24 березня - Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Нові схеми лікування резистентного туберкульозу — надія на видужання для хворих в Україні і світі

     28 травня 2015 р. в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» відбувся круглий стіл на тему «Нові схеми лікування резистентного туберкульозу на основі найновітніших ліків — надія на видужання для десятків тисяч хворих в Україні і мільйонів хворих у світі», організований Фундацією «Громадський рух «Українці проти туберкульозу» та Національним інститутом фтизіатрії та пульмонології ім. Ф.Г. Яновського НАМН України. Метою заходу було підвищення поінформованості широких медичних кіл, громадськості та хворих на туберкульоз про перспективні шляхи подолання резистентного туберкульозу. До участі в круглому столі було запрошено представників зацікавлених органів державної влади, установ і закладів, що опікуються питаннями протидії епідемії туберкульозу в Україні, науковців, лікарів-фтизіатрів, представників українських неурядових організацій, міжнародних агенцій.

Під час круглого столу було висвітлено наступні теми:

  • резистентний туберкульоз як смертельний виклик людству;
  • розробка нових методів лікування туберкульозу в світі як відповідь на проголошення в 1993 р. ВООЗ туберкульозу глобальною небезпекою. Стратегія ВООЗ «Подолати туберкульоз»;
  • стійка прихильність з боку хворих до лікування та нові препарати — 2 складові успіху в боротьбі з резистентним туберкульозом.

    Детальніше...

Спільно подолати туберкульоз

     Коаліція організацій "Зупинимо туберкульоз разом" звертається до Прем'єр-міністра України, голів обласних державних організацій із наступним питанням. 

     24 березня 2016 року Україна та весь світ відзначатимуть Всесвітній та Всеукраїнський день боротьби з туберкульозом.

     В цьому році Всесвітній день боротьби із туберкульозом буде проходити під ініційованим Всесвітньою організацією охорони здоров’я гаслом «Спільно подолати туберкульоз» («Unite to End TB»).

    День боротьби із туберкульозом є важливою подією і має в усьому світі велике значення для підвищення рівня обізнаності людей про симптоми цього захворювання, його діагностику та лікування, а також щодо важливості встановлення ефективного контролю за поширенням туберкульозу. У цей день слід використати всі наявні можливості для досягнення значного збільшення виявляємості хворих на туберкульоз за допомогою проведення популярних освітніх програм, підвищення рівня компетентності керівних працівників щодо проблеми туберкульозу в країні для прийняття ними відповідних організаційних заходів і мобілізації громадськості.

Детальніше...

Побочные действия препаратов

     Осложнения лекарственной терапии называют по-разному: побочным действием препаратов, лекарственной аллергией, непереносимостью препарата, лекарственной патологией т.п.

   Нежелательные реакции, которые вызываются некоторыми лекарственными средствами, можно объединить понятием «побочное действие препарата» или «осложнения фармакотерапии».

Детальніше...

Борьба с туберкулёзом

    Организация борьбы с туберкулезом в Украине является общегосударственной задачей. Прежде всего ее выполняют противотуберкулезные диспансеры. В зависимости от осуществляемых функций, они делятся на республиканские, областные, городские, межрайонные и районные, работающие как самостоятельные учреждения в территориальных или профильных медицинских объединениях. Диспансерные отделения или кабинеты создаются на базе общих лечебно-профилактических учреждений или специализированных больниц. Кроме того, выделяют туберкулезные учреждения стационарного типа: стационары туберкулезных диспансеров, самостоятельных туберкулезные больницы (для взрослых, детей), туберкулезные госпитали, туберкулезные санатории, санаторные ясли, детские сады, санаторные школы-интернаты.

Стан забезпеченості протитуберкульозними препаратами Україні, в тому числі і на східних територіях

     Завдяки налагодженій роботі протитуберкульозної служби в України за останні 5 років спостерігається тенденція щодо зменшення показників захворюваності на туберкульоз (число випадків скоротилось порівняно з 2012 р. на 6%), проте залишається високою поширеність на ТБ/ВІЛ ко-інфекцію та мультирезистентні форми туберкульозу.

      Про це сьогодні під час прес-конференції, присвяченій Всесвітньому дню туберкульозу, повідомила заступник директора з питань організації протитуберкульозних заходів ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними захворюваннями МОЗ України» Ольги Павлова.

     За 2014 рік захворюваність на всі форми активного туберкульозу в порівнянні з 2013 роком зменшилась на 12,4 %. Загалом по країні за 2014 рік захворіло 25 543 особи. Захворюваність на активний туберкульоз у поєднанні зі СНІДом за 2014 рік знаходиться на рівні показників попереднього року та складає 10,4 на 100 тис населення. Загалом по країні за 2014 рік на ко-інфекцію ВІЛ/ТБ захворіло 4 445 осіб.

Детальніше...