14 листопада - Всесвітній день боротьби з діабетом

Комплексне лікування цукрового діабету 2 типу народними методами

     Цукровий діабет 2 типу виникає на тлі порушення роботи печінки внаслідок дії різних факторів. Які призводять до розвитку дистрофічних змін з боку власне клітин печінки. І найчастіше в печінці розвивається жировий гепатоз або неалкогольний стеатогепатит. На цьому тлі первинно виникає інсулінорезистентність печінки. Тобто поступово знижується здатність печінки накопичувати вуглеводи, переробляючи прості вуглеводи в резервний полісахарид глікоген. Коли здатність печінки накопичувати глікоген відстає від кількості вуглеводів в продуктах харчування, то підвищується рівень цукру в крові. І, незважаючи на те, що підшлункова залоза при цьому виробляє в десятки разів більше інсуліну рівень цукру в крові підвищується. У суворій відповідності з ситуаційним переїданням. І з'являється необхідність проводити лікування цукрового діабету 2 типу.
    Комплексне лікування цукрового діабету 2 типу вимагає первинно контролювати вуглеводи в продуктах харчування. Це основне джерело енергії для організму, питома вага якого в енергетиці організму становить приблизно 60%. Якщо гормон інсулін не може доставити вуглеводи для обміну речовин в клітинах, то підвищується рівень цукру в крові. Залежно від ступеня підвищення рівня цукру в крові після їжі залежить доля хворого з цукровим діабетом 2 типу. І темп розвитку ускладнень цукрового діабету.

Детальніше...

Цукровий діабет: харчування

    Кожен діабетик знає, що йому не можна: цукор, випічку, макарони, картоплю, більшість круп, хліб та іншу їжу, багату вуглеводами. Проте мало хто добре уявляє собі, що йому можна. А можна при діабеті величезна кількість смачної їжі. Дієта при діабеті настільки різноманітна і повноцінна, що підходить і здоровій людині. «Просто здорові ще можуть знущатися над своїм організмом, а організм діабетика вже вимагає поваги до себе», — пояснює Тетяна Румянцева, Ендокринолог, автор популярної «Кулінарної книги діабетика».
    За основу раціону діабетикам потрібно взяти овочі (до 800-900 г на день) і фрукти (300-400 г на день). Їх слід поєднувати з кисломолочними продуктами (до 0,5 л на день), м'ясом і рибою (до 300 г в день), грибами (до 150 г в день). Вуглеводи теж можна, але небагато, — 100 г хліба або 200 г картоплі / круп в день. Час від часу замість них можна балувати себе корисними солодощами (див. меню в кінці тексту).

Детальніше...

Хронические осложнения сахарного диабета

     В последние время отмечается повсеместное учащение заболеваний диабетом на земном шаре, особенно в экономически высокоразвитых странах. Диабетическая кома одно из осложнений сахарного диабета, требующая немедленной помощи.
    В настоящее время, когда диагностика и лечение диабета не представляют трудностей, кома встречается относительно редко. Кроме диабетической (гипергликемической) комы у больных сахарным диабетом наблюдается много других осложнений. Среди них наиболее частыми и серьезными являются сосудистые и гнойно-воспалительные заболевания.
Сосудистые осложнения сахарного диабета.
   Сосудистые заболевания как осложнения сахарного диабета проявляются в виде специфических поражений мелких сосудов (артериол, венул, капилляров), так называемых микроангиопатий и неспецифических — атеросклеротических — изменений крупных артерий.

Детальніше...

Лікування цукрового діабету 1 і 2 типу народними засобами: ефективні способи і рецепти

     Цукровий діабет – проблема, яка виникає в житті багатьох людей, особливо тих, хто страждає зайвою вагою або знаходиться в похилому віці. Він накладає на раціон людини ряд обмежень, адже харчування з підвищеним рівнем цукру може зашкодити хворому. Але поряд з цим існують продукти, які, навпаки, можуть поліпшити стан діабетика і знизити вміст глюкози в крові – на них ґрунтуються народні засоби боротьби з цією недугою.

Ефективні народні засоби для лікування діабету

     Перед застосуванням засобів народної медицини для подолання цукрового діабету варто розібратися в механізмах їх впливу на організм. Існують два типи цього захворювання – інсулінозалежний (перший тип) і інсуліннезалежний (другий тип):

  • 1-й (припадає на 10-15% всіх хворих на діабет) є патологією, що призводить до недостатньої вироблення організмом інсуліну, знижує рівень глюкози (цукру) в крові. Може бути вродженим захворюванням, розвиватися в ранньому віці, з’являтися під час вагітності. Лікування цукрового діабету 1 типу полягає в ін’єкціях відсутньої кількості інсуліну, від яких хворий залежить впродовж всього свого життя. В інших способах зниження вмісту глюкози такий діабетик майже не потребує, адже при достатній кількості гормону цукор в крові буде знижуватися самостійно.
  • 2-й є наслідком зниження чутливості організму до впливу інсуліну на тлі його достатнього вироблення. Він проявляється у людей старше 40 років, що страждають зайвою вагою (85-90% всіх хворих на діабет). Такі діабетики не потребують на початкових стадіях в ін’єкціях гормону інсуліну. При нормалізації ваги, поліпшення загального стану здоров’я цукровий діабет 2 типу може бути вилікуваний.

    Детальніше...

