Догляд за людиною з хворобою Альцгеймера або інший тип деменції впливає на кожен аспект вашого повсякденного життя. Як хвора Альцгеймера втрачає одну здатність за іншою, вихователь стикається з випробуваннями витривалості, вирішенням проблем і стійкістю. Підтримка вашої емоційної та фізичної підготовленості має вирішальне значення не тільки для вас, але й для особи, яку ви турбуєте. Підготовка себе, розуміння досвіду улюбленого, а також підтримка інших можуть допомогти вам досягти успіху на дорозі.

Дорога догляду за хворобою Альцгеймера та деменцією

Догляд за людиною з хворобою Альцгеймера або деменцією може бути довгою, напруженою та інтенсивно емоційною. Але ви не самотні. У Сполучених Штатах існує близько 15 мільйонів людей, які доглядають за людиною з деменцією, і мільйони інших людей у ​​всьому світі. Оскільки в даний час не існує ліків від хвороби Альцгеймера, і лише обмежене медичне лікування доступне для симптомів, це - ваше догляд, який може зробити найбільшу різницю в якості життя вашого коханого. Це чудовий дар.

 

Тим не менш, догляд може також стати всепоглинаючим. Оскільки когнітивні, фізичні та функціональні здібності вашого коханого протягом ряду років зменшуються, легко стати перевантаженими і нехтувати власним здоров'ям і благополуччям. Тягар догляду може поставити вас на підвищений ризик для значних проблем зі здоров'ям і, за оцінками, від 30 до 40 відсотків осіб, які піклуються про деменцію, відчуватимуть депресію, високий рівень стресу або вигорання. Майже всі хворі на хворобу Альцгеймера або деменцію в певний час відчують смуток, тривога, самотність і виснаження. Пошук допомоги та підтримки на цьому шляху не є розкішшю для вихователів; це необхідність.

Подібно до того, як кожна людина з хворобою Альцгеймера прогресує по-різному, так і досвід ведення догляду може сильно відрізнятися від людини до людини. Проте існують стратегії, які допоможуть зробити подорож з доглядом корисним, оскільки є складним завданням. Вивчаючи все, що можна, і що можна очікувати від подорожі Альцгеймером не тільки допоможе ваш улюблений, але й перший крок до захисту власного психічного і фізичного здоров'я.

Проблеми та винагороди, пов'язані з турботою про хворобу Альцгеймера

Догляд за людиною з хворобою Альцгеймера часто може здаватися низкою переживань скорботи, коли ви спостерігаєте, як спогади вашого коханого зникають, а навички розмиваються. Людина з хворобою Альцгеймера змінюватиметься і вести себе в різних, іноді тривожних або засмучуючих способах. Як для опікунів, так і для їхніх пацієнтів, ці зміни можуть призвести до емоційного розгублення, гніву і смутку.

По мірі того, як хвороба прогресує, потреби ваших близьких збільшуватимуться і ваші обов'язки по догляду стануть більш складними. У той же час, здатність вашого коханого показати свою вдячність за всю вашу важку роботу зменшиться. Догляд може буквально здаватися невдячним завданням. Для багатьох, однак, довга подорож по догляду включає не тільки виклики, але й багато багатих, життєстверджуючих нагород.

Виклики для лікування хвороби Альцгеймера:

 • Переважаючі емоції як можливості зменшуються
 • Втома і виснаження, що вимагають догляду, збільшуються
 • Ізоляція і самотність, як незалежність, зникає
 • Фінансові та робочі ускладнення в міру зростання витрат та викликів ресурсам

Нагороди допомоги Альцгеймеру:

 • Облігації поглиблюються через турботу, спілкування та службу
 • Рішення проблем і навички взаємовідносин зростають через досвід
 • Нові відносини формуються через освіту і підтримку
 • Несподівані нагороди розвиваються через співчуття та прийняття

Підготовка до дороги

Чим більше ви дізнаєтеся про хворобу свого коханого і як він буде розвиватися протягом багатьох років, тим краще ви зможете підготуватися до майбутніх викликів, знизити ваші розчарування і стимулювати розумні очікування. Наприклад, на ранніх стадіях хвороби Альцгеймера ви можете підтримувати незалежність і турботу про себе, але когнітивна і фізична регресія особистості потребує 24-годинного догляду.

