З наявністю у немовлят розладів аутистичного спектру пов'язані діабет першого і другого типу та діабет вагітних.

Вчені з каліфорнійської організації Kaiser Permanente заявили про те, що їм вдалося виявити зв'язок між наявністю у матері діабету і підвищеним ризиком розвитку у дитини розладів аутистичного спектру. Як повідомляє N+1, серед факторів ризику розвитку аутизму був як діабет другого типу, так і діабет першого типу і діабет вагітних.

У ході дослідження вчені вивчили дані 419425 дітей, які народилися у період з початку 1995 по кінець 2012 року. У матерів 621 з них діагностували діабет першого типу, у 9453 виявили діабет другого типу, а ще у 11992 — діабет вагітних на термін до 26 тижня вагітності. Крім того, у 24505 жінок виявили характерні для діабету вагітних симптоми після 26 тижнів вагітності. Дані, зібрані для обліку в якості побічних змінних, включали стать дитини, вік матері на момент пологів, соціоекономічний статус, наявність різних захворювань і расова належність.

Протягом наступних семи років симптоми розладів аутистичного спектру виявили у 5827 дітей. Вчені виявили, що серед дітей, у матерів яких був діагностований діабет, ризик появи симптомів розладів аутистичного спектру був вищим. Зокрема, ризик підвищувався при наявності діабету другого типу, діабету вагітних на термін до 26 тижня вагітності, а при діабеті першого типу був найвищим.

https://dt.ua/TECHNOLOGIES/vcheni-pov-yazali-autizm-ditey-z-diabetom-materi-281560_.html