Натрію нітропрусид

Даний препарат знижує артеріальний тиск, при цьому його дією можна управляти. Домогтися потрібного ефекту можна вже через кілька хвилин після ін'єкції натрію нітропрусиду. Під час прийому препарату слід постійно контролювати артеріальний тиск.

Застосування натрію нітропрусиду викликає розширення судин, зменшення серцебиття. Все це провокує перерозподіл кровотоку і при ішемічній хворобі серця - погіршення коронарного кровотоку. Препарат залишається в крові довгий час, тому при прийомі його у великих дозах можливе токсичне отруєння. Воно проявляється у формі нудоти, слабкості.   

Нітрогліцерин

Нітрогліцерин часто використовується у формі таблеток, однак більш ефективні його ін'єкції. Він надає швидке дію на організм, яке також швидко припиняється. Регулювати зниження рівня артеріального тиску можна, поступово підвищуючи дозування.

Нітрогліцерин в чому нагадує натрію нітропрусид, але при цьому володіє значною перевагою, оскільки не підсилює кровопостачання на окремих ділянках серцевого м'яза у пацієнтів з ішемічною хворобою серця.

Диазоксид

Сьогодні цей препарат в порівнянні з іншими лікарськими засобами даної групи застосовується рідко. Це обумовлено різними побічними ефектами, які він викликає. Зниження тиску за допомогою діазоксиду викликає почервоніння шкірних покривів, в результаті чого на обличчі з'являються червоні плями, запаморочення, сильні головні болі.

Щоб мінімізувати побічні ефекти, вводити препарат слід, поєднуючи його з іншими ліками, або вдаючись до краплинного введення. У більшості випадків ін'єкції здійснюються малими дозами через невеликі проміжки часу.

Гідралазин

Внутрішньовенна або внутрішньом'язова ін'єкція гидралазина допомагає розслабити артерії і знизити артеріальний тиск. При цьому виникає тахікардія. Також в більшості випадків використання цього препарату викликає головні болі, оскільки підвищується внутрішньочерепний тиск.

Гідралазин не підходить для пацієнтів з ішемічною хворобою і аневризмою аорти. Зате це ефективний засіб при гіпертонічному кризі для вагітних жінок, які страждають еклампсією, оскільки воно абсолютно безпечно для здоров'я як матері, так і дитини.

Триметафан камзілат

Ін'єкції даного препарату здійснюються внутрішньом'язово. Його дія має короткий характер, і їм можна легко управляти. Триметафан камзілат зменшує силу серцевих скорочень, тому підходить для пацієнтів з аневризмою аорти. Сьогодні він частіше замінюється на більш сучасні препарати, проте все ж використовується в деяких випадках.

Через деякий час після початку прийому триметафан камзілат викликає звикання, що сприяє зниженню ефекту, що чиниться їм на організм. У такому випадку препарат доводиться замінювати на інший, так як він вже не дозволяє знизити артеріальний тиск до потрібного рівня.  

Азаметоній бромід

Гостра лівошлуночкова недостатність вимагає особливого підходу при купировании гіпертонічного кризу. У цьому випадку на допомогу приходить азаметоній бромід. Він вводиться внутрішньовенно і діє довгий час: ефект зберігається до 7:00.

Найчастіше лікар намагаються застосовувати інші препарати, так як точно підібрати необхідну кількість азаметоній броміду складно. При передозуванні же тиск може впасти до критичного значення. 

Фентоламин

Якщо причиною гіпертонічного кризу стає значна кількість катехоламінів. Знизити тиск за допомогою фентоламіну можна максимум на чверть години. Серед побічних дій препарати запаморочення, тахікардія, головні болі.

Лабеталол

Лабеталол - ефективний препарат, який практично не має протипоказань. Не рекомендується вдаватися до його допомоги тільки у випадках, коли у пацієнта спостерігається гостра недостатність лівого шлуночка серця. Дія препарату починається через кілька хвилин після внутрішньовенної ін'єкції. Ефект може зберігатися до 6:00. 

Есмолол

Цей препарат нетоксичний завдяки швидкому його руйнування в крові. Однак з цієї причини його дія припиняється через півгодини після ін'єкції. Тому застосування есмололу ефективно тільки для пацієнтів з аневризмою аорти і анестезією.

Еналапрілат

Зниження артеріального тиску за допомогою еналаприлату не супроводжується скороченням кровопостачання головного мозку, тому він підходить для пацієнтів, які страждають серцевою недостатністю. Його ефект посилюється при поєднанні з деякими гіпотензивними засобами. 

Нікардипін та інші агоністи кальцію

Серед агоністів кальцію найбільш популярними є нікардіпін, німодипін, верапаміл. Нікардипін відрізняється хорошою переносимістю у пацієнтів, але в деяких випадках можлива підвищена пітливість, головні болі, нудота. Його не рекомендується застосовувати у випадках тяжкої форми серцевої недостатності.

Німодипін від усіх агоністів кальцію відрізняється тим, що робить сильну дію на кровопостачання мозку. Верапаміл може використовуватися як в екстрених ситуаціях для пониження тиску, так і для профілактики аритмії і стенокардії.  

Фенолдопам

Дія фенолдопама нагадує ефект, що надається натрієм нитропруссидом. Однак при цьому існує набагато менший ризик виникнення побічних ефектів. Даний препарат рекомендується призначати пацієнтам, що страждають нирковою недостатністю: фенолдопам підсилює виведення рідини з організму.   

Діуретики для купірування гіпертонічних кризів

Препарати з групи діуретиків використовуються у випадках, коли у пацієнта під час гіпертонічного кризу спостерігається затримка рідини в організмі. Якщо обсяг ціркуліруемой крові не відповідає нормальному, то використання таких лікарських засобів протипоказано. Вони здатні викликати сильну блювоту або порушення сечовипускання. 

Магнію сульфат

Сульфат магнію відомий своїм спазмолітичну, протисудомну і дегидратирующим дією. Його внутрішньом'язова або внутрішньовенна ін'єкція викликає пригнічення судинного центру, в результаті чого тиск знижується.  

http://medzdoroviy.ru/spisok-hvorob/19224-simptomi-naslidki-ta-persha-dopomoga-pri.html#part43