Вегетаріанство у світі та в Україні набирає популярності. Від споживання м’яса відмовилися багато кінозірок, серед них Анджеліна Джолі, Леонардо Ді Капріо, Джоні Деп. Вибір на користь рослинної дієти люди роблять з різних причин: хтось виступає проти жорстокого поводження з тваринами, хтось занепокоєний негативним впливом тваринництва на екологію, а комусь просто не подобаються певні продукти. У Всесвітній день вегетаріанства ми поспілкувалися з дніпрянами, які викреслили з власного раціону м’ясо, та лікарями і дізналися про плюси і мінуси рослинного раціону.

Юля Сич хотіла стати вегетаріанкою ще у дитинстві, каже: завжди було шкода тварин. Зробила свій вибір, коли вступила до університету і переїхала від батьків — відтак не їсть м’яса вже більше п’яти років. Пробувала перейти на веганство — відмовитись і від молочних продуктів та яєць. Але для цього, на думку Юлі, потрібен системний підхід у плануванні свого раціону. Чи треба закликати інших людей відмовитися від м’яса — питання неоднозначне, каже Юля. Адже комусь вегетаріанська дієта може не підійти за станом здоров’я чи за інших причин. Дівчина розповідає: у Дніпрі чимало вегетаріанців та веганів, але власники багатьох закладів харчування цей факт чомусь ігнорують. За нашими підрахунками, у Дніпрі усього три заклади з повністю веганським або вегетаріанським меню. Адміністраторка одного веганського кафе розповідає: відкрилися минулого року, пропонують здорову їжу на заміну фаст-фуду. Кожного дня — свіжі овочі та фрукти. Спочатку меню складалося з кількох позицій, тепер є і сніданки, і бізнес-ланчі. Додавати нові страви у список допомагають самі клієнти. Бариста Олексій – вегетаріанець півроку. Хлопець виріс у селі, як вбивають тварин — бачив, але сам ніколи не брав участі. А що з приводу вегетаріанства або веганства думають лікарі? Гастроентерологиня Ярослава Васьковська переконана: перехід на рослинну дієту має бути повністю усвідомленим і поступовим. Лікарка зазначає: рослинні продукти не містять вітаміну В12, що є важливим для нервової системи. Вегани і вегетаріанці мають враховувати це при формуванні свого раціону. 1 жовтня світ відзначає День вегетаріанства. З того моменту починається так званий “місяць вегетаріанської свідомості”, коли люди привертають увагу до етичних, екологічних аспектів дієти, а також тих, що стосуються здоров’я. А 1 листопада святкують Міжнародний день веганства. Люди, які лише збираються відмовитись від м’яса або всіх продуктів тваринного виробництва, можуть переглянути українську версію сайту “Веган Хелс”. На платформі — перекладені статті американських дієтологів про поживні речовини, на які слід звернути увагу, рекомендації щодо збалансованого вегетаріанського або веганського раціону, а також список науково-популярної літератури по темі.

https://9-channel.com/2019/10/01/vidmova-vid-m-yasa-plyusi-ta-minusi-1-zhovtnya-svit-vidznachaye-den-vegetarianstva-video/