29 жовтня - Всесвітній день боротьби з інсультом

Аби не програти у війні з інсультом, треба полюбити себе

    29 жовтня – Всесвітній день боротьби з інсультом. У цей день в різних країнах світу проводять соціально-просвітні, наукові заходи, спрямовані на привернення уваги населення до стану свого здоров'я. Натомість фахівці у цей день висвітлюють питання головних факторів ризику розвитку серцево-судинних ускладнень – інсультів та інфарктів.

    Нагадаємо, інсульт є однією з основних причин смертності та інвалідизації населення планети – щорічно у світі реєструють 16 млн випадків інсульту і майже 5,7 млн хворих на цю недугу помирають, нагадують на сайті департаменту охорони здоров'я обладміністрації. Прогнози фахівців не втішають: до 2030-го очікується 23 млн інсультів і 7,8 млн смертей від них.

Детальніше...

29 жовтня – Всесвітній день боротьби з інсультом

    Проблема боротьби з інсультом – є світовою проблемою, тому що ця патологія є головною причиною смертності не тільки в Україні, а і у розвинутих країнах ЄС та США. 29 жовтня об’явлений Всесвітньою асоціацією боротьби з інсультом Всесвітнім Днем боротьби з інсультом. В цей день в різних країнах світу проводяться соціальні-просвітні, наукові заходи, які направлені на привернення уваги населення до стану свого здоров’я, висвітлюються питання головних факторів ризику розвитку серцево-судинних ускладнень – інсультів та інфарктів.
   Кожен рік більше ніж 110 тисяч українців стають жертвами інсульту, одна третина з них молодше 65 років. Інсульт посідає друге місце в списку хвороб, від яких помирають українці. Нажаль, Україна є лідером в Європі по смертності від серцево-судинних захворювань, зокрема від інсульту. В Україні 11,8 млн. хворих на артеріальну гіпертензію, 9 млн. хворих на ішемічну хворобу серця, 1 млн. на цукровий діабет. 36% українців знають про те що в них підвищений артеріальний тиск, але не звертаються до лікаря.

Детальніше...

Исследователи изучают новый антикоагулянт для лечения больных, перенесших инсульт с фибрилляцией предсердий

В новом исследовании «Arest» ученые сравнивают эффективность нового антикоагулянта под названием - Апиксабан со стандартным антикоагулянтом – варфарин у пациентов, перенесших инсульт с фибрилляцией предсердий.

Антикоагулянтная терапия снижает риск развития инсультов, вызванных эмболией тромбов у больных с фибрилляцией предсердий, однако его применение связано с потенциально смертельными кровотечениями. Новое рандомизированное исследование будет оценивать эффективность и безопасность Апиксабана, чтобы предотвратить повторные инсульты и уменьшить риск кровотечений у пациентов, перенесших инсульт. 

Детальніше...

Українська Асоціація боротьби з інсультом поширює допис від Учебно-практический центр "Технологии нейрореабилитации".

   Шановні друзі!, колеги!
  Запрошуємо до участі в тренінгу  «Відновлення ходьби у пацієнтів з ураженням головного мозку». Базовий курс  відбудеться 30.10-01.11 2015 в м. Києві. Тренінг спрямований на поглиблення знань у сфері рухової реабілітації пацієнтів з ураженнями головного мозку з акцентом на відновлення навичок ходьби.
   В рамках курсу буде надане теоретичне обґрунтування та розбір ходьби, як складного анатомо-біомеханічного та енергоефективного процесу. Окремо будуть розглянуті компоненти та фази правильної (функціональної) ходьби, та особливості її відновлення у пацієнтів з ураженнями головного мозку. Слухачі опанують навички правильної оцінки, постановки цілей та планування реабілітаційних втручань в роботі з пацієнтами, що потребують відновлення ходьби, вивчені найчастіші помилки та обґрунтовані ефективні стратегії у відновленні функції ходьби. Основний акцент буде націлений на виконання практичних завдань для подальшої ефективної роботи з пацієнтами.
   Рекомендований для фахівців інсультних та реабілітаційних центрів неврологічних, нейрохірургічниї відділень.
   Заявки відправляти на ел. пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. до 20 жовтня 2015 року.

https://uk-ua.facebook.com/UkrainskaAsociaciaBorotbiZInsultom

 

Українська Асоціація боротьби з інсультом

   Всеукраїнська Громадська Організація «Українська Асоціація боротьби з інсультом», за підтримки Міністерства Охорони Здоров'я України, Національної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупіка, Всесвітньої організації боротьби з інсультом (WSO), Європейської асоціації боротьби з інсультом (ESO) до Всесвітнього Дня боротьби з інсультом (29 жовтня), проводить в Україні низку заходів в рамках освітньо-профілактичної програми «Стоп інсульт».
    Україна з 2006 року приєдналася до світового суспільства до реалізації програм профілактики та запобігання судинно- мозковим захворюванням,і саме з того часу в Україні започатковані і проводяться заходи, які привертають увагу медичної спільноти та широких верств населення до проблеми боротьби з серцево-судинними та судинно_мозковими захворюваннями, залучають молоде покоління до здорового способу життя, агітують проти шкідливих звичок.
   Заходи програми «Стоп інсульт» спрямовані на підвищення обізнаності медичної спільноти та пересічних громадян України з питань діагностики, лікування та реабілітації після інсульту, факторах ризику розвитку інсульту (зокрема цукрового діабету) та заходах його профілактики.
Щорічно в Києві на початку листопаду, відбуваються фінальні заходи програми «Стоп інсульт».
   Більше інформації на сайті www.uabi.org.ua

