45 із 46 закладів первинного рівня Вінниччини готові працювати у системі "eHealth". Створено також 23 некомерційних Центри первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД). В області працює 784 сімейних лікарі кожен з них може мати до 2000 пацієнтів. Заробітна плата сімейних лікарів зросте в середньому до 15 тисяч гривень.

Всі послуги, які надаватиме сімейний лікар, будуть абсолютно безкоштовними для пацієнтів. — Однак з 1 січня 2019 року прийом лікарів вузького профілю буде безкоштовним в тому випадку, якщо буде направлення сімейного лікаря. В іншому випадку, якщо пацієнт вирішив звернутися самостійно, за прийом доведеться заплатити, — повідомляє директор Департаменту охорони здоров'я Вінницької обласної державної адміністрації Людмила Грабович. Людмила Олексіївна розповіла, що проблема з системою реєстрації поки є: трапляється, вона висне та не завантажується. Орієнтовно на остаточне налаштування програми піде приблизно до 10 діб. Згідно із законодавством, сімейний лікар має набрати 1800 пацієнтів, терапевт — 2000, педіатр — 900.

Підписувати декларацію можна необмежену кількість раз, а значить, й змінювати сімейних лікарів. Кінцевої терміну, до якого всім потрібно підписати декларацію, поки що немає . 

Терміну дії у декларації немає, якщо ж потрібно підписати нову декларацію з іншим лікарем, то розривати попередню не потрібно. У електронній базі все автоматично обновиться. Крім того, лікар може самостійно розірвати декларацію, якщо пацієнт не буде дотримуватись його рекомендацій. Нагадаємо, без підписаної із сімейним лікарем декларації вінничани будуть платити за все самі.