Хоча може бути важко споглядати такий складний світогляд, чим швидше ви покладете плани на роботу, тим більше ваш улюблений може бути залучений до процесу прийняття рішень. Оплата за довгостроковий догляд може бути основним джерелом стресу, тому важливо якомога раніше вивчити всі варіанти. Проконсультуйтеся з медичною групою пацієнта та іншими членами сім'ї, щоб скласти юридичні та фінансові заходи та визначити варіанти довготривалого догляду, які найкраще підходять для вас і ваших близьких.

Розробити свій особистий план підтримки заздалегідь

Балансування величезних завдань догляду за дорослими з когнітивним розумом і вашими іншими обов'язками вимагає майстерності, уваги та ретельного планування. Зосередившись так старанно на потребах близького, легко потрапити в пастку, нехтуючи власним здоров'ям. Але це не тільки пошкодить себе, але й зашкодить людині, до якої ви намагаєтеся піклуватися. Якщо ви не отримуєте необхідну фізичну та емоційну підтримку, ви не зможете забезпечити найкращий рівень допомоги, і ви зіштовхнетеся з перевантаженням.

Просити про допомогу. Важливо звернутися до інших членів сім'ї, друзів або волонтерських організацій, щоб допомогти з щоденним тягарем догляду. Прийняття допомоги для виконання звичайних завдань, таких як продуктові магазини та прибирання, може звільнити вас від того, щоб проводити більше часу з пацієнтом. Коли хтось пропонує допомогти, нехай їх. Ви не зневажливі або нелояльні до вашого коханого. Вихователі, які беруть регулярний час, не тільки забезпечують кращий догляд, вони також знаходять більше задоволення у своїх доглядових ролях.

Вчитися або оновлювати навички догляду. Перебування в ролі вихователя не приходить з інструкцією, але є книги, семінари та онлайнові навчальні ресурси, які можуть навчити вас потрібним навичкам. Дізнайтеся все про симптоми, лікування та управління поведінкою. Як хвороба прогресує і виклики змінюються, ви повинні будете оновити свій набір та знайти нові способи подолання.

Приєднайтеся до групи підтримки. Ви побачите, що ви не самотні, і ви зможете навчитися на досвіді інших людей, які зіткнулися з тими самими проблемами. Зв'язок з іншими, які знають, що ви переживаєте, також може допомогти зменшити відчуття ізоляції, страху і безвихідності.

Використовуйте наявні ресурси. Є безліч ресурсів спільноти та онлайн, які допоможуть вам визначити пріоритети ваших зусиль і забезпечити ефективну допомогу. Почніть з пошуку асоціації Альцгеймера у вашій країні. Ці організації надають практичну підтримку, лінії допомоги, консультації та навчання для вихователів та їхніх сімей. Вони також можуть зв'язати вас з місцевими групами підтримки. Див. Розділ Рекомендоване читання нижче для каталогу асоціацій.

Плануйте для власного догляду. Відвідайте лікаря для регулярних обстежень і зверніть увагу на ознаки і симптоми надмірного стресу. Легко відмовитися від людей і діяльності, яку ви любите, коли ви в'їжджаєте в догляд, але ризикуєте своїм здоров'ям і спокоєм, роблячи це. Віддайте час від догляду, щоб підтримувати дружбу, соціальні контакти та професійні мережі, а також переслідувати хобі та інтереси, які приносять вам радість.

Дізнайтеся, як управляти стресом. Догляд за коханою людиною з деменцією може бути однією з найбільш стресових завдань, які ви будете виконувати в житті. Для боротьби з цим стресом необхідно активувати природну реакцію релаксації вашого тіла за допомогою таких методів, як глибоке дихання, медитація, ритмічні вправи або йога. Встановлення цих заходів у ваше життя може допомогти знизити стрес догляду і підвищити ваш настрій і енергетичні рівні.

Ознаки стресу і вигоряння вихователя

Незалежно від того, наскільки сильними і стійкими ви є, ви все одно можете мати проблеми з певними аспектами догляду за хворобою Альцгеймера або деменцією. Стрес щоденного догляду, спостереження за здоров'ям улюбленого людини погіршується, а прийняття важких рішень про довгостроковий догляд може призвести до того, що кожен відчує себе перевантаженим і виснаженим. Визнання ознак стресу та вигоряння вихователя є першим кроком до вирішення проблеми.

