29 жовтня - Всесвітній день боротьби з інсультом

29 жовтня – Всесвітній день боротьби з інсультом

    Проблема боротьби з інсультом – є світовою проблемою, тому що ця патологія є головною причиною смертності не тільки в Україні, а і у розвинутих країнах ЄС та США. 29 жовтня об’явлений Всесвітньою асоціацією боротьби з інсультом Всесвітнім Днем боротьби з інсультом. В цей день в різних країнах світу проводяться соціальні-просвітні, наукові заходи, які направлені на привернення уваги населення до стану свого здоров’я, висвітлюються питання головних факторів ризику розвитку серцево-судинних ускладнень – інсультів та інфарктів.
   Кожен рік більше ніж 110 тисяч українців стають жертвами інсульту, одна третина з них молодше 65 років. Інсульт посідає друге місце в списку хвороб, від яких помирають українці. Нажаль, Україна є лідером в Європі по смертності від серцево-судинних захворювань, зокрема від інсульту. В Україні 11,8 млн. хворих на артеріальну гіпертензію, 9 млн. хворих на ішемічну хворобу серця, 1 млн. на цукровий діабет. 36% українців знають про те що в них підвищений артеріальний тиск, але не звертаються до лікаря.

Детальніше...

Аби не програти у війні з інсультом, треба полюбити себе

    29 жовтня – Всесвітній день боротьби з інсультом. У цей день в різних країнах світу проводять соціально-просвітні, наукові заходи, спрямовані на привернення уваги населення до стану свого здоров'я. Натомість фахівці у цей день висвітлюють питання головних факторів ризику розвитку серцево-судинних ускладнень – інсультів та інфарктів.

    Нагадаємо, інсульт є однією з основних причин смертності та інвалідизації населення планети – щорічно у світі реєструють 16 млн випадків інсульту і майже 5,7 млн хворих на цю недугу помирають, нагадують на сайті департаменту охорони здоров'я обладміністрації. Прогнози фахівців не втішають: до 2030-го очікується 23 млн інсультів і 7,8 млн смертей від них.

Детальніше...

Українська Асоціація боротьби з інсультом

   Всеукраїнська Громадська Організація «Українська Асоціація боротьби з інсультом», за підтримки Міністерства Охорони Здоров'я України, Національної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупіка, Всесвітньої організації боротьби з інсультом (WSO), Європейської асоціації боротьби з інсультом (ESO) до Всесвітнього Дня боротьби з інсультом (29 жовтня), проводить в Україні низку заходів в рамках освітньо-профілактичної програми «Стоп інсульт».
    Україна з 2006 року приєдналася до світового суспільства до реалізації програм профілактики та запобігання судинно- мозковим захворюванням,і саме з того часу в Україні започатковані і проводяться заходи, які привертають увагу медичної спільноти та широких верств населення до проблеми боротьби з серцево-судинними та судинно_мозковими захворюваннями, залучають молоде покоління до здорового способу життя, агітують проти шкідливих звичок.
   Заходи програми «Стоп інсульт» спрямовані на підвищення обізнаності медичної спільноти та пересічних громадян України з питань діагностики, лікування та реабілітації після інсульту, факторах ризику розвитку інсульту (зокрема цукрового діабету) та заходах його профілактики.
Щорічно в Києві на початку листопаду, відбуваються фінальні заходи програми «Стоп інсульт».
   Більше інформації на сайті www.uabi.org.ua

Українська Асоціація боротьби з інсультом поширює допис від Учебно-практический центр "Технологии нейрореабилитации".

   Шановні друзі!, колеги!
  Запрошуємо до участі в тренінгу  «Відновлення ходьби у пацієнтів з ураженням головного мозку». Базовий курс  відбудеться 30.10-01.11 2015 в м. Києві. Тренінг спрямований на поглиблення знань у сфері рухової реабілітації пацієнтів з ураженнями головного мозку з акцентом на відновлення навичок ходьби.
   В рамках курсу буде надане теоретичне обґрунтування та розбір ходьби, як складного анатомо-біомеханічного та енергоефективного процесу. Окремо будуть розглянуті компоненти та фази правильної (функціональної) ходьби, та особливості її відновлення у пацієнтів з ураженнями головного мозку. Слухачі опанують навички правильної оцінки, постановки цілей та планування реабілітаційних втручань в роботі з пацієнтами, що потребують відновлення ходьби, вивчені найчастіші помилки та обґрунтовані ефективні стратегії у відновленні функції ходьби. Основний акцент буде націлений на виконання практичних завдань для подальшої ефективної роботи з пацієнтами.
   Рекомендований для фахівців інсультних та реабілітаційних центрів неврологічних, нейрохірургічниї відділень.
   Заявки відправляти на ел. пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. до 20 жовтня 2015 року.

https://uk-ua.facebook.com/UkrainskaAsociaciaBorotbiZInsultom

 

Інсульт, лікування інсульту, профілактика інсульту, геморагічний інсульт, ішемічний інсульт

   Інсульт виникає тоді, коли припиняється або значно послаблюється надходження крові до частини мозку. В результаті цього мозок не отримує в достатній кількості кисень та необхідні йому поживні речовини. Через кілька хвилин клітини мозку починають помирати.

   Інсульт - це стан, що потребує невідкладної медичної допомоги, оскільки своєчасне надання медичної допомоги може звести до мінімуму пошкодження головного мозку і можливі ускладнення. Доброю новиною є те, що інсульт можна лікувати і попереджати. Основним для попередження інсульту є суворий контроль за основними факторами ризику інсульту. До них належать: високий кров'яний тиск, куріння та високий рівень холестерину.

