15 вересня – Всесвітній день боротьби з лімфомами

Симптоми лімфоми у дітей

     Багато людей впадають в справжній розпач, коли їм повідомляють про можливість розвитку в їх організмі онкологічного захворювання. Лімфома характерна, в більшій мірі, для дорослих чоловіків, вік яких перевищує 40-50 років. Незважаючи на це, дане захворювання може розвиватися у дітей і підлітків, причому яскраво виражені ознаки ризику в цьому випадку визначити досить складно.

    Звичайно, це страшна хвороба, з якою дуже небезпечно стикатися, однак, не варто опускати руки, тому що рання діагностика і правильне лікування з високою ймовірністю зможуть повністю усунути основні прояви захворювання у дітей в будь-якому віці. Виникнення неходжкинской і лімфоми Ходжкіна у дітей спостерігається з різною частотою. Основною ознакою появи цього захворювання на сьогоднішній день вважається спадковість (особливо, якщо ця недуга був в роду у дітей).Саме тому, якщо ви вважаєте чи лікар вам повідомив, що дитина знаходиться в групі ризику по захворюванню, то потрібно ретельно відстежувати будь-які симптоми, які можуть хоча б віддалено натякати на ранні стадії хвороби.

Детальніше...

Як розпізнати лімфому: техніка самодіагностики раку

     Жителька Черкаської області Алла Костяна під час вагітності звернулася до стоматолога зі скаргою на сильні зубні болі. Видалення нібито хворих зубів спровокувало пухлинне утворення в області верхньої щелепи і майбутню 31-річну маму направили в Національний інститут раку в Київ. Аналізи підтвердили найгірші побоювання лікарів і вказали на страшний діагноз – злоякісну лімфому. На 18-24 тижнях вагітності жінка пройшла два курси хіміотерапії, а вже на 33-й тижня народила здорового хлопчика, після чого завершила запланований обсяг терапії.

     Більшість з нас поняття не мають, що таке лімфома, поки не зіткнуться з цим особисто. Про те, що це таке і як з цим боротися, з нагоди Всесвітнього дня боротьби з лімфомою нам розповіла керівник відділу хіміотерапії гемобластозів Національного інституту раку, міжнародний експерт в області діагностики і лікування лімфом, буд. М. Н. Ірина Крячок.

Детальніше...

Йога як метод реабілітації після лімфоми. Досвід пацієнтки

     Перемогти рак – ще не означає стати абсолютно здоровим. Швидше навпаки: після курсів хіміотерапії та опромінення робота майже всіх систем організму порушується. Марина Буригіна розповіла свою історію лікування лімфоми і відновлення за допомогою йоги. У 2007 році я познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком, через місяць ми одружилися. Це була дуже красива історія – пропозиція в Парижі, весілля в заміському клубі. Сергій удочерив мою 12-річну Аню, дочку від першого шлюбу. Через рік я народила сина Сашка. Вперше тримаючи його на руках, я відчувала, що я найщасливіша людина на світі: люблячий чоловік, двоє дітей, свій бізнес, все просто чудово!

Детальніше...

Нове у лікуванні лімфоми

      Генетичний збій (мутація ДНК) в одному лімфоциті – і запускається складний процес  хвороби. Саме так починають розвиватися лімфоми – злоякісні захворювання крові, які уражають лімфоцити – білі клітини крові. Один з найбільш агресивних видів лімфом – так звані в-клітинні неходжкінські лімфоми. Спеціалісти стверджують: такі лімфоми – складні у діагностиці і довго були надзвичайно складними у лікуванні. Ситуацію кардинально змінила поява таргетної терапії так званими моноклональними антитілами. Зазвичай природні антитіла в організмі призначені для того, аби захищати його від інфікування. Антитіла здатні певним чином реагувати на інфекцію і допомагають імунній системі захистити організм. Наприкінці дев’яностих учені навчилися штучно виробляти антитіла, які мають дещо інші завдання. А саме – знищувати пухлинні клітини. Такі антитіла отримали назву моноклональних. І на їхній основі розробили таргетний препарат для лікування в-клітинних неходжкінських лімфом.

Детальніше...

Як лікувати лімфому

     Щоб визначити план лікування необхідно зважати на такі фактори: тип НХЛ, стадія та клас захворювання, загальний стан здоров’я пацієнта.

Хіміотерапія.  Основний метод лікування НХЛ. Хіміотерапія призначається циклами, зазвичай з перервою у кілька тижнів. Лікування може тривати від 6 до 10 місяців. Хіміотерапія може спричинити дуже низький рівень червоних кров’яних клітин, білих кров’яних клітин чи тромбоцитів.  Переливання червоних кров’яних клітин або препарати під назвою “фактори росту клітин крові” можуть бути необхідними для усунення побічних результатів хіміотерапії.

Детальніше...

Діагностика лімфоми

      Для виявлення неходжкінської лімфоми проводять біопсію лімфовузлів. Хірург видаляє частину чи весь збільшений лімфовузол, який патолог (лікар, який ідентифікує хвороби, перевіряючи клітини та тканини під мікроскопом) перевірить на зміни в клітинах НХЛ. Рівень поширення хвороби допоможе встановити медогляд, лабораторні дослідження та зображальні тести.

   Аналіз крові. Процедура, при якій береться зразок крові й перевіряється на: число червоних кров’яних клітин, білих клітин крові та тромбоцитів. Також встановлюється рівень гемоглобіну (білок, який несе кисень) у червоних кров’яних клітинах.

Детальніше...

Про лімфому

     Лімфома – злоякісне захворювання, яке уражає лімфоцити – білі клітини крові. У лімфоцитів відбувається збій природньої програми і вони починають невпинно ділитися і накопичуватися в різних органах та системах, здебільшого в лімфовузлах. Лімфоми класифікуються за двома основними групами – лімфома Ходжкіна інеходжкінські лімфоми.

     Незалежно від типу лімфоми, основними симптомами цього захворювання є:

Детальніше...

15 вересня – Всесвітній день боротьби з лімфомами

      15 вересня у багатьох країнах світу відзначається Всесвітній день боротьби з лімфомами. Цей день було запроваджено вперше у 2004 році, щоб підвищити обізнаність населення щодо цієї групи захворювань та допомогти людям, які страждають від лімфом.  З нагоди Всесвітнього дня боротьби з лімфомами відбулася прес-конференція в Національному інституті раку, а також низка заходів та зустріч пацієнтів. Учасниками прес-конференції були: Олена Колесник, директор Національного інституту раку, Ірина Крячок, зав. відділенням онкогематології НІР, Валентина Юрчишина, голова ВГО «Асоціація допомоги інвалідам та пацієнтам з лімфопроліферативними захворюваннями», колишні пацієнти.

Детальніше...