25 січня 2019 у м. Вінниці відбулась міжобласна науково-практична конференція "Онкологічні та онкохірургічні аспекти лікування злоякісних новоутворень" .

Про інженерні технології в онкохірургії та про інновації у лікуванні злоякісних новоутворень говорили провідні вітчизняні науковці та хірурги під час зустрічі з медиками області. Основною темою для обговорення стала технологія біозварювання, яка успішно застосовується у лікуванні онкологічних захворювань.

Програма конференції.

Вінниччина одна з перших в Україні почала використовувати апарат для зварювання тканин під час операцій. Подібну методику лікування застосовували також лікарі-онкохірурги Чернігівщини. За словами головного лікаря Подільського регіонального центру онкології Володимира Шамрая, біозварювання тканин і судин дозволить зменшити кровотечу та скоротити тривалість операції.

У своєму виступі головний лікар ПРЦО Володимир Шамрай зазначив: " На сьогодні вже доведено ефективність застосування біозварювальних технологій в онкохірургії та хірургії. А от до вагомих переваг апаратури вітчизняного виробництва можна віднести її вартість, яка на відміну від іноземної в декілька разів нижча."

Фахівці з Києва та Вінниці розповіли про здобутки у використанні технології електрозварювання при судинних пухлинах в дитячій отоларингології, лікуванні раку молочної залози та ендокринних онкопатологіях.

Завідувач кафедри хірургії та судинної хірургії Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика Сергій Саволюк розповів, що технологія електрозварювання живих тканин належить саме українцям. Він переконаний, що апарати з біозварювання, які виготовляють сьогодні в Україні нічим не поступаються іноземним.

Варто зауважити, що ця технологія була розроблена в 1991 році в інституті Патона, безпосередньо за участі академіка і нині використовується в багатьох сферах діяльності, в тому числі в медицині.