Лікування цукрового діабету в санаторії Черемош, Mоршин

     У зв'язку зі зростанням кількості захворювань цукровим діабетом у світі та в Україні (тільки в санаторіях СКК «Моршинкурорт» щороку лікується від 1300 до 1500 хворих цукровим діабетом), гостро постало питання надання висококваліфікованої медичної допомоги таким людям та лікування цукрового діабету природними методами в санаторно-курортних умовах. З цією метою на базі санаторію Черемош створено спеціалізоване Реабілітаційне відділення для лікування дорослих і дітей у супроводі батьків, хворих на цукровий діабет, яке і відповідає таким вимогам.    У Відділенні для лікування цукрового діабету працюють досвідчені лікарі-ендокринологи.
   Покази для лікування цукрового діабету у санаторії Черемош, Моршин:
   -  Цукровий діабет 1 типу (інсулінозалежний) середньої важкості у стадії компенсації;
   -  Цукровий діабет 2 типу (інсулінонезалежний) легка форма і середньої важкості в стадії компенсації;
   -  Хворі з порушенням толерантності до глюкози і дисметаболічним синдромом;

Детальніше...

До Всесвітнього дня діабету на Закарпатті планують провести ряд заходів, присвячених проблемі

       Цукровий діабет - важке прогресуюче хронічне захворювання, що характеризується високим ризиком розвитку інвалідизуючих ускладнень. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я в економічно-розвинутих країнах світу до 4-8% населення хворіє на цукровий діабет. Цукровий діабет належить до числа найбільш поширених захворювань людини. В різних країнах світу кількість хворих на цукровий діабет складає 4-7% від загальної популяції. З віком захворюваність на цукровий діабет збільшується і після 65-ти років досягає 10-15%.

     Сьогодні у світі нараховується 386 млн. хворих, а до 2025 року очікується 552 млн. хворих на цукровий діабет. Епідеміологічні дослідження цукрового діабету в Україні  також свідчать про постійне збільшення числа хворих серед населення: в 2015 році було зареєстровано 1 381 тисяч  хворих на цукровий діабет, однак реальна поширеність цієї хвороби  у 3-4 рази вища.

Детальніше...

Вафли вместо уколов инсулина

    Ученые создали специальные вафли, которые смогут заменить болезненные уколы инсулина для диабетиков. Новейшая технология станет опорой миллионам пациентов, которые не любят иголки и шприцы.   Американские ученые разработали вафли, которые приклеиваются на внутреннюю сторону щек. Они помогают людям избавиться от потребности в каждодневной вакцине инсулина, которая нужна страдающим от диабета. Устройства размером с почтовую марку содержат приблизительно такую же дозу инсулина, которую пациент получает через иголки.    

    Изначальные клинические исследования продемонстрировали, что эта методика дает возможность доставлять гормон в человеческий организм намного быстрее. Известные под названием MSL-001 вафли быстро транспортируют инсулин через тысячи крошечных капилляров, которые находятся под языком и на внутренней поверхности щек. В капиллярах находятся тонкие стенки, через которые происходит быстрое поглощение.  

Детальніше...

Дельфины владеют генетическим секретом, который может значительно облегчить лечение диабета 2 типа

     Ученые из Американского военно-морского фонда морских млекопитающих обнаружили, что у дельфинов есть устойчивость к инсулину – как у людей, страдающих диабетом. Но у млекопитающих найденное свойство включается и выключается.      Сейчас генетики надеются, что специалисты по диабету помогут им найти и поставить под контроль такой же человеческий «выключатель».      В ходе исследования изучили образцы крови, взятые у животных, содержащихся в дельфинарии. Каждый выполненный приказ дрессировщика связан для дельфинов с подачкой, то есть днем постоянно едят, а ночью постоянно постятся. Ночная редакция крови аналогична той, которая происходит у диабетиков: ночью инсулин (гормон, снижающий уровень глюкозы в крови) никак на них не отражается. А утром, за завтраком, они просто переходят в нормальное состояние.

Детальніше...

Как добиться снижения уровня сахара в крови – полезные советы для идеального здоровья

     Для выбора подходящей методики лечения необходимо найти основную причину проблемы. При вторичном диабете можно использовать один из 3 основных способов: - Отмена лекарств, которые спровоцировали рост глюкозы в крови. - Удаление опухоли, которая продуцирует выработку контринсулярных гормонов. - Лечение тереотоксикоза, который провоцирует рост сахара и пр.     Если же устранить причину проблемы не удается, при наличии сахарного диабета 1 и 2 типа, предусмотрено назначение курса компенсаторной терапии. Предполагается прием лекарственных препаратов либо инсулина, которые позволят уменьшить уровень сахара.    

Детальніше...

Прорыв в лечении сахарного диабета 2 типа

    Международная группа ученых, возглавляемая сотрудниками Каролинского Института Стокгольма (Karolinska Institutet) (Швеция), разработала новый метод лечения сахарного диабета 2 типа, основанный на ингибировании сигнального пути фактора роста эндотелия сосудов VEGF-B. Такой подход приводит к предотвращению накопления жира в мышцах и сердце, в результате чего клетки этих тканей сохраняют способность к ответу на инсулин.

     В экспериментах, проведенных на мышах и крысах, ученые смогли не только предотвратить развитие диабета 2 типа, но и замедлить развитие уже начавшегося заболевания. Результаты исследования, в котором принимали участие сотрудники Каролинского Института, Онкологического Исследовательского Института Людвига (Ludwig Institute for Cancer Research) и биофармацевтической компании CSL Limited (Австарлия), опубликованы в журнале Nature.

Детальніше...