14 листопада - Всесвітній день боротьби з діабетом

Перша онлайн-школа діабету з’явилася в Україні

Корпорація «Артеріум», одна з українських компаній у сфері лікування та профілактики цукрового діабету, відкрила першу в Україні онлайн-школу цукрового діабету — Arterium Diabetes School. Школа доступна зі смартфону, ноутбука, ПК і є серією e-mail-уроків із спеціальними завданнями та можливістю поставити запитання лікарю онлайн. У ній досвідчений лікар розповість про правила харчування, фізичну активність і виховання здорових звичок.

Детальніше...

Сахарный диабет второго типа, новое в лечении сахарного диабета

   Сахарный диабет второго типа связан с поражением инсулиновых рецепторов, функции b-клеток поджелудочной железы нарушаются и это является основным признаком сахарного диабета 2-го типа. Как правило дисфункция этих островковых b-клеток может быть обратима.

Детальніше...

Прорыв в лечении сахарного диабета 2 типа

    Международная группа ученых, возглавляемая сотрудниками Каролинского Института Стокгольма (Karolinska Institutet) (Швеция), разработала новый метод лечения сахарного диабета 2 типа, основанный на ингибировании сигнального пути фактора роста эндотелия сосудов VEGF-B. Такой подход приводит к предотвращению накопления жира в мышцах и сердце, в результате чего клетки этих тканей сохраняют способность к ответу на инсулин.

Детальніше...

Лікування цукрового діабету в санаторії Черемош, Mоршин

     У зв'язку зі зростанням кількості захворювань цукровим діабетом у світі та в Україні (тільки в санаторіях СКК «Моршинкурорт» щороку лікується від 1300 до 1500 хворих цукровим діабетом), гостро постало питання надання висококваліфікованої медичної допомоги таким людям та лікування цукрового діабету природними методами в санаторно-курортних умовах. З цією метою на базі санаторію Черемош створено спеціалізоване Реабілітаційне відділення для лікування дорослих і дітей у супроводі батьків, хворих на цукровий діабет, яке і відповідає таким вимогам.    У Відділенні для лікування цукрового діабету працюють досвідчені лікарі-ендокринологи.
   Покази для лікування цукрового діабету у санаторії Черемош, Моршин:
   -  Цукровий діабет 1 типу (інсулінозалежний) середньої важкості у стадії компенсації;
   -  Цукровий діабет 2 типу (інсулінонезалежний) легка форма і середньої важкості в стадії компенсації;
   -  Хворі з порушенням толерантності до глюкози і дисметаболічним синдромом;

Детальніше...

Цукровий діабет та харчування

    Кожен діабетик знає, що йому не можна: цукор, випічку, макарони, картоплю, більшість круп, хліб та іншу їжу, багату вуглеводами. Проте мало хто добре уявляє собі, що йому можна. А можна при діабеті величезна кількість смачної їжі. Дієта при діабеті настільки різноманітна і повноцінна, що підходить і здоровій людині. «Просто здорові ще можуть знущатися над своїм організмом, а організм діабетика вже вимагає поваги до себе», — пояснює Тетяна Румянцева, Ендокринолог, автор популярної «Кулінарної книги діабетика».
    За основу раціону діабетикам потрібно взяти овочі (до 800-900 г на день) і фрукти (300-400 г на день). Їх слід поєднувати з кисломолочними продуктами (до 0,5 л на день), м'ясом і рибою (до 300 г в день), грибами (до 150 г в день). Вуглеводи теж можна, але небагато, — 100 г хліба або 200 г картоплі / круп в день. Час від часу замість них можна балувати себе корисними солодощами (див. меню в кінці тексту).

Детальніше...

Как добиться снижения уровня сахара в крови – полезные советы для идеального здоровья

     Для выбора подходящей методики лечения необходимо найти основную причину проблемы. При вторичном диабете можно использовать один из 3 основных способов: - Отмена лекарств, которые спровоцировали рост глюкозы в крови. - Удаление опухоли, которая продуцирует выработку контринсулярных гормонов. - Лечение тереотоксикоза, который провоцирует рост сахара и пр.     Если же устранить причину проблемы не удается, при наличии сахарного диабета 1 и 2 типа, предусмотрено назначение курса компенсаторной терапии. Предполагается прием лекарственных препаратов либо инсулина, которые позволят уменьшить уровень сахара.    

Детальніше...

Лікування цукрового діабету 1 і 2 типу народними засобами: ефективні способи і рецепти

     Цукровий діабет – проблема, яка виникає в житті багатьох людей, особливо тих, хто страждає зайвою вагою або знаходиться в похилому віці. Він накладає на раціон людини ряд обмежень, адже харчування з підвищеним рівнем цукру може зашкодити хворому. Але поряд з цим існують продукти, які, навпаки, можуть поліпшити стан діабетика і знизити вміст глюкози в крові – на них ґрунтуються народні засоби боротьби з цією недугою.

Детальніше...

12-14 листопада Всеукраїнський тиждень профілактики діабету.

В Україні - з нагоди Всесвітнього дня діабету 14 листопада - розпочався Всеукраїнський тиждень профілактики діабету.

 У рамках тижня передбачається на базі поліклінік обласних лікарень та у 10 центральних районних поліклініках Києва надання можливості всім охочим безкоштовно виміряти артеріальний тиск і рівень глюкози у крові, пройти скринінг-обстеження, консультації ендокринологів про запобігання діабету та спосіб життя з цією хворобою, проведення лекцій лікарів і психологів для батьків дітей, хворих на діабет; міжнародна спеціалізована виставка «Життя без влади діабету», інформаційні та діагностичні заходи в Українському домі, а також засідання Координаційної ради з питань виконання комплексної програми.

Детальніше...

Зв'язок між діабетом і хворобами серця

  Як виявили генетики до розвитку діабету другого типу та коронарних хвороб серця призводять мутації в одних і тих самих генах.

Детальніше...

Вчені пов'язали аутизм дітей з діабетом матері

З наявністю у немовлят розладів аутистичного спектру пов'язані діабет першого і другого типу та діабет вагітних.

Детальніше...