10 ознак стресу доглядача

Якщо ви відчуваєте будь-який з цих ознак стресу на регулярній основі, знайдіть час, щоб поговорити зі своїм лікарем.

1. Відмова про хворобу та її вплив на людину, яка була діагностована. - Я знаю, що мама стане кращою.

2. Гнів на людину з хворобою Альцгеймера, гнівом, який не існує, або гнівом, що люди не розуміють, що відбувається. "Якщо він запитає мене, що я ще раз кричу!"

3. Соціальний вихід від друзів і заходів, які колись приносили задоволення. "Мені більше не доводиться збиратися разом з сусідами".

4. Тривога про майбутнє. "Що відбувається, коли йому потрібно більше турботи, ніж я можу забезпечити?"

5. Депресія що починає порушувати ваш дух і впливає на вашу здатність справлятися. "Мені все одно."

6. Виснаження що робить майже неможливим виконання необхідних повсякденних завдань. "Я занадто втомився від цього".

7. Безсоння викликаний нескінченним списком проблем. - А що, якщо вона виїжджає з дому або падає і болить себе?

8. Роздратованість що призводить до настрою і викликає негативні відповіді та дії. "Залиш мене в спокої!"

9. Відсутність концентрації що ускладнює виконання знайомих завдань. "Я був настільки зайнятий, що забув про зустріч".

10. Проблеми зі здоров'ям що починають приймати психічні та фізичні збитки. - Я не пам'ятаю, коли я почувався добре.

Джерело: Асоціація Альцгеймера

Коли тривалий і надмірний стрес від догляду за коханою людиною з хворобою Альцгеймера або деменцією залишає вас почуттям емоційно, розумово і фізично виснаженим, ви можете зіткнутися з вигорянням. Вигорання зменшує вашу продуктивність і виснажує вашу енергію, залишаючи вас почуттями безпорадними, безнадійними, гнівними і обуреними. Зрештою, ви можете відчути, що вам більше нічого не дасть.

До попереджувальних ознак вигоряння доглядачів належать:

 • Надмірний стрес і напруга
 • Погана депресія
 • Постійна тривога, гнів або провина
 • Екстремальна дратівливість або гнів пацієнта з деменцією
 • Знизилося загальне задоволення від життя
 • Конфлікти відносин і соціальна ізоляція
 • Зниження імунітету та більша потреба в медичних послугах
 • Надмірне використання ліків, наркотиків або алкоголю

Вигорання може пошкодити ваше здоров'я та здоров'я людини, яку ви доглядаєте, тому, якщо ви визнаєте ознаки, важливо вжити заходів відразу.

Боротьба зі стресом і вигорянням

Незалежно від того, що день у день вимагає догляду за пацієнтом з хворобою Альцгеймера або деменцією, необхідно, щоб ви вирізали час для власної турботи про себе. Ці поради допоможуть:

Звертайтеся до регулярного догляду за перервою. Ви не можете робити це самостійно. Попросіть інших членів сім'ї, друзів або членів вашого місця поклоніння про допомогу з відпочинком, щоб ви могли отримати необхідну перерву. Ви також можете звертатися за допомогою до волонтерських організацій, груп підтримки, програм денного догляду та закладів для перепочинку. Заплануйте часті перерви протягом дня, беріть час, щоб переслідувати хобі та інтереси, і залишатися на вершині власних потреб у сфері охорони здоров'я. Зверніться за професійною допомогою, якщо Ви визнаєте, що Ви виявляєте будь-які попереджувальні ознаки вигорання вихователя.

Рухайтеся. Регулярні фізичні вправи не тільки допомагають вам підійти, але й вивільняють ендорфіни, які дійсно можуть підвищити ваш настрій. Прагніть протягом принаймні 30 хвилин вправ на більшість днів. Якщо важко відразу потрапити, провести час на 10-хвилинні сеанси, посипані протягом дня. Прогуляйтеся або прогуляйтеся на вулиці, танцюйте під свою улюблену музику, тренуйтеся на DVD-диск із вправами або заходьте в магазин. Прийом занять на групових заняттях або розробка з друзями також може дати вам цінну соціальну мережу.

