4 лютого - Всесвітній день боротьби з раком

Конференція - Досягнення та перспективи в онкоурології, пластичній та реконструктивній хірургії сечовивідних шляхів, 27-29 квітня 2017 р., м. Київ

  VІМіжнародна науково-практична конференція «Досягнення та перспективи в онкоурології, пластичній та реконструктивній хірургії сечовивідних шляхів» 27–29 квітня 2017 року, м. Київ

    Шановні колеги! Від імені Спілки онкоурологів України, Національного інституту раку щиросердечно запрошуємо вас на VIІ міжнародну науково-практичну конференцію «ДОСЯГНЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ В ОНКОУРОЛОГІЇ, ПЛАСТИЧНІЙ ТА РЕКОНСТРУКТИВНІЙ ХІРУРГІЇ СЕЧОВИВІДНИХ ШЛЯХІВ», яка відбудеться в місті Києві з 27 по 29 квітня 2017 року. Реєстрація на конференцію
    Метою конференції є показ останніх досягнень в онкоурології, пластичній та реконструктивній урології, а також у скринінгу, ранній діагностиці та профілактиці онкоурологічних захворювань. Наукова програма включає огляди, лекції, доповіді, дискусії та ін.
    Дотримуючись традицій наших попередніх конференцій, ми прагнемо забезпечити високий освітній рівень заходу, який дозволить вам обмінятися інноваційними ідеями, знаннями та досвідом. Це сприятиме підвищенню кваліфікації учасників та позитивним змінам у щоденній клінічній практиці.
     Учасникам конференції та їхнім супровідним особам буде надана можливість насолодитися історичними, культурними та економічними досягненнями Києва.
    Науково-практична конференція внесена до «Реєстру з’їздів, конгресів, симпозіумів та науково-практичних конференцій, які проводитимуться у 2017 році» (розділ «Науково-практичні конференції»), затвердженого МОЗ України та НАМН України.
      У конференції візьмуть участь провідні науковці  та фахівці з США та Західної Європи.
      Місце проведення конференції: «Президент-готель» (конгрес-хол), вулиця Госпітальна, 12, м. Київ,  01023.
      Початок роботи конференції:  27-28 квітня 2019 року о 09:00, 29 квітня 2017 року о 10:00.
 

Національний Канцер Реєстр

Основні принципи роботи канцер-реєстрів

     Канцер-Реєстр – це  картотека відомостей про кожний випадок онкологічного захворювання, його перебіг та лікування. Тільки збираючи й аналізуючи таку індивідуалізовану інформацію можна проводити повноцінні статистичні, епідеміологічні й клінічні дослідження, оцінювати фактори ризику виникнення раку, ефективність методів лікування, виживаність хворих, становити прогнозні оцінки розвитку онкоепідеміологічного процесу.

     По групі охопленого населення, для якого здійснюється збір інформації, і класам розв’язуваних завдань канцер-реєстри поділяються на лікарняні та популяційні. Популяційний канцер-реєстр накопичує відомості про всі випадки захворювання на рак на певній території, його дані служать для вивчення епідеміології раку на територіальному рівні. У лікарняному канцер-реєстрі накопичується інформація про пацієнтів лікувальної установи (наприклад, онкологічного диспансеру). Дані лікарняного канцер-реєстру використовуються для оцінки ефективності видів лікування, проведення клінічних досліджень, аналізу роботи лікувальної установи.

Детальніше...

Шанси на життя у онкохворих дітей збільшилися. Справа за державою

     Україна почала трансплантацію кісткового мозку в один рік з білорусами. Наразі білоруси прекрасно заробляють гроші, у тому числі й на українцях. Незрозуміло, чому ми фінансуємо чужу медицину, а не розвиваємо свою. Мабуть, комусь це вигідно

     Згідно зі світовою статистикою, у структурі дитячої смертності онкологія посідає друге місце. Якщо в країнах ЄС вдається вилікувати сімох з десяти онкохворих дітей, то в Україні пощастить тільки кожному другому. Щороку в нашій країні діагноз рак ставлять 1000 маленьких українців, половина з яких має злоякісні захворювання системи кровотворення. Ні для кого не секрет, що лікування онкології дуже витратне. Минулого року держава виділила чималі гроші — 65 млн грн за програмою онкології та онкогематології. Ці гроші британське закупівельне агентство Crown Agents отримало ще наприкінці минулого року. Однак з переліку, що включає 80 позицій, на сьогодні до пацієнтів дійшло лише 5–6 найменувань життєво необхідних лікарських препаратів. Безумовно, передача держзакупівель міжнародним організаціям — величезний прорив і крок вперед, проте щоб він не став кроком у прірву для хворих дітей, напевно, повинен бути дуже продуманим. Можливо, варто було створити резерв ліків?

Детальніше...

