Кавінтон — це препарат, що поліпшує мозковий кровообіг і обмін речовин в клітинах головного мозку. Він знаходить саме широке застосування при самих різних захворюваннях, в тому числі наслідках травм, центральної нервової системи, а також при порушеннях слуху та рівноваги.

    Механізм дії Кавінтону

   Кавінтон (міжнародна непатентована назва — вінпоцетин) — це препарат для поліпшення мозкового кровообігу, який випускається угорської фармацевтичної компанією Гедеон Ріхтер в таблетках і в розчині для ін’єкцій. Виробляється препарат з алкалоїду девінкан, який міститься в рослині барвінку, традиційно застосовувався в народній медицині деяких країн як засіб, що поліпшує мозковий кровообіг. Отриманий з барвінку кавінтон поліпшує мозковий кровообіг і переносимість клітинами головного мозку нестачі кисню, так як має судинорозширювальну, нейропротекторну, антиагрегантну та антигіпоксичну дію.

   Судинорозширювальна дія Кавінтону проявляється в тому, що він впливає безпосередньо на гладку мускулатуру стінок кровоносних судин головного мозку, розслаблюючи її. В результаті розширюються кровоносні судини в основному головного мозку, інші кровоносні судини на надходження Кавінтону майже не реагують. Це підсилює приплив крові саме до головного мозку. А так як з кров’ю до клітин центральної нервової системи надходять поживні речовини і кисень, поліпшується обмін речовин і, відповідно, всі функції головного мозку. Особливо важливо таке поліпшення кровопостачання для ділянок головного мозку, які недоотримували кисню через звужених кровоносних судин. При цьому посилення кровопостачання в уражених областях головного мозку не поєднується з таким же посиленням кровообігу в сусідніх здорових областях, що дозволяє проводити адресне поліпшення кровообігу саме в тій області, яка найбільше цього потребує.

   Поліпшення мозкового кровообігу, а значить і швидкості циркуляції крові призводить до того, що зменшується схильність крові до утворення тромбів. Як відомо, утворення тромбів починається з процесу склеювання (агрегації) тромбоцитів, антиагрегантну дію Кавінтону попереджає утворення тромбів, а значить, і ішемічних (виникають від поганої прохідності судин і нестачі кисню) інсультів. Під дією Кавінтону еритроцити швидше віддають кисень тканинам, що також є профілактикою ішемії.

    Нейропротекторна дію Кавінтону

   Важливо і нейропротекторну дію Кавінтону — він зменшує пошкодження нейронів, викликане різними чинниками, а також підсилює захисну дію на ці клітини амінокислоти аденозину. Кавінтон покращує обмін речовин в клітинах головного мозку, сприяє переносу кисню і глюкози (джерела енергії) до нервових клітин, покращує переносимість нестачі кисню клітинами головного мозку. Крім того, кавінтон покращує обмін нейромедіаторів (речовин, за допомогою яких передаються нервові імпульси), наприклад, норадреналіну і серотоніну в тканини головного мозку.

   При прийомі всередину кавінтон швидко всмоктується, надходить у кров, переноситься до тканин головного мозку, а потім виводиться з сечею і калом, не надаючи негативного впливу на печінку та нирки.

   Показання та протипоказання для призначення Кавінтону

Кавінтон призначають:

 • при гострому і хронічному порушенні мозкового кровообігу на тлі атеросклерозу, спазму мозкових артерій, наслідків травм і захворювань;
 • при психічних і неврологічних розладах у хворих з порушенням мозкового кровообігу — порушення пам’яті, запаморочення, головного болю, порушеннях мови, координації, рухових розладах;
 • при клімактеричному синдромі з сильними головними болями і запамороченням;
 • при захворюваннях органів зору, пов’язаних з атеросклерозом і спазмом кровоносних судин;
 • при обмінних захворюваннях органів зору, в тому числі судинної оболонки, сітківки або жовтої плями;
 • при глаукомі (захворюванні, яке супроводжується підвищенням внутрішньоочного тиску), що виникла після травми або захворювання;
 • при зниження слуху судинного, токсичного, вікового та іншого походження.

   Застосування Кавінтону у вигляді ін’єкцій протипоказано:

 • в гострому періоді геморагічного інсульту — це може посилити кровотечу в області постраждалого мозкової посудини;
 • при важкої ішемічної хвороби серця — різкий приплив крові до закупорених бляшки холестеринів коронарних судин може порушити його цілісність;
 • при тяжких порушеннях серцевого ритму — стан хворого може погіршитися.

    Прийом Кавінтону протипоказаний: 

 • при вагітності — це може викликати різкий приплив крові до плаценти і кровотеча;
 • в період годування дитини грудьми — препарат потрапляє в грудне молоко;
 • при індивідуальній непереносимості препарату;
 • кавінтон форте не призначається у віці до вісімнадцяти років.
 • http://a-yak.com/kavinton-instrukciya-polipshennya-mozkovogo-krovoobigu/