Цукровий діабет 2 типу виникає на тлі порушення роботи печінки внаслідок дії різних факторів. Які призводять до розвитку дистрофічних змін з боку власне клітин печінки. І найчастіше в печінці розвивається жировий гепатоз або неалкогольний стеатогепатит. На цьому тлі первинно виникає інсулінорезистентність печінки. Тобто поступово знижується здатність печінки накопичувати вуглеводи, переробляючи прості вуглеводи в резервний полісахарид глікоген. Коли здатність печінки накопичувати глікоген відстає від кількості вуглеводів в продуктах харчування, то підвищується рівень цукру в крові. І, незважаючи на те, що підшлункова залоза при цьому виробляє в десятки разів більше інсуліну рівень цукру в крові підвищується. У суворій відповідності з ситуаційним переїданням. І з'являється необхідність проводити лікування цукрового діабету 2 типу.
    Комплексне лікування цукрового діабету 2 типу вимагає первинно контролювати вуглеводи в продуктах харчування. Це основне джерело енергії для організму, питома вага якого в енергетиці організму становить приблизно 60%. Якщо гормон інсулін не може доставити вуглеводи для обміну речовин в клітинах, то підвищується рівень цукру в крові. Залежно від ступеня підвищення рівня цукру в крові після їжі залежить доля хворого з цукровим діабетом 2 типу. І темп розвитку ускладнень цукрового діабету.

     Якщо рівень цукру в крові натще більше, ніж 4,5 ммоль / л, але менше 6 ммоль / л, то це ще не цукровий діабет 2 типу. Але упевнений рух в бік цукрового діабету 2 типу. На цьому етапі саме час провести тест на толерантність до глюкози. І логічною стає профілактика цукрового діабету 2 типу. Яка на цьому етапі може становити лише корекцію режиму і раціону харчування. А також приділити увагу власне печінці, створенню для роботи печінки більш комфортних умов. Тобто провести лікування печінки. Як правило, на цьому етапі Вам вже необхідне лікування жирового гепатозу (лікування жирового переродження клітин печінки, лікування ожиріння печінки) або лікування неалкогольного стеатогепатиту. Все залежить від того, як стан печінки оцінив Ваш лікар.
    Якщо рівень цукру в крові підвищується трохи вище верхньої межі норми до 7 ммоль / л, то такий перебіг цукрового діабету можна визнати оптимальним, а цукровий діабет 2 типу скомпенсованим. На цьому тлі першочергове завдання допомогти печінці відновитися, усунути інсулінорезистентність печінки, відновити участь печінки у вуглеводному обміні. Фактично комплексне лікування цукрового діабету 2 типу народними методами на цьому етапі також нагадує лікування жирового гепатозу або лікування неалкогольного стеатогепатиту. Але яке необхідно проводити більш послідовно. Тому що окрім структурних порушень з боку печінки відзначаються і функціональні зміни.
     1. Комплексне лікування цукрового діабету 2 типу вимагає забезпечити поліпшення кровопостачання печінки. Це можна досягти найпростішим шляхом - необхідно правильно заварювати цільні зерна ячменю. 5-6 ст.л. промитих цільних зерен ячменю залити 1 л окропу, томити на малому вогні 30-40 хвилин, гарячий відвар злити в іншу ємність, де лежить 2-3 ст.л. висівок (пшеничних, житніх і т.п.). Відвар пити протягом дня замість води, висівки  можна з'їсти в другу половину доби разом з кисломолочними продуктами. Відвар зерен ячменю покращує кровопостачання печінки, дозволяє більш активно проводити лікування печінки, очищення організму. Не приймати відвар зерен ячменю безпосередньо перед сном! Інакше сечогінний ефект замінить нічний сон на періодичне відвідування санвузла. Не рекомендується вводити відвар ячменю в разі рясного вживання медикаментів або без регулярного застосування сорбентів. Це через поліпшення гепатопротекторної функції печінки може активувати жирове переродження клітин печінки і знизить ефективність застосовуваних медикаментів! Тому що збільшиться частка медикаментів, знешкоджена в печінці.