    Зверніть увагу на наявність нижче вказаних симптомів, якщо ви маєте підозру на те, що у вас або у когось поряд може виникнути інсульт. Також запам’ятайте, коли розпочалися ці симптоми, оскільки їх тривалість може мати значення для вибору лікування.

Основні симптоми:

Детальніше...

Лікування інсульту

  Невідкладна терапія інсульту залежить від його типу - ішемічний чи геморагічний інсульт.

Ішемічний інсульт

  Для лікування ішемічного інсульту лікарі повинні швидко відновити притік крові до мозку.

Лікування за допомогою препаратів. Терапія з використанням препаратів для розрідження крові повинна розпочатися протягом 4,5 години - і чим швидше, тим краще. Це покращує шанси на виживання, а також зменшує ускладнення інсульту. Для цього використовують:

  • Аспірин. Аспірин є найбільш доведено ефективним препаратом для негайного лікування ішемічного інсульту, зменшення ймовірності повторення. Доза препарату може варіювати.Інші препарати, що розріджують кров, такі як варфарин, гепарин та клопідогрель також можуть використовуватись, але не для екстреного лікування.
  • Внутрішньовенне введення тканинного активатора плазміногену (ТАП). Деяким пацієнтам з ішемічним інсультом буде ефективним введення тканинного активатора плазміногену (ТАП) в межах 4,5-години, який приводить до розчинення тромба і відновлення току крові в блокованій артерії. Протипоказане введення препарату при геморагічному інсульті.

    Детальніше...

Исследователи изучают новый антикоагулянт для лечения больных, перенесших инсульт с фибрилляцией предсердий

В новом исследовании «Arest» ученые сравнивают эффективность нового антикоагулянта под названием - Апиксабан со стандартным антикоагулянтом – варфарин у пациентов, перенесших инсульт с фибрилляцией предсердий.

Антикоагулянтная терапия снижает риск развития инсультов, вызванных эмболией тромбов у больных с фибрилляцией предсердий, однако его применение связано с потенциально смертельными кровотечениями. Новое рандомизированное исследование будет оценивать эффективность и безопасность Апиксабана, чтобы предотвратить повторные инсульты и уменьшить риск кровотечений у пациентов, перенесших инсульт. 

Детальніше...

Боротьба з інсультом – тема «Карпатських читань»

    Забезпечення якісної медичної допомоги, яка не відрізняється від світових стандартів – пріоритетне завдання благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області». Для цього колектив Лікарняної каси постійно знайомиться з провідними досягненнями у медичній науці, європейськими рекомендаціями стосовно лікування хворих, даними доказової медицини, бере участь у наукових заходах, котрі відбуваються в Україні та Європі.
    Нещодавно в Ужгороді пройшла науково-практична конференція «Карпатські читання», куди була запрошена лікар-експерт ЛК із центральної міської лікарні №1 м. Житомира Тетяна Василівна Войналович. Вона поділилася своїми враженнями про участь у цьому зібранні:
- Конференція в Ужгороді була присвячена боротьбі з однією з найбільше небезпечних хвороб – інсульту. Вона зібрала міжнародних фахівців із Австрії, Росії, Польщі, Німеччини, Чехії, Англії. У ній взяли участь 400 невропатологів із усієї України.

Детальніше...

Наслідки ішемічного інсульту: залежать від лікування

    Наскільки важкі будуть наслідки ішемічного інсульту, залежить від багатьох причин. Але в першу чергу має значення ступінь ураження головного мозку та своєчасне призначення адекватного лікування. При вчасно призначеному лікуванні можливе повне відновлення функцій головного мозку.

    Які можуть бути наслідки ішемічного інсульту

   Наслідки ішемічного інсульту можуть бути різними. Якщо був вражений невеликий посуд і своєчасно призначено правильне лікування, то в більшості випадків ішемічний інсульт протікає сприятливо. Наслідки такого перебігу — поступове повне або в значній мірі відновлення порушених функцій головного мозку.

  Може розвиватися також затяжний перебіг інсульту, для якого характерно періодичне погіршення і поліпшення стану хворого. При цьому під час погіршення можуть виникати повторні інсульти, приєднуватися різні ускладнення, наприклад, запалення легенів та інші. При правильному і своєчасному лікуванні такого інсульту результат його також може бути сприятливим.

Детальніше...

Реабілітація після ішемічного інсульту — найважливіший етап лікування

   Значення реабілітації після ішемічного інсульту важко переоцінити. Саме відновне лікування дозволяє повністю позбавитися від наслідків ішемічного інсульту. Реабілітація, так само, як і лікування, проводиться в кілька етапів.

   Яким чином відновлюється стан тканини головного мозку після інсульту

   Ішемічний інсульт викликає формування в тканини мозку патологічного вогнища, ядром якого є загиблі нервові клітини. Клітини, які розташовані в безпосередній близькості із загиблими, перебувають у стані гальмування.

   Якщо вчасно почати реабілітаційні заходи, то цим клітинам можна повернути активність. Для цього хворому потрібно надати правильне положення і почати займатися з ним лікувальною фізкультурою. Фізична активність збільшує здатність нервових клітин здобувати нові навички, тобто виконувати обов’язки загиблих нервових клітин. Одночасно хворому призначають медикаментозні засоби, які покращують порушену передачу нервових імпульсів, відновлюючи таким чином провідність нервової тканини.

Детальніше...