У Вінницькій області майже 60% жителів  вже визначились з вибором медичного супроводу, це   найкращий показник в Україні, регіон утримує першість за кількістю укладених декларацій.

З 1 липня 2018 року заклади первинного рівня, що уклали угоду з Національною службою здоров’я України,  отримуватимуть вже не державну медичну субвенцію, а кошти за надані послуги з програми державних гарантій медичного обслуговування населення: 370 грн. - на пацієнта, який заключив декларацію з лікарем та 240 грн. - на пацієнта, що прикріплений, але декларацію ще не уклав. До цього базового тарифу застосовуються коефіцієнти залежно від віку. Зокрема, за обслуговування дитини віком до 5 років лікарня отримає 1480 грн на рік. А за обслуговування пацієнта, старшого за 65 років — 740 грн. У середньому тариф за обслуговування однієї людини за новою системою становить 550 грн і це майже вдвічі більше, ніж за субвенцією.

В області нараховується 47 закладів первинної медичної допомоги, до складу яких входять 328 лікарських амбулаторій та 819 фельдшерсько-акушерських пунктів. 21 заклад первинної медичної допомоги у Вінницькій області вже отримали від Національної служби здоров’я за пацієнтів  28,289 млн. грн. Із 47 закладів первинки 44 змінили свою організаційно-правову форму і стали комунальними неприбутковими підприємствами. Не внесені до Державного реєстру фізичних та юридичних осіб як комунальні неприбуткові підприємства лише 3 заклади первинного рівня. Термін їх перетворення – до другого вересня 2018 року Медзаклади, що ще не підписали договори з Нацслужбою здоров’я, продовжують фінансуватися по субвенції.