17 квітня - День довкілля

Український день довкілля

Щороку в третю суботу квітня відзначається Український день довкілля.

Головна мета свята – покращення стану навколишнього середовища, яке впливає на здоров’я  людей.

Вітчизняними і зарубіжними вченими встановлено, що здо­ров’я людини на 20-22 % залежить від стану довкілля (екологічні, со­ціальні умови): у тих, котрі проживають в екологічно чистій місцевос­ті, здоров’я може бути кращим, ніж у тих, які живуть на екологічно за­брудненій території.

До іншої групи (20-22 %) належить генетичний фактор і спад­ковість. Відомо, що у батьків, які ведуть здоровий спосіб життя, є всі передумови для народження здорових дітей.

Учені стверджують, що здоров’я людини залежить від системи охорони здоров’я та медицини лише на 8-10 %.

Детальніше...

День довкілля – національне екологічне свято

Традиційно з 1999 року кожної третьої суботи квітня відзначається День довкілля, згідно з Указом президента України. Це свято почали відзначати завдяки Всеукраїнській акції «Дерево – Життя». Цього дня проводять заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища – очищення водних джерел, збереження заповідних об'єктів, поширення екологічних знань.
Ініціаторами у відзначенні свята стала молодь екологічних громадських організацій, що привертали увагу населення до екологічних проблем. Це є доказом того, що українське суспільство виявляє зацікавленість до розв’язання екологічних проблем.

Детальніше...