Боротьба з інсультом – тема «Карпатських читань»

    Забезпечення якісної медичної допомоги, яка не відрізняється від світових стандартів – пріоритетне завдання благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області». Для цього колектив Лікарняної каси постійно знайомиться з провідними досягненнями у медичній науці, європейськими рекомендаціями стосовно лікування хворих, даними доказової медицини, бере участь у наукових заходах, котрі відбуваються в Україні та Європі.
    Нещодавно в Ужгороді пройшла науково-практична конференція «Карпатські читання», куди була запрошена лікар-експерт ЛК із центральної міської лікарні №1 м. Житомира Тетяна Василівна Войналович. Вона поділилася своїми враженнями про участь у цьому зібранні:
- Конференція в Ужгороді була присвячена боротьбі з однією з найбільше небезпечних хвороб – інсульту. Вона зібрала міжнародних фахівців із Австрії, Росії, Польщі, Німеччини, Чехії, Англії. У ній взяли участь 400 невропатологів із усієї України.

Детальніше...

Лікування інсульту

  Невідкладна терапія інсульту залежить від його типу - ішемічний чи геморагічний інсульт.

Ішемічний інсульт

  Для лікування ішемічного інсульту лікарі повинні швидко відновити притік крові до мозку.

Лікування за допомогою препаратів. Терапія з використанням препаратів для розрідження крові повинна розпочатися протягом 4,5 години - і чим швидше, тим краще. Це покращує шанси на виживання, а також зменшує ускладнення інсульту. Для цього використовують:

  • Аспірин. Аспірин є найбільш доведено ефективним препаратом для негайного лікування ішемічного інсульту, зменшення ймовірності повторення. Доза препарату може варіювати.Інші препарати, що розріджують кров, такі як варфарин, гепарин та клопідогрель також можуть використовуватись, але не для екстреного лікування.
  • Внутрішньовенне введення тканинного активатора плазміногену (ТАП). Деяким пацієнтам з ішемічним інсультом буде ефективним введення тканинного активатора плазміногену (ТАП) в межах 4,5-години, який приводить до розчинення тромба і відновлення току крові в блокованій артерії. Протипоказане введення препарату при геморагічному інсульті.

    Детальніше...

Інсульт, лікування інсульту, профілактика інсульту, геморагічний інсульт, ішемічний інсульт

   Інсульт виникає тоді, коли припиняється або значно послаблюється надходження крові до частини мозку. В результаті цього мозок не отримує в достатній кількості кисень та необхідні йому поживні речовини. Через кілька хвилин клітини мозку починають помирати.

   Інсульт - це стан, що потребує невідкладної медичної допомоги, оскільки своєчасне надання медичної допомоги може звести до мінімуму пошкодження головного мозку і можливі ускладнення. Доброю новиною є те, що інсульт можна лікувати і попереджати. Основним для попередження інсульту є суворий контроль за основними факторами ризику інсульту. До них належать: високий кров'яний тиск, куріння та високий рівень холестерину.

    Зверніть увагу на наявність нижче вказаних симптомів, якщо ви маєте підозру на те, що у вас або у когось поряд може виникнути інсульт. Також запам’ятайте, коли розпочалися ці симптоми, оскільки їх тривалість може мати значення для вибору лікування.

Основні симптоми:

Детальніше...

Кавінтон — інструкція: поліпшення мозкового кровообігу

   Кавінтон — це препарат, що поліпшує мозковий кровообіг і обмін речовин в клітинах головного мозку. Він знаходить саме широке застосування при самих різних захворюваннях, в тому числі наслідках травм, центральної нервової системи, а також при порушеннях слуху та рівноваги.

    Механізм дії Кавінтону

   Кавінтон (міжнародна непатентована назва — вінпоцетин) — це препарат для поліпшення мозкового кровообігу, який випускається угорської фармацевтичної компанією Гедеон Ріхтер в таблетках і в розчині для ін’єкцій. Виробляється препарат з алкалоїду девінкан, який міститься в рослині барвінку, традиційно застосовувався в народній медицині деяких країн як засіб, що поліпшує мозковий кровообіг. Отриманий з барвінку кавінтон поліпшує мозковий кровообіг і переносимість клітинами головного мозку нестачі кисню, так як має судинорозширювальну, нейропротекторну, антиагрегантну та антигіпоксичну дію.

Детальніше...

Пентоксифілін: для лікування органів кровообігу

    Захворювання органів кровообігу виходять сьогодні на лідируючі позиції, тому все більша значення набувають лікарські засоби, здатні попередити або полегшити їх перебіг. Одним з таких лікарських препаратів є пентоксифілін.

    У чому полягає дія пентоксифіліну

  Пентоксифілін є ангіопротектором, тобто позитивно впливає на стан кровоносних судин. Основне його дія полягає в тому, що він покращує мікроциркуляцію крові в дрібних кровоносних судинах. Відбувається це за рахунок того, що пентоксифілін знижує в’язкість крові, збільшуючи її плинність, попереджаючи склеювання (агрегацію) еритроцитів і тромбоцитів. Ця властивість препарату попереджає тромбоутворення, але збільшує ризик крововиливів та кровотеч.

Детальніше...