Мобільні додатки здатні вести моніторинг вашого здоров’я і попередити про хворобу, але можуть і викликати і необгрунтовану паніку

  12800000 українців мають підвищений артеріальний тиск. Електронне охорону здоров’я може врятувати цим людям життя. Наприклад, що входять до групи ризику пацієнтам буде видаватися прилад для вимірювання тиску, пов’язаний допомогою Bluetooth зі смартфоном. Даний комплекс стане в режимі реального часу відслідковувати рівень тиску і застерігати користувача при відхиленнях від норми. Крім того, в наступні п’ять років лікарі припинять використання стетоскопа для обстеження пацієнтів – замість цього їм достатньо буде поглянути на смартфон.

    4,01% людей на Україні, за даними Міністерства охорони здоров’я, живуть з діагнозом «діабет». В найближчому майбутньому на ринку з’являться спеціальні «розумні» пластирі. Вони дозволяють постійно відстежувати рівень цукру в крові та динаміку його зміни за довгий період. Навіть при регулярних візитах до лікаря отримати настільки детальні дані неможливо.

    А компанія Intel проводить дослідження, покликані допомогти боротися з хворобою Паркінсона. Система дзвонить на спеціальний телефонний апарат пацієнтам і перевіряє їх стан, засноване на поведінкових маркерах – таких, наприклад, як тон голосу і тремтіння телефону.

  17000 українських жінок щороку отримують діагноз «рак молочної залози». Щоб виявляти цю хворобу раніше, компанія General Electric розробила портативний апарат для ультразвукового дослідження, яким легко може керувати сам пацієнт.

   Однак, за словами Авраама Вергеса, вченого зі Стенфордського університету, для електронної охорони здоров’я такі пристрої є скоріше прокляттям, ніж благословенням. Його дослідження показують, що в більшості випадків люди довіряють діагнозу тільки за результатами особистого лікарського огляду. Тому при найменших симптомах вони йдуть в лікарні, тим самим підвищуючи навантаження на медичні установи.

   627 000 візитів до лікаря в рік вдається уникнути в США завдяки електронному охорони здоров’я.

   500 млн осіб до 2015 року будуть користуватися мобільними медичними додатками.

   223 млн доларів було інвестовано в стартапи в галузі електронної медицини в 2010 році.

Пристрої, які контролюють фізичний стан

  Портативні прилади вже сьогодні вимірюють активність мозку під час сну, ведуть статистику зміни тиску і рівня цукру в крові і відправляють ці дані на телефон або безпосередньо лікаря. Додатки можуть відслідковувати фізичний стан людини, інформувати про можливе захворювання і надавати дані про лікарські препарати.

«Народні» хвороби. Для пацієнтів з такими діагнозами вже є або в недалекому майбутньому з’являться мобільні медичні програми.

Моніторинг раку шкіри. Програма Mole Measure фотографує і вимірює розмір родимок на шкірі. При подальшому використанні вона оцінює зміну їх розміру і кольору. Ціна, грн.: 40. ОС: iOS

Перевірка слуху. Додаток HearingTest4All призначено для тестування слуху. Крім того, в ньому є вимірювач рівня навколишнього шуму. Ціна: безкоштовно. ОС: iOS.

Пульсометр. Instant Heart Rate перетворює смартфон в вимірювач частоти серцебиття. При цьому він не вимагає ніякого додаткового обладнання. Ціна: безкоштовно ОС: iOS, Android.

Аптечний каталог. Довідник «Відаль» містить величезний список лікарських препаратів з показаннями до застосування, дозуванням та побічними ефектами. Ціна: безкоштовно. ОС: Android.

Здоров’я майбутнього

Компанії та науково-дослідні групи по всьому світу направляють свої зусилля на розвиток електронної охорони здоров’я.

Медичне дзеркало MIT виміряє пульс і відобразить його на екрані, вмонтованому в поверхню.

Cisco HealthPresence дозволить лікареві поставити діагноз під час відеоконференції і виписати ліки.

Розумні «татуювання» – найтонші мікросхеми наклеюються на шкіру і відстежують життєво важливі показники.

Повзунки Exmobaby з сенсорами передадуть на телефон сигнал тривоги у разі відхилення параметрів від норми.

http://kernpro.info/hadzhety-dlja-zdorovja/