Поговоріть з кимось. Поговоріть з довіреним другом, членом сім'ї, членом духовенства або терапевтом, про те, як ви себе почуваєте і про що ви переживаєте. Людина, з якою ви розмовляєте, не повинна бути в змозі вирішити ваші проблеми, він або вона просто повинна бути хорошим слухачем. Простий акт розмови лицем до лиця з людиною, яка піклується, може бути надзвичайно катарсичним. Відкриття не зробить вас тягарем для інших. Насправді, більшість друзів буде втішатися тим, що ви довіряєте їм достатньо, щоб довіряти їм, і це тільки зміцнить ваш зв'язок.

Знайдіть час, щоб грати. На ранніх стадіях хвороби Альцгеймера, включіть свого улюбленого в короткі прогулянки, настільні ігри або головоломки. Приєднуйтесь до онлайн-турніру з scrabble, тренуйте гольф-гойдалки або грайтеся з вихованцем. Щоденна доза веселощів - хороша медицина, і не вимагає грошей, автомобіля або величезних блоків часу.

Спробуйте щось нове. Виклик собі, щоб дізнатися нову майстерність, поки ви "на роботі". Замовлення самостійної програми іноземної мови або спробувати вправу відео-ігри. Від тенісу до гольфу, до удару страйку, так звані «exergames» пропонують затишний відпочинок для кожного віку та рівня кваліфікації. Усього за кілька хвилин тренуйтеся щодня, ви можете згинати психічні м'язи і полегшити шкідливий стрес.

Побачте смішну сторону. Гумор є відомим протиотрутою від стресу, смутку, хвороби та нудьги. Дайте собі дозвіл посміятися над абсурдностями, якими ви і ваш коханий досвід, і оточуйте себе сміхом. Замість важких драм на телебаченні або відео, подивіться на серцевий сміх живота, спостерігаючи епізоди вашого улюбленого серіалу. Ваш інфекційний гарний настрій може допомогти поповнити свої внутрішні ресурси та заспокоїти вашого коханого.

Час для роздумів може допомогти з прийняттям

Одним з найбільших викликів, які стоять перед людиною з хворобою Альцгеймера або деменцією, є прийняття того, що відбувається з вашим коханим. На кожному новому етапі захворювання необхідно змінювати свої очікування щодо того, на що здатна ваша улюблена людина. Приймаючи кожну нову реальність і беручи час, щоб поміркувати над цими змінами, ви можете краще впоратися з емоційними втратами і поглибити почуття задоволення і любові у своїй ролі доглядача.

Здійснюйте щоденний журнал, щоб записувати та обмірковувати свій досвід. Записуючи ваші думки, ви можете оплакувати втрати, відсвяткувати успіхи і шукати ті моделі мислення, які не дозволять вам діяти в сьогоденні.

Перерахуйте свої благословення. Щоденний список вдячності може прогнати блюз і дозволити вам зосередитися на тому, на що все ще здатний ваш улюблений, а не на можливості, які він або вона втратили.

Святкуйте, що можливо. Ваша улюблена людина має ще багато здібностей. Структура діяльності для запрошення участі на будь-якому рівні можливо, і ви обидва знайдете реальне задоволення.

Намагайтеся уявити світ свого коханого. Уявіть собі, що ви не можете запам'ятати і виконувати прості завдання життя. Оцінюючи те, що може дати ваш улюблений, ви можете знайти задоволення навіть у найскладніші дні.

Практика техніки релаксації. Медитація, глибоке дихання, візуалізація, уважність, йога або ритмічні вправи можуть заспокоїти, відновити і сприяти щастям. Експериментуйте з різними методами, щоб знайти ті, які найкраще підходять для вас.

Покращити емоційну обізнаність. Залишаючись займатися, цілеспрямовано і спокійно в середині такої величезної відповідальності, можна кинути виклик навіть самим здібним вихователям. Проте, розвиваючи свої навички емоційного усвідомлення, ви можете зняти стрес, відчути позитивні емоції і принести новий мир і зрозумілість вашій турботливій ролі.

