8 серпня у світі відзначається Міжнародний день офтальмології. Своє професійне свято лікарі-офтальмологи почали відзначати з 2004 року. Датою проведення Міжнародного дня офтальмології було обрано 8 серпня - день народження знаменитого російського хірурга-офтальмолога Святослава Федорова, внесок якого у розвиток цієї галузі медицини у світі є надзвичайно великим. Ініціатива проведення Міжнародного дня офтальмології знайшла підтримку в Україні,  США, Греції, Угорщині, Італії, Венесуелі, Чехії та інших країнах.

У 2013 р. Всесвітня асамблея охорони здоров’я схвалила «План дій для забезпечення загального доступу до здоров’я очей на 2014–2019 роки», покликаний зменшити на 25% до 2019 р. масштаби порушень зору, яким можна запобігти.

В Україні, як і в усьому світі, потреба в офтальмологічній допомозі з року в рік зростає. Це зумовлено змінами в демографічній структурі суспільства. Зростання чисельності людей літнього та похилого віку потребує відповідного спрямування діяльності лікарів-офтальмологів на профілактику вікових ускладнень та хвороб ока. Офтальмологічну допомогу надають понад 3000 лікарів-офтальмологів, з них кожний другий — фахівець вищої категорії, та понад 30% — першої. У 2015 р. на базі офтальмологічних стаціонарів проведено 134 292 операції та 30 435 — в амбулаторно-поліклінічних закладах.

У цей святковий День ми приєднуємося до численних вітань на адресу лікарів офтальмологів і бажаємо їм міцного здоров’я,  успіхів у їх медичній практиці, сімейного тепла, затишку і щастя!