальну астму), запобігає сенсибілізації організму до нових алергенів. Специфічна імунотерапія може проводитися одним алергеном або сумішшю алергенів, споріднених за своєю антигенною структурою. Клінічні дослідження, проведені в США, показали, що СІТ ефективна у 85% пацієнтів, що страждають респіраторної алергією, і у 95% пацієнтів з анафилактическими реакціями на антигени жалких комах.

Детальніше...

Що таке алергени?

    Термін алергія досить відомий не лише лікарям, але і багатьом людям, які не мають відношення до медицини. Ось одне з його визначень: алергія - стан підвищеної чутливості організму до якого-небудь речовини, що супроводжується ушкодженням тканин і розвитком специфічного запалення. Те, що алергія супроводжується запальними явищами відомо практично всім. Однак, не всі знають, які речовини можуть запускати алергічну реакцію. Для того, щоб вона відбулася, потрібен алерген. Без нього розвиток алергічного запалення неможливо. Що ж таке алергени?

Детальніше...

Астма і алергія

    Астма і алергія часто йдуть рука об руку. Астма - це захворювання трахей (бронхіол), по яких повітря потрапляє в легені і виходить з них. Існує кілька видів астми.

   Причиною появи алергічної астми є алергія (наприклад, на пилок або цвіль). Згідно зі статистичними даними, половина людей, що страждають астмою, страждають саме цим видом захворювання.

    Повітря потрапляє в організм через ніс і трахеї в бронхіоли. В кінці кожної бронхіоли знаходиться крихітний повітряний мішечок, альвеола, завдяки яким повітря (кисень) потрапляє в кров. У мішечках також накопичується перероблений повітря (вуглекислий газ), який ми видихаємо. Якщо дихальний процес не порушений, м'язи, які оточують дихальні шляхи, розслаблені, і повітря вільно циркулює. Однак, під час астматичного нападу три процеси перешкоджають попаданню повітря в дихальні шляхи:

  • М'язи, що оточують дихальні шляхи, стискаються, тим самим, звужуючи дихальні шляхи, що викликає так званий «бронхоспазм».
  • Дихальні шляхи опухають або запалюються.
  • Клітини дихальних шляхів виробляють велику кількість густого слизу.

    Детальніше...

До Всесвітнього Дня боротьби з алергією

    Відзначаючи Всесвітній День боротьби з алергією слід таким чином охарактеризувати ситуацію з алергічними захворюваннями (АЗ) і алергологічною службою.

    АЗ є одними з найпоширенішими захворюваннями в світі (охоплюють від 15 до 40% населення світу) і на думку голови комісії EAACI (Європейської асоціації фахівців з алергії) професора Пола Ван Каувенберге (Бельгія), до 2015 року половина мешканців Европи буде страждати від алергії. Ситуація з АЗ в Україні є невідомою в зв»язку з, по-перше, недосконалістю вітчизняної медичної статистики, по-друге, з відсутністю наукових досліджень щодо цього. Однак, екстраполюючи дані поодиноких вітчизняних досліджень в різних регіонах України, можна вважати, що на АЗ страждає близько 25% населення України. В тому числі на цілорічний алергічний риніт – 3-5%, на поліноз – 4-8%, на алергічну астму – 3-5%, на алергічні дерматити 3-7%, на інші форми АЗ – 1-5%. Отже, понад 10 мільйонів населення України хворіє на АЗ.

Детальніше...

5 травня - Всесвітній день боротьби з астмою

Згідно з даними ВООЗ, астма - одне з найпоширеніших хронічних захворювань у світі - від неї страждає 5% дорослого населення і 10% дітей. Астма може виникнути в будь-якому віці. Але частіше до неї схильні маленькі діти - у половини пацієнтів хвороба розвивається до 10 років, причому у дітей до 2 років діагностувати астму складно - вона часто ховається під маскою інших захворювань.

Серед дітей бронхіальна астма – розповсюджена хронічна хвороба.  Найбільш суттєвими чинниками ризику розвитку алергійних захворювань органів дихання і бронхіальної астми у дітей виявились ускладнення внутрішньоутробного розвитку, обтяжена спадковість, алергія на вживання соків, прояви діатезу, респіраторні інфекції, куріння матері під час вагітності, передчасні пологи, низька вага і низька функція легень при народженні, побутові забруднення, ожиріння внаслідок неправильного харчування.

Детальніше...