12 жовтня - Всесвітній день боротьби з артритом

Всесвітній день боротьби з артритом

    Всесвітній день боротьби з артритом проводиться з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, відзначається щорічно 12 жовтня. Мета Всесвітнього дня боротьби з артритом привернення уваги та інформованості широкої громадськості до проблем ревматологічних захворювань. У наш час ревматологічні захворювання займають високі позиції в рейтингу причин захворюваності та інвалідності. Цьому недузі схильні не тільки літні, але і багато молодих людей, а також діти.
    Артритом хворіє приблизно кожна сота людина. Біль, обмеження в русі, хронічна ниркова недостатність, висока інвалідизація - це те, що несе з собою артрит. Хвороби суглобів вимагають тривалого постійного медичного нагляду та лікування. Хворі гостро потребують реабілітації і соціальної адаптації. Артрит (грец. Аρθρον - суглоб +-itis - запалення) - збірне позначення будь-яких хвороб (поразок) суглобів. Може бути основним захворюванням (наприклад, спондиліт) або проявом іншого захворювання (наприклад, ревматизму). Протікає в гострій і хронічній формах з ураженням одного або декількох (поліартрит) суглобів. Серед причин розрізняють інфекції (туберкульоз, бруцельоз), обмінні порушення (наприклад, при подагрі), травми та ін

Детальніше...

Что такое артрит?

    Артрит - это воспалительное заболевание сустава. При артрите вы будете чувствовать боли в суставах, особенно при ходьбе. Иногда кожа, находящаяся над больным суставом, начинает краснеть и появляется лихорадка. Если воспален один сустав, то болезнь носит название моноартрит, а если в процесс вовлечены несколько суставов, то – полиартрит. Если не лечить болезнь, то будут поражены все суставные ткани: и хрящ, и его оболочка. Болезнь может возникнуть внезапно, в этом случае доктора говорят об остром артрите, а также развиваться с течением времени, медленно прогрессируя (хронический артрит).

   Если обращаться к статистике, то в группу риска входит каждый человек, перешагнувший рубеж в 65 лет. Среди пенсионеров, количество людей, страдающих от этой патологии составляет около 60%. Врачи утверждают, что эта цифра может быть увеличена, если бы каждый пациент предъявлял им свои жалобы, а не пытался лечить болезнь самостоятельно. Но не стоит думать, что артрит – болезнь исключительно старческая. Она может поражать людей и в более молодом возрасте, и даже детей. Все зависит от причин, вызывающих патологические изменения в суставах.

Детальніше...

Особливості лікування ревматоїдного артриту у літніх людей

    Ревматоїдний артрит являє собою ерозії, які вражають суглоби. Поступово суглоби руйнуються. Якщо артрит цієї категорії з'явився, то він вже не пройде ніколи. Але в силах хворої людини запобігти розвитку захворювання, зняти біль і полегшити свій стан. Вражає хвороба ревматоїдний артрит 1% дорослого населення. У кожної людини захворювання розвивається і протікає індивідуально. Але для людей похилого віку характерний постійний хронічний розвиток роками. Гострий перебіг хвороби зустрічається вкрай рідко. При лікуванні захворювання всі заходи спрямовані на те, щоб позбутися від болю, підвищити рухливість суглобів і поліпшити загальний стан хворого.

Детальніше...

Ювенільний ревматоїдний артрит. Причини, симптоми, лікування

   Ювенільний ревматоїдний артрит - це артрит, яким страждають діти до 16 років. Захворювання характеризується запаленням і обмеженням руху суглобів. Триває воно довше шести тижнів. Також ця хвороба відома як хвороба Стілла, дитячий хронічний артрит і ювенільний хронічний поліартрит.    Типові ознаки ювенільного ревматоїдного артриту - біль в суглобі, його припухлість, скутість в рухах. Ці симптоми посилюються вранці або після короткого сну. При цьому діти, навіть маленькі, на біль не скаржаться.

   Це захворювання може супроводжуватися лихоманкою, втратою апетиту і зниженням ваги. В деяких випадках на руках і ногах з'являється висип. Іноді збільшуються лімфовузли. При ювенільному ревматоїдному артриті можливе уповільнення росту. В деяких випадках уражені суглоби розвиваються з різною швидкістю, і через це довжина рук або ніг у дитини може відрізнятися одна від одної.

Детальніше...

Причини, симптоми і лікування артриту пальців ніг, практичні рекомендації

   За статистикою артрит пальців ніг на відміну від багатьох захворювань суглобів не оминає навіть молодих. Якщо інші види артриту проявляються здебільшого у людей старше 30-40 років, то негарні і настільки проблемні "кісточки" на великих пальцях, пухлини та інші симптоми на ногах можуть почати турбувати людину, навіть коли він ще навчається в школі.
    При артриті дрібних суглобів ніг лікування бажано почати можна раніше, не чекаючи важких наслідків недуги. Ця патологія з часом не тільки прогресує, але і стає невиліковною з точки зору сучасної медицини. Що можна зробити, щоб вилікуватися або хоча б призупинити хворобу й послабити її симптоми? Про це поговоримо далі.

Детальніше...

Реактивний артрит: симптоми і лікування

   Реактивний артрит одна з найпоширеніших форм хвороб ревматичного характеру. Ревматоїдний артрит являє собою окремий діагноз, який більш відомий, ніж його різновиди. Але для боротьби з захворюванням необхідно знати про нього якомога більше.

