Новини та події

Презентація довідкового видання "Север'ян Павлович Бєлканія"

Медична реформа: Вимоги ПМГ 2020

З 2020 р. в Україні запроваджується Програма медичних гарантій. У межах цієї програми буде визначено обсяг медичних послуг та лікарських засобів, які гарантуються населенню та оплачуються з Державного бюджету на основі єдиних тарифів.

Детальніше...

Книжкова виставка: "День боротьби з діабетом: що треба знати про хворобу"

14 листопада - Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

Детальніше...

Книжкова виставка:"Слава визволителям України!"

28 жовтня - 75 років визволення України від фашистських загарбників

Детальніше...

Накази МОЗ за жовтень 2019 р.

Нові нормативні акти у сфері охорони здоров'я

Нові доказові клінічні протоколи для українських лікарів

28 квітня 2017 набув чинності Наказ МОЗ України № 1422 від 29 грудня 2016 р., який дозволяє українським лікарям використовувати у своїй роботі міжнародні клінічні протоколи. Міністерство охорони здоров'я України підписало угоду з компанією фінського медично-наукового товариства Duodecim Medical Publications Ltd, яка спеціалізується на комплексних рішеннях в сфері доказової медицини.

Детальніше...

Вісник нових надходжень ІІІ квартал 2019 р.

Знайомтесь з новими надходженнями літератури у ІII кварталі 2019 року.

Вісник нових надходжень №3

Книжкова виставка:"Остеопороз - зростаюча глобальна проблема"

20 жовтня - Всесвітній день профілактики остеопорозу

Детальніше...

Книжкова виставка: "Захисники рідної землі"

14 жовтня - День захисника України, День Українського козацтва

Детальніше...

Нобелівські лауреати 2019

Нобелівська премія в галузі фізіології і медицини 2019 року присуджена американцям Вільяму Келіну, Греггу Семенці та британцю Петеру Раткліффу за відкриття механізму чутливості клітин до кисню і їх адаптації до його нестачі. Сума кожної з Нобелівських премій - 9 млн шведських крон (близько 950 тис. доларів).

Відкриття нобелівських лауреатів цього року пояснюють механізм одного з найбільш важливих адаптаційних процесів. Вчені виявили механізм сприйняття клітинами кисню і адаптації до змін його доступності.

Вчені створили основу для розуміння того, як рівень кисню впливає на клітинний метаболізм і фізіологічні функції. Їх роботи також «проклали шлях багатообіцяючим новим стратегіям боротьби з анемією, раком і багатьма іншими захворюваннями», пояснили в комітеті.

На думку шведських експертів, відкриття лауреатів допомагає зрозуміти процеси, що відбуваються при фізичному навантаженні, а також при анемії і інсульті, коли клітини відчувають нестачу кисню.