1 березня – Всесвітній день імунітету

Ослаблений імунітет: ознаки, причини, профілактика

Сьогодні, мабуть, тільки абсолютно байдужа до себе людина не знає про те, що від міцного імунітету безпосередньо залежить здоров'я кожного з нас.

Саме імунітет є природним бар'єром, що не дозволяє величезної армії хвороботворних мікробів, бактерій і вірусів проникнути в організм і нашкодити йому.

Імунна система людського організму є дуже складним механізмом, складовими якого є лімфовузли, кістковий мозок, селезінка та вилочкова залоза, які знаходяться в постійній взаємодії один з одним.

Активізація імунних процесів допомагає не тільки зробити нас фізично міцнішими, а й активізує процес відновлення після перенесених хвороб і операцій, допомагає загоювати рани, боротися з руйнівними наслідками стресів і зміцнювати організм в цілому. Адже дуже важливо розуміти, що саме сильна імунна система людини без перерв і вихідних захищає його і допомагає боротися з хворобами, знищуючи чужорідні клітини, позбавлятися від токсинів і інших продуктів розпаду. Але навіть від народження міцний імунітет потребує регулярної підтримки.

Ознаки ослабленого імунітету

Основна ознака слабкої імунної системи - постійні простудні захворювання. Наприклад, поява герпесу на губах можна сміливо вважати сигналом порушення захисних сил організму. Також симптомами ослабленого імунітету є швидка стомлюваність, підвищена сонливість, постійне відчуття втоми, ломота в суглобах і м'язах, безсоння, а також алергії. Більш того, наявність хронічних захворювань також говорить про слабкий імунітет.

Причини ослаблення імунітету

Детальніше...

1 березня - Всесвітній день імунітету

     Щорічно 1 березня відзначається Всесвітній день імунітету. Мета цього дня – залучити увагу громадськості до проблем розповсюдження імунних захворювань, а також збереження та зміцнення імунітету. З нагоди Дня імунітету у Івано-Франківській обласній клінічній лікарні відбулася прес-конференція за участі обласного імунолога Ольги Малишок та головного позаштатного спеціаліста з дитячої імунології Галини Бенько.

  Збільшити ...

Детальніше...

Природний щит людини

    У 2002 р. Всесвітя Оргаізація Охрони Здоров»я  вирішила кожного року відзначати 2 березня, як Всесвітній день імунітету. Це свято було запроваджено для акцентування уваги людей на проблемах, пов’язаних зі зростанням частоти різноманітних імунних захворювань, збереженням і зміцненням імунітету.

Детальніше...

До Всесвітнього дня імунітету

     Слово «імунітет» у перекладі з латинської означає «захист», «очищення». Це один із важливих механізмів людського організму, який дає змогу протидіяти інфекційним хворобам, здійснювати постійний нагляд за зміненими пухлинними клітинами, котрі досить активно утворюються в організмі, та старими клітинами, стимулювати утворення нових клітин і підтримувати наш генетичний гомеостаз, а це дуже важливо, наприклад, при трансплантації чи конфліктних вагітностях. 

Детальніше...

Імунітет полюбляє рух і свіже повітря

     Як правило, людина замислюється про роль імунної системи і важливість її підтримки лише під час важкої застуди. Проте вже саме по собі захворювання є наслідком імунної недостатності. Специфіка профілактики полягає в тому, що, запобігаючи або своєчасно корегуючи порушення імунітету, ми запобігаємо виникненню захворювань багатьох органів і систем.

Детальніше...

Як зміцнити імунітет дитини.

    Коли народжується дитина, світ батьків змінюється. Це саме радісна подія в житті людей змушує їх дивитися на світ, по-іншому, з теплотою і любов'ю. Перші слова і кроки дитини залишаться в пам'яті батьків на все життя. Тепер батьки несуть відповідальність за життя малюка і тому повинні пильно дивитися за його здоров'ям і самопочуттям.

Детальніше...

Топ 10 способів зміцнити імунітет

 1. Слідкуйте за жирами


         Харчування, в якому присутній високий вміст жирів, може зробити ваш імунітет більш млявими і погіршити його функціонування, стверджує Сімін Нікбін Мейдани (Simin Nikbin Meydani) , заступник директора Дослідницького Центру Жан Майера в Університеті Тафтса в Бостоні . У дослідженні порівняли, як впливає на імунну функцію типова західне харчування (яке включає 38 відсотків жирів) і дієта, спрямована на зниження холестерину (28 відсотків жиру). Вони з'ясували, що дієта з низьким вмістом жирів поліпшила функції Т-лімфоцитів , які допомагали захистити організм від інфекцій.

    Постарайтеся отримувати від 25 до 30 відсотків всіх калорій з жирів, і велику їх частина з мононенасичених жирів (які містяться в оливковій олії, авокадо, арахісове олії) і поліненасичених жирів (які містяться в соняшниковій і кукурудзяній олії, сьомзі і волоських горіхах). Обмежте кількість насичених жирів (в молоці, вершковому маслі, жирному м'ясі) і транс-жирів (які вказуються на етикетках як частково гідроване масло).

Детальніше...

Як підвищують імунітет народними засобами у дітей та дорослих

     Підвищення імунітету народними засобами у дітей і дорослих в останні роки стало дуже актуальною темою. Сучасні діти набагато частіше і сильніше хворіють. Багато вірусів та інфекцій чекають дітей у дитячому садку, при поході в театр, цирк. Тільки сильний дитячий імунітет здатний вистояти перед цією атакою з боку навколишнього середовища і виробити власний захист.

    Що стосується дорослих людей, то для них підвищення імунітету народними засобами також актуальне, як і у відношенні дитини. Швидкість сучасного життя, постійний поспіх, неправильне харчування, недосипання, шкідливі звички, відсутність занять спортом ведуть до хронічної втоми.  Більшість хвороб доросла людина переносить на ногах, не доліковує. В результаті цього імунна система зовсім втрачає свої функції. Щоб цього не сталося, потрібно регулярно проводити підвищення імунітету народними засобами.

Використовуйте наступні поради щодо підвищення імунітету народними засобами:

Детальніше...