Всесвітній Альянс боротьби з гепатитом за підтримки ВООЗ щорічно  28 липня проводить заходи популяризації знань про вірусні гепатити для профілактики нових заражень серед населення.

В 2016 році вперше в історії була прийнята Стратегія викорінення вірусного гепатиту, яка поставила конкретні цільові показники і визначила головною метою викорінення вірусного гепатиту як загрози для громадського здоров’я до 2030 року. Тому цьогоріч темою Всесвітнього дня боротьби з гепатитом стане його викорінення.

 За оцінками ВООЗ, 2 мільярди людей були в контакті з вірусом гепатиту B (VHB) (33% населення планети), з яких 350 мільйонів стали хронічними носіями з високим ризиком зараження вірусом D (VHD). 170 мільйонів людей інфіковані вірусом гепатиту С і більше 10 мільйонів — вірусом гепатиту D (VHD).

Щорічно в світі реєструється більше 100 тисяч випадків фульмігантного (блискавичного) гепатиту, 400 тисяч випадків – хронічного гепатиту, 700 тисяч – цирозу печінки, близько 300 тисяч – первинної карциноми печінки. Вмирають від наслідків вірусного гепатиту В 600 тисяч чоловік, від вірусного гепатиту С – 350 тисяч на рік.

Захворюваність на гострі вірусні гепатити А, В та С є однією з актуальних медичних і соціальних проблем в Україні і. Широка розповсюдженість та висока хронізація цих інфекційних захворювань визначають необхідність кожному з громадян осмислити свою поведінку для убезпечення від ризиків серйозних захворювань, використання можливостей профілактики методами імунізації, ведення здорового способу життя. Лікарі всього світу закликають населення не ігнорувати вірусні гепатити, а приймати конкретні заходи проти небезпечної інфекції, яка може призводити до інвалідності і передчасної смерті.

Більшість хворих на хронічний гепатит В і С, а в світі їх мільйони, не знають, що вони залишаються носіями вірусу, можуть несвідомо передавати вірус іншим людям Після інфікування не виникає жодних симптомів, а наслідки проявляються через багато років. Щорічно близько мільйона осіб в світі помирають з причин, пов’язаних з вірусним гепатитом, частіше всього від цирозу та раку печінки.

Отже, щоб уберегтись від інфікування, кожен повинен знати 5 правил, які рятують від зараження вірусним гепатитом, а саме:

  1. Утримання, вірність одному партнеру і безпечний секс.
  2. Особиста гігієна: використання індивідуальних зубних щіток, приладдя для гоління, мочалок, рушників, гребінців та інших особистих предметів.
  3. Вакцинація проти гепатиту В.
  4. Стерилізація медичних інструментів перед застосуванням.
  5. Пильність щодо стерильності інструментів при виконанні манікюру, педикюру, тату і пірсингу.