     2. В залежності від комплексу порушень, які викликав жировий гепатоз або неалкогольний стеатогепатит, знаходиться вибір лікувального масла. Лікування неалкогольного стеатогепатиту на початковому етапі повинно включати масло насіння гарбуза, амаранту, до яких додано до 10% олії плодів шипшини, плодів обліпихи, зародків пшениці і т.п. Тобто до кожних 100 г основного лікувального масла додавати по 2 ч.л. вітамінізованих олій. Масла зберігати в темному прохолодному місці. Лікування жирового гепатоза може бути розпочато з олії насіння льону. В залежності від активності неалкогольного стеатогепатиту лежить вибір між лікуванням маслом гарбуза або маслом льону. Лікування хронічного гепатиту, лікування неалкогольного стеатогепатиту як і лікування жирового гепатозу потребує курс лікування не менше 3-4-х місяців.
Прийом харчових масел (соняшникова, кукурудзяна, оливкова) не виключається, але кількісно обмежується більш потужно діючими лікувальними маслами. Необхідно контролювати загальну кількість жирів у продуктах харчування. Адже лікувальні масла вносять і певну кількість калорій.
     3. Провести посилення активності системи травлення. Чим краще перетравлюється їжа, тим менше активність процесів бродіння і гниття в кишечнику і менше роздратування паренхіми печінки. Тобто в печінці первинно зменшуються прояви хронічного гепатиту. Відповідно не розвивається жирове переродження клітин печінки. І зменшуються явища жирового гепатозу, неалкогольного стеатогепатиту. Ці процеси відбуваються у кожної людини. І здорова печінка з відносно невеликим потоком токсинів з кишечника легко справляється. Якщо ж виникла потреба проводити лікування неалкогольного стеатогепатиту, то необхідно і цей фактор враховувати і підстраховувати. Щоб зменшити токсичне навантаження на печінку.
     Можна приймати аптечні препарати, більшість з яких - замісна терапія. І первинний лікувальний ефект з часом зміниться необхідністю збільшення дози або застосування більш активно діючих препаратів. Але відрегулювати дозу препаратів, що приймаються у відповідності з якістю та кількістю спожитої їжі краще, ніж це зробить Ваша власна травна система, жоден препарат поки що не може. А значить, прийом оптимально низької дози може супроводжуватися порушенням травлення з активацією процесів бродіння або гниття в кишечнику. А застосування дещо завищених доз буде за механізмом зворотного зв'язку в ще більшому ступені придушувати активність власної травної системи.
    Для поліпшення процесу травлення на протязі усіх 10 метрів шлунково-кишкового тракту, активації різних ланок системи травлення розроблена "Формула здоров'я лікаря Скачко № 1". Формула здоров'я лікаря Скачко № 1 замінює прийом сокогінних, жовчогінних, ферментних препаратів, пробіотиків, виконує роль обмінного сорбенту, регулює секреторно-моторну функцію шлунково-кишкового тракту, пригнічує активність патогенної мікрофлори, активує здатність печінки засвоювати продукти травлення. Що не тільки спрощує лікувальну схему, але й робить лікування неалкогольного стеатогепатиту, як і лікування жирового гепатозу більш економічно вигідним. Приймати по 1 капсулі 1-2 рази на день перед їжею з білковими продуктами харчування. Причому збільшувати дозу немає необхідності. Більш того, щоб травна система не розучилася працювати самостійно, без зовнішніх стимулів, після базисного курсу в 3-4 місяці необхідно робити перерви в прийомі на 7-10 діб кожен місяць.
     4. Активувати відновлення клітин печінки. Для лікування печінки розроблена формула здоров'я лікаря Скачко № 3, комплекс трав і мінералів якої забезпечує більш швидке відновлення клітин печінки. І забезпечує власне лікування жирового гепатозу. При цьому якщо проводиться лікування неалкогольного стеатогепатиту, то вводити в лікувальну схему необхідно не раніше ніж через місяць від початку. Коли явища хронічного гепатиту, що провокують руйнування клітин печінки, зменшаться. І фактично неалкогольний стеатогепатит перейде в більш стабільний жировий гепатоз.
Лікування жирового гепатоза грунтується на цьому комплексі. Лікування неалкогольного стеатогепатиту повинно додатково включати в себе регулярне застосування сорбентів. Жировий гепатоз більшою мірою відображає стабільне порушення обміну речовин. А неалкогольний стеатогепатит це рух в напрямку ускладнень, адже відображає наявність токсичного подразнення печінки. Найчастіше - з просвіту шлунково-кишкового тракту. І негативну тенденцію в розвитку захворювання.

https://sites.google.com/site/partnerskaaprogramma/eto-poleznye-ssylki/saharnyj-diabet-1-i-2-tipa/kompleksne-likuvanna-cukrovogo-diabetu-2-tipu-narodnimi-zasobami