29 вересня - Всесвітній день серця

http://vinmedlib.org.ua/images/INFO/-.png

Сон за розпорядком допомагає уникнути серцево-судинних і метаболічних захворювань

Американські вчені запропонували нову метрику якості сну - «індекс регулярності сну», який враховує час відходу до сну, частоту денного сну і сонливості, а також вплив денного освітлення. Дослідники з'ясували, що нерегулярність сну підвищує ризик розвитку серцево-судинних і метаболічних захворювань незалежно від його тривалості. Стаття опублікована в журналі Scientific Reports.

Детальніше...

Медики вважають, що шоколад покращує стан серця

 

 

 

 

Американські вчені з медичної школи Ікан в Нью-Йорку довели, що, вживаючи шоколад, люди зміцнюють своє серце.Зокрема, дослідники оцінюють шоколад як продукт, попереджуючий розвиток серцевої недостатності.

Детальніше...

Головні прояви серцево-судинних захворювань

Головні прояви серцево-судинних захворювань

Біль у грудній клітці

Біль у грудях люди найчастіше пов'язують із серцевою недугою. До кардіологів дуже часто звертаються з цією скаргою. Насправді серцеві за­хворювання зрідка спричинюють біль. Найчастіше людину турбує якраз не біль, а якесь неприємне відчуття (дискомфорт) у грудній клітці.

Загалом, біль у грудній клітці може бути зумовлений однією з трьох причин: по-перше, ішемічною, або коронарною, хворобою серця; по-друге, некоронарогенним захворюванням серця (вади серця, запалення перикарда, міокарда, кардіоміопатії та ін.); по-третє, несерцевими хворо­бами (грудної стінки, суглобів, нервів, жовчного міхура та ін.).

Детальніше...

Хвороби серця і судин: основні ознаки і перші симптоми

Кожне серцеве захворювання має свої ознаки, хоча багато з них дуже схожі за симптомами. Все залежить від виду хвороби і її важкості. Тому, якщо ви відчули якийсь дискомфорт в грудній клітині, задишку чи ще щось, обов’язково поспостерігайте за собою і запам’ятайте, в якій саме ситуації виникають ті чи інші неприємні відчуття. І зверніться до лікаря, щоб він допоміг розібратись, що з вами відбувається.

Серцевий напад чи інфаркт міокарда

На що може скаржитись людина:

Детальніше...

Всесвітній День серця

     Всесвітній День серця (World Heart Day), відзначається щорічно 29 вересня, та вперше був організований в 1999 році за ініціативою Всесвітньої федерації серця, цю акцію підтримала Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), ЮНЕСКО та інші організації. Спочатку цей День проводився в останню неділю вересня, а з 2011 року має фіксовану дату святкування — 29 вересня. Ціллю проведення такого свята є підвищення інформованості населення планети про захворювання серця і судин, фактори ризику та методи профілактики. У партнерстві з ВООЗ Всесвітня федерація серця проводить заходи в більше ніж 100 країнах світу. В програму Дня серця входять масові перевірки здоров’я, публічні лекції, наукові форуми, виставки, концерти, фестивалі, організовані прогулянки та спортивні змагання

Детальніше...