Доторкніться до нагороди, пов'язаної з особою, до якої ви доглядаєте

Навіть коли людина, за якою ви піклуєтесь, більше не може висловлювати любов або вдячність, ви можете знайти глибше почуття нагороди у своїй ролі вихователя, роблячи час кожен день по-справжньому пов'язаним з людиною. Уникайте всіх відволікаючих моментів і повністю зосередьтеся на людині. Зробіть контакт з очима (якщо це можливо), тримайте руку людини або погладжуйте його або щоку, і розмовляйте спокійним, заспокійливим тоном голосу. Коли ви з'єднуєтеся таким чином, ви відчуєте процес, який підвищує ваш настрій, знижує стрес і підтримує ваше фізичне і емоційне благополуччя. І це також може мати той же ефект на вашого коханого.

Як допомогти опікунові Альцгеймера або деменції

Якщо друг або член сім'ї доглядає за людиною з хворобою Альцгеймера або деменцією, важливо запропонувати всю необхідну допомогу та підтримку.

Не чекайте, коли вас попросять допомогти. Багато вихователям важко просити інших про допомогу, незалежно від того, наскільки вони їм потрібні, тому зробіть пропозицію. І коли ви це зробите, будьте конкретними. Як і просто запитати: «Що я можу зробити, щоб допомогти?», Пропоную такі пропозиції: «Я завтра вільний завтра, чи можу я сидіти з пацієнтом, поки ви робите перерву?» Або «Що я можу отримати від продуктового магазину Допомагаючи навіть найпростішим або повсякденним справам, можна звільнити вихователя, щоб більше часу проводити з пацієнтом або зробити перерву, щоб зарядити його або її батареї.

Будьте другом. Вихователі схильні виходити з родини та друзів, але вони все ще потребують регулярних контактів із зовнішнім світом. Телефонні дзвінки, тексти або електронні листи - це нормально, але ніщо не є персональним візитом, щоб підняти настрій вихователя. Знову ж, не чекайте, щоб вас запитали; бути тим, кого ви вийдете.

Будьте хорошим слухачем. Відведення фрустрації про догляд може бути великим зняття стресу. Прислухайтеся до страхів і занепокоєнь доглядача без судження.

Покажіть свою вдячність. Якщо доглядач - це брат або сестра, що доглядає за вашим батьком, наприклад, важливо висловити свою вдячність. Людина з середньою або пізньою стадією хвороби Альцгеймера або деменція може не в змозі виявити вдячність сторожа, тому важливо, щоб інші члени сім'ї визнавали важку працю і жертву вихователя і регулярно демонстрували свою вдячність. Хоча картка або простий «Спасибі» може пройти довгий шлях, коли супроводжується пропозицією деякої перепочинку, це може бути благословенням.

Визнати ознаки стресу вихователя і заохочувати опікунів зосередитися більше на своєму власному здоров'ї і добробуті.

Куди звернутися за допомогою

Асоціації Альцгеймера - всесвітній каталог асоціацій Альцгеймера, які надають інформацію, консультації та підтримку для вихователів. (Міжнародний хвороба Альцгеймера)

Family Care Navigator - для вихователів у США, ресурс за державою за статусом, який допоможе вам знайти послуги та інші ресурси. (Альянс сімейного опікуна)

План дій по догляду за дітьми - Створіть персоналізований план дій та знайдіть інформацію, підтримку та місцеві ресурси. (Асоціація Альцгеймера)

Рекомендоване читання

Хвороба Альцгеймера - Керівництво для боротьби, лікування та догляду. (Спеціальний звіт про здоров'я Гарвардської медичної школи)

Хвороба Альцгеймера та пов'язані з нею деменції - серія статей, що охоплюють різні аспекти деменції, включаючи ознаки, симптоми та догляд. (Національний інститут старіння)

Деменція, догляд та контроль розчарування - причини, попереджувальні знаки та способи контролю розчарувань. (Альянс сімейного опікуна)

Зміни у стосунках - як можуть змінюватися відносини вихователя з пацієнтом. (Асоціація Альцгеймера)

Догляд за хворобою Альцгеймера: як звернутися за допомогою - Пропозиції щодо залучення сім'ї та друзів до допомоги пацієнтам. (Клініка Майо)

Запобігання вигоряння вихователя - Попереджувальні знаки та рішення для вигорання вихователя. (Обласне агентство зі старіння)

https://uk.podushkison.ru/364-tips-for-alzheimers--dementia-caregivers.html