Згідно  інформації МОЗ України від 26.07.2019р., в структурі МОЗ в липні 2019 року зареєстрована нова Державна установа «Центр розвитку медсестринства МОЗ України», директорка Центру - Катерина Балабанова. 

Завданнями «Центру розвитку медсестринства МОЗ України» стане захист інтересів медсестер та медбратів, розвиток медсестринства в Україні та покращення їх підготовки.

Що зміниться для медсестер і медбратів:

  • Збільшиться практична підготовка на додипломному етапі освіти. Більше часу відведуть для практичної підготовки.
  • Запровадження вищої освіти та наукових ступенів за спеціальністю «Медсестринство». Лише в Україні і деяких пострадянських країнах медсестри працюють без вищої освіти.
  • Постійне підвищення кваліфікації та професійний розвиток. Дана система вже введена цього року для лікарів.
  • Розширення повноважень медичних сестер та медбратів.
  • Професійний стандарт. Чітко прописані правила та стандарти, за якими будуть працювати медсестри і медбрати. Їх розробляють разом з Міністерством соціальної політики України.
  • Сертифікація. Для розширення своїх повноважень та для претендування на підвищення заробітної плати, для медсестер та медбратів з’явиться можливість отримати сертифікат.

Реформування у галузі медсестринства тільки почалось. Центр розвитку медсестринства вже провів 50 консультативних нарад в 15 регіонах України.

В червні 2019 року пройшов загальнодержавний форум «Розвиток медсестринства в контексті змін системи охорони здоров’я» і конкурс проектів «Майбутнє медсестринства в Україні».

Різні тренінги, форуми та конференції проводяться спільно з іншими освітніми установами, громадськими організаціями, фондом «Відродження», ВООЗ та USAID.

Джерело: МОЗ України