11 квітня - Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона

Новий метод лікування хвороби Паркінсона – стимуляція мозку без хірургічного втручання

Глибинна стимуляція мозку дає шанс на життя людям із хворобою Паркінсона, епілепсією, обсесивно-компульсивним розкладом. Однак така операція надскладна і передбачає багато ризиків. Вчені відкрили новий спосіб стимуляції мозку, який не потребує втручання, а відтак є значно безпечнішим.

Новий спосіб стимуляції розробили дослідники з Массачусетського технологічного інституту. Стимуляція здійснюється через електроди, які розміщують на голові пацієнта. Електроди передають високочастотний електричний розряд у мозок.

Перевага методу в тому, що розряд не шкодить тим ділянкам мозку, крізь які він проходитиме, а стимуляція здійснюватиметься суто на пошкодженому місці. Крім того, інноваційна стимуляція може не лише відновити нейронну активність мозку, а й покращити поведінкові реакції.

Віднедавна вчені все більше схиляються до того, що розлади психомоторики «зосереджені» у конкретній ділянці мозку, тому новий метод лікування, на думку дослідників із МТІ, може допомогти людям із хворобою Паркінсона, яка зараз вважається невиліковною.   

https://vido.com.ua/article/15004/novii-mietod-likuvannia-khvorobi-parkinsona-stimuliatsiia-mozku-biez-khirurghichnogho-vtruchannia/

 

Симптоми хвороби Паркінсона: 10 ознак, які варто відзначити

 

1. Тремтіння кінцівок

Чи помічали ви, що іноді трохи тремтять пальці, особливо великий палець руки, підборіддя або губи? Тремтить нога, коли ви сидите або лежите? Посмикування кінцівок – вірна ознака початку хвороби Паркінсона.

Норма

 Людина, який позаймався спортом, може відчувати тремтіння кінцівок. Такий тремор спостерігається також після перенесеної травми. Ще одна причина тремтіння в тілі – прийом медикаментів.

2. Зміна почерку як симптом хвороби Паркінсона

Ваш почерк зазнав змін останнім часом? Ви раптом помічаєте, що букви стали меншими, а слова зливаються між собою? Така раптовеа зміна почерку часто свідчить про хворобу Паркінсона.

Норма

Існує кілька причин, чому може змінюватися почерк. По-перше, вік, по-друге, якщо руки або пальці скуті, по-третє, поганий зір. У будь-якому випадку, тоді це відбувається поступово, а не раптово.

Детальніше...

Вчені знайшли спосіб діагностувати хворобу Паркінсона на ранній стадії

Хворобу Паркінсона можна діагностувати за змінами у сітківці ока.

Вчені з Південної Кореї заявили про те, що хворобу Паркінсона на ранній стадії можна діагностувати за змінами в сітківці ока. Як повідомляє Medical News, люди, які страждають від хвороби Паркінсона, втрачають клітини мозку, які продукують дофамін, субстанцію, що допомагає контролювати рухи. Нове дослідження свідчить про те, що виснаження сітківки ока може свідчити про втрату подібних клітин.

"Наше дослідження вперше демонструє зв'язок між виснаженням сітківки і відомим сигналом розвитку хвороби Паркінсона – втратою клітин мозку, що продукують дофамін. Ми також встановили, що чим тонша сітківка, тим серйозніше захворювання. Це означає, що в майбутньому неврологи зможуть виявляти це захворювання простим скануванням сітківки", -розповів один з авторів дослідження, доктор Сеульського національного університету Джі-Янг Лі.

У ході дослідження вчені вивчили дані 49 осіб, середній вік яких становив 69 років. У всіх них була діагностована хвороба Паркінсона, але вони ще не почали медикаментозне лікування. Їхні дані порівняли з даними 54 здорових людей того ж віку.

Разом з тим, вчені підкреслюють, що для підтвердження отриманих результатів необхідні подальші експерименти більшого масштабу.

https://dt.ua/TECHNOLOGIES/vcheni-znayshli-sposib-diagnostuvati-hvorobu-parkinsona-na-ranniy-stadiyi-286008_.html

 

 

 

Хворобу Паркінсона можна буде вилікувати одним уколом – вчені

Хворобу будуть лікувати за допомогою стовбурових клітин.

Вчені з Австрії та США проведуть у Королівській лікарні Мельбурна перші в світі клінічні випробування стовбурових клітин, призначених для лікування хвороби Паркінсона. На думку вчених, використання даного методу дозволить перемогти хворобу, від якої страждають мільйони людей по всьому світу, за допомогою одного укола.

За словами Рассела Керна, який представляє Міжнародну корпорацію з використання стовбурових клітин, новий метод передбачає введення десятків мільйонів нервових стовбурових клітин до мозку людини, що страждає хворобою Паркінсона. Учасниками експерименту стануть 12 осіб з важкою і середньою формою цього хронічного захворювання.

https://dt.ua/TECHNOLOGIES/hvorobu-parkinsona-mozhna-bude-likuvati-odnim-ukolom-vcheni-194242_.html

 

Як уникнути хвороби Паркінсона

Дивно, але, незважаючи на різке зростання раку і пов’язаних із ним несприятливих наслідків для здоров’я, викликаних курінням сигарет, було встановлено, що куріння пов’язане зі зниженням ризику розвитку хвороби.

Найбільш очевидні симптоми хвороби Паркінсона пов’язані з рухами, наприклад, тремтіння і ригідність. Цю зв’язок з курінням часто приписують дії нікотину з сигарет, який, як вважають, має потенційно нейропротекторні властивостями.

Дослідники нещодавно виявили, що певні продукти (і в тому числі перець), що містять натуральний нікотин, можуть знизити ризик розвитку хвороби Паркінсона.

 

Вживання перцю може знизити ризик хвороби Паркінсона на 19%

Перець – це представник сімейства пасльонових, до якого також належать тютюн, помідори і картопля.

Проаналізувавши вживання овочів, тютюну і кофеїну майже у 500 пацієнтів, у яких вперше діагностували хворобу Паркінсона, а також у групи здорових людей, дослідники з’ясували, що вживання в їжу перцю, інших овочів з родини пасльонових це не стосується, знижує ризик хвороби Паркінсона на 19 відсотків.

Детальніше...

11 квітня - Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона

11 квітня – Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона, який проводиться за ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров’я і покликаний підвищити інформованість суспільства про це захворювання, надати підтримку хворим паркінсонізмом та їх сім’ям.

Історія «Червоного тюльпана» пов'язана з ім’ям Ван дер Верельда (J.W.S. Van der Wereld), голландського садівника, який страждав від хвороби Паркінсона, та у 1980 році створив новий сорт червоно-білих тюльпанів (зовні теплий, інтенсивно червоний, з ажурно-тонким білим краєм…) і назвав його на честь людини, яка дала назву його хворобі. Тюльпан отримав нагороду «За заслуги», наданий Королівським садівничим товариством у Лондоні, а потім був нагороджений Royal General Bulb Growers та Trial Garden Award. Як символ червоний тюльпан було встановлено на Люксембурзькій конференції, присвяченій 9-му Всесвітньому дню хвороби Паркінсона у 2005 році.

Детальніше...