   Реактивний артрит, як і ревматоїдний, найчастіше виявляється у запаленні суглобів. Однак часом зустрічаються випадки ураження різних органів. Сама по собі хвороба реактивний артрит з’являється як наслідок перенесеної інфекції. Найчастіше захворювання передують інфекції сечостатевої та кишкової системи. Варто зауважити, що історія хвороби має величезне значення на все подальше лікування. Реактивний артрит фахівцями ставитися до групи серонегативного ревматоїдних захворювань. Причини виникнення хвороби передбачають різне лікування. Наприклад, хвороба може бути викликана кишкової персиситирующей інфекцією сечостатевої хламедийной. В кожному окремому випадку будуть застосовуватися певні антибіотики та інші препарати, щоб вилікувати захворювання. Чому так важливо своєчасне і правильне лікування? Тут відіграє велику роль, що наслідки реактивний артрит залишає серйозні і з часом хвороба виключно прогресує до неймовірних наслідків. Варто зазначити, що в самій назві вже ховається суть захворювання – реактивний увазі, що це реакція на інфекцію. Фахівці відзначають, що діагностика і лікування реактивного виду захворювання значно відрізняється від інших видів хвороб. Тому так важливо чітко розуміти симптоми, причини й особливості хвороби для того, щоб відповісти на питання «як лікувати реактивний артрит».

Детальніше...

Новий метод лікування артриту

   Ще кілька років тому методи лікування артриту полягали або у введенні лікарських препаратів в уражену область, або в операційному втручанні у важких випадках. Багато людей були змушені пройти курс лікування протягом тривалого періоду, а для деяких, навіть така терапія не давала потрібних результатів.

   Однак з відкриттям стовбурових клітин методи лікування артриту змінилися. І хоча даний спосіб досить дорогий, він здатний майже повністю позбавити від важкого захворювання. Існує кілька різних видів артриту, серед яких найпоширенішим є ревматоїдний, і саме він добре піддається клітинній терапії. При даному захворюванні в синовіальній мембрані,  яка розташована в слизовій оболонці сухожилля і суглоба, поширюється запалення, що в подальшому призводить до болю, скутості і припухлості. Це типовий стан при такій формі артриту.

Детальніше...

Ревматоїдний артрит: препарати для лікування

    Медикаментозна терапія - наріжний камінь лікування при активному перебігу ревматоїдного артриту. Вона необхідна для досягнення ремісії (зниження активності патологічного процесу), запобігання подальшого ураження суглобів і втрати їх рухливості. Але при цьому вкрай небажані стійкі, неприйнятні побічні ефекти.

   Методи і інтенсивність лікарської терапії при ревматоїдному артриті залежать від індивідуальних особливостей організму пацієнта і можливих небажаних реакцій на медикаменти. Найчастіше призначається підвищена доза препарату аж до зняття запалення або до тих пір, поки побічна дія ліків не стане недопустимою. При лікуванні медикаментами найскладніше - знайти «золоту середину»: побороти запальні процеси і в той же час не допустити побічних ефектів. Для відстеження ускладнень всі хворі на ревматоїдний артрит, що приймають ліки, повинні перебувати під наглядом лікаря і регулярно здавати аналізи крові. Виявлені побічні ефекти слід звести до мінімуму або усунути шляхом зниження дозування або призначення іншого лікарського препарату.

Детальніше...

Ревматоїдний поліартрит: лікування, симптоми і причини

   Ревматоїдний поліартрит (РА) є однією з важких системних патологій сполучної тканини, яка помітно знижує якість життя і може привести до інвалідності хворого навіть на ранніх етапах свого розвитку. Жінки цим захворюванням уражаються частіше чоловіків приблизно в 3 рази, при цьому вік пацієнтів становить в середньому 30-35 років. У літніх патологія зустрічається всього в 5 відсотках випадків.

  В патологічний процес залучаються в основному дрібні суглоби. Ураження відбувається по ерозивно-деструктивному типу, тобто суглобові поверхні руйнуються, захворювання носить автоімунний характер. Причини, що впливають на виникнення і розвиток ревматоїдного поліартриту, до кінця не з'ясовані вченими, вважається, що захворювання може виникати у пацієнтів зі спадковою схильністю, які перенесли деякі види інфекцій.

Детальніше...

Дієта при ревматоїдному артриті

   Ревматоїдний артрит є хронічним, запальним автоімунним захворюванням, яке вражає суглоби і тканини навколо них, викликаючи ерозії і деформацію. До цих пір не з'ясована точна причина хвороби, але провокуючими факторами вважають вплив навколишнього середовища, гени і дисбаланс певних гормонів.    Багато досліджень було проведено для вивчення впливу деяких продуктів на полегшення симптомів хвороби і отримані висновки пропонують хворим дотримуватися спеціального раціону харчування.

  Вважається, що для найбільшого ефекту лікування повинно включати в себе лікарську терапію, зміну способу життя і спеціальну дієту при ревматоїдному артриті.  В меню обов'язково повинні бути присутніми омега-3 жирні кислоти, які мають протизапальну дію на суглоби. Головним джерелом таких корисних жирів є: печінка тріски, риб'ячий жир, лляна олія і горіхи, жирні сорти риби.

Детальніше...