15 вересня у багатьох країнах світу відзначається Всесвітній день боротьби з лімфомами. Цей день було запроваджено вперше у 2004 році, щоб підвищити обізнаність населення щодо цієї групи захворювань та допомогти людям, які страждають від лімфом.  З нагоди Всесвітнього дня боротьби з лімфомами відбулася прес-конференція в Національному інституті раку, а також низка заходів та зустріч пацієнтів. Учасниками прес-конференції були: Олена Колесник, директор Національного інституту раку, Ірина Крячок, зав. відділенням онкогематології НІР, Валентина Юрчишина, голова ВГО «Асоціація допомоги інвалідам та пацієнтам з лімфопроліферативними захворюваннями», колишні пацієнти.

    17 000 людей в Україні хворіють на лімфоми, щороку 3 500 осіб чують цей діагноз. Сьогодні за умови вчасної діагностики та адекватного лікування діагноз перестав звучати як вирок. Переважна більшість пацієнтів мають шанси на одужання. Більше того – в Україні реальне лікування лімфом навіть під час вагітності. А це було неможливим ще 10-15 років тому. Жінка ставала перед складним вибором: лікування і власне життя або дитина. За останні 5 років спеціалісти відділення онкогематології Національного інституту раку накопичили великий досвід у лікуванні вагітних пацієнток, а також у збереженні фертильної функції у жінок після складного  хіміотерапевтичного лікування. 23 пацієнтки відділення, які пройшли лікування з приводу лімфом, народили дітей.

     У Міжнародний день боротьби з лімфомами лікарі, представники громадських організацій зібралися, аби наголосити: лімфома – не вирок. А діагноз, з яким можна і треба боротися. І після лікування можна повернутися до здорового життя, народжувати дітей, ставати успішними в професії.

https://www.onco-net.net/news/15-veresnya-vsesvitniy-den-borotbi-z-limfomami-3/