1 березня – Всесвітній день імунітету

Природний щит людини

    У 2002 р. Всесвітя Оргаізація Охрони Здоров»я  вирішила кожного року відзначати 2 березня, як Всесвітній день імунітету. Це свято було запроваджено для акцентування уваги людей на проблемах, пов’язаних зі зростанням частоти різноманітних імунних захворювань, збереженням і зміцненням імунітету.

     Імунітет (від лат. слова immunitas – звільнення) – це здатність імунної системи зберігати цілісність і сталість внутрішнього середовища організму. Імунна система відповідає за два важливі процеси: заміну трансформованих або пошкоджених клітин різних органів тіла і захист від проникнення різного роду чужорідних агентів. Таким чином забезпечується протиінфекційний, протипухлинний захист і генетична стабільність організму.

     Поширення ВІЛ, аутоімунних захворювань, глобальні зміни умов життя, підвищення рівня забруднення довкілля відбилися на загальному імунному статусі людини. В той же час багато чинників, що негативно впливають на стан імунної системи, пов'язані із способом життя людини і відносно легко піддаються корекції. Кожна людина повинна знати про значення подібних дій і, отже, забезпечувати умови, необхідні для нормальної опірності організму. У зв'язку з цим в різних країнах світу все більше уваги приділяється інформуванню населення про ризики, пов'язані з неправильним способом життя. В першу чергу необхідно виділити проблеми, пов'язані із способом життя людини: шкідливі звички, стрес, переїдання, гіподинамія неминуче приводять до порушення здоров'я, підвищуючи ризик розвитку патології.  

Детальніше...

До Всесвітнього дня імунітету

     Слово «імунітет» у перекладі з латинської означає «захист», «очищення». Це один із важливих механізмів людського організму, який дає змогу протидіяти інфекційним хворобам, здійснювати постійний нагляд за зміненими пухлинними клітинами, котрі досить активно утворюються в організмі, та старими клітинами, стимулювати утворення нових клітин і підтримувати наш генетичний гомеостаз, а це дуже важливо, наприклад, при трансплантації чи конфліктних вагітностях. 
    Імунітет в організмі людини представлений імунною системою, яка характеризується певними властивостями. Так, ця система чітко знає, проти чого боротися, володіє пам’яттю, є мобільною, спроможна саморегулюватися і відзначається дуже високою репродуктивною здатністю. Центральні та периферійні органи імунної системи забезпечують протиінфекційний, протипухлинний, протитрансплантаційний і репродуктивний імунітети. 
     Свою думку з даної теми висловлює головний клінічний імунолог МОЗ України, завідуюча кафедри імунології та алергології Львівського національного медичного університету, доктор медичних наук, професор Валентина Володимирівна Чоп’як.

Детальніше...

Імунітет полюбляє рух і свіже повітря

     Як правило, людина замислюється про роль імунної системи і важливість її підтримки лише під час важкої застуди. Проте вже саме по собі захворювання є наслідком імунної недостатності. Специфіка профілактики полягає в тому, що, запобігаючи або своєчасно корегуючи порушення імунітету, ми запобігаємо виникненню захворювань багатьох органів і систем. Особливу увагу на стан імунної системи слід звертати жінкам у період вагітності і грудного годування, а також пацієнтам у післяопераційний період або після перенесених захворювань. Про імунітет і шляхи його зміцнення говоримо з Галиною КОВАЛЬ, обласним лікарем-імунологом Департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення, доцентом кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ.

Детальніше...

Як зміцнити імунітет дитини.

    Коли народжується дитина, світ батьків змінюється. Це саме радісна подія в житті людей змушує їх дивитися на світ, по-іншому, з теплотою і любов'ю. Перші слова і кроки дитини залишаться в пам'яті батьків на все життя. Тепер батьки несуть відповідальність за життя малюка і тому повинні пильно дивитися за його здоров'ям і самопочуттям. Така позиція має величезне значення тому що, якщо дитина буде здоровий в ранньому дитинстві, то і в дорослому житті він буде менше хворіти. Тому у маленьких дітей необхідно зміцнювати імунітет. Завдання батьків знати, як правильно зміцнити імунітет малюка. Це дуже важливо, так як через ослаблений імунітет, дитина дуже часто хворіє, що в свою чергу доставляє батькам клопоти і прикрощі.

Імунітет - що це таке?

   Щоб зрозуміти, як виробляється імунітет у дитини і як зробити, щоб він підвищився, потрібно зрозуміти з яких причин виникає сам імунітет і як він працює. Володіючи, такими знаннями, батькам стане легше вибрати варіанти підвищення імунітету у своєї дитини. Імунітет - це здатність організму протистояти інфекційним агентам, які носять чужорідну генетичну інформацію. Таку інформацію носять бактерії, гриби і віруси.

Детальніше...