Про те, як Україні ефективно протистояти онкозахворюванням — директор Національного інституту раку

     Чому в світі зростає кількість ракових захворювань, про методи профілактики, раннього виявлення та ефективного протистояння хворобі розповіла «Ракурсу» директор Національного інституту раку

    Щодня 450 людей в Україні дізнаються, що у них рак, і ця статистика продовжує зростати. Понад 30% усіх випадків онкологічних захворювань діагностується на пізніх стадіях. Захворіти на рак в нашій країні ризикує кожен четвертий чоловік і кожна п'ята жінка. Ця хвороба, напевно, як ніяка інша викликає страх, обростає домислами, а за сухими цифрами статистики стоять горе і втрата близьких. За словами доктора Крістофера Вайлда, директора Міжнародного агентства з вивчення раку (IARC), незважаючи на видатні успіхи в галузі онкології, сьогодні, на жаль, проблема раку не вирішена, головний пріоритет — запобігання і раннє виявлення ракових захворювань. Саме такий рецепт допоміг багатьом країнам досягти вражаючих результатів в цій нелегкій боротьбі.

   Про те, чому в світі зростає кількість випадків ракових захворювань, про методи профілактики, раннього виявлення та як Україні ефективно протистояти онкологічним хворобам, «Ракурс» розмовляв з директором Національного інституту раку (НІР), доктором медичних наук, заслуженим лікарем України Оленою Колеснік.

Детальніше...

18 березня 2016 року у м. Києві відбудеться науково-практична конференція молодих вчених «Перспективи діагностики та лікування онкологічної патології»

     Науково-практична конференція внесена до «Реєстру з’їздів, конгресів, симпозіумів та науково-практичних конференцій, які проводитимуться у 2016 році» (розділ «Науково-практичні конференції»), затвердженого МОЗ України та НАМН України.
     Згідно з постановою Кабінету Міністрів України за №332 від 20.11.1991 року запрошення є офіційним документом для оформлення відрядження. Місце проведення конференції: Національний інститут раку (вул. Ломоносова 33/43, м. Київ)
Початок роботи конференції:  18 березня 2016 року о 09:00.

Детальніше...

До кінця року буде створений новий канцер-реєстр хворих на рак

     20 листопада в МОЗ України відбулася робоча нарада з питань удосконалення державної системи реєстрації хворих на рак за участю головних лікарів приватних онкологічних клінік під головуванням Першого заступника Міністра охорони здоров’я Олександри Павленко.
     «До кінця року МОЗ напрацює всі відповідні документи задля створення нового канцер-реєстру хворих на рак », - зазначила Олександра Сергіївна.
     Олександра Павленко пояснила, що реєстр введеться з метою підвищення ефективності надання медичної допомоги пацієнтам, забезпечення належної реєстрації та обліку пацієнтів, здійснення постійного моніторингу рівня ураження населення злоякісними новоутвореннями, отримання достовірної інформації щодо стану онкологічної допомоги, проведення наукових досліджень.

Детальніше...

ХІІІ з’їзд онкологів та радіологів України (26 - 28 травня 2016 р. у м. Київ)

     Вельмишановні колеги!
     Інформуємо Вас про проведення ХІІІ З’ЇЗДУ ОНКОЛОГІВ ТА РАДІОЛОГІВ УКРАЇНИ, який відбудеться  26 - 28 травня 2016 р. у м. Київ
та запрошуємо взяти в ньому участь.
    З’їзд зареєстровано в УкрІНТЕІ (посвідчення №468 від 03.08.2015 р.) та включено до «Реєстру з’їздів, конгресів, симпозіумів та науково-практичних конференцій, які проводитимуться у 2016 році», затвердженого МОЗ України та НАМН України, що є підставою для оформлення відрядження.
УСТАНОВИ-ОРГАНІЗАТОРИ ПРОВЕДЕННЯ ЗАХОДУ: Міністерство охорони здоров'я України, Національна академія наук України, Національна академія медичних наук України.
КООРДИНАТОР ОРГАНІЗАЦІЇ З'ЇЗДУ: Національний інститут раку МОЗ України.
МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ КОНФЕРЕНЦІЇ: 03680, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 55, НСК Олімпійський, конференц-комплекс. Початок реєстрації: 26 травня 2016 р. о 08-00.

Детальніше...

Лікарі-онкологи стурбовані ситуацією з захворюваністю городян на рак

     В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція, головною темою якої стала тривожна ситуація із захворюваністю ужгородців на онкологічні захворювання.
     Лікарі навели статистику хвороб, обговорили способи їх профілактики, назвали головні фактори, які перешкоджають ранній діагностиці онкологічних хвороб та їх ефективному лікуванню. Окремо буде прокоментували проблеми Міського онкологічного центру та умови роботи лікарів в Ужгороді.
    Євген Готько, завідувач кафедри онкології та радіології факультету післядипломної освіти УжНУ, керівник Ужгородського міського онкоцентру, професор зазначив: «Спостерігається перманентне щорічне зростання онкозавхорюваності - 2-3% за рік. За останніх 25 років ми маємо приріст захворювань по окремих локалізації 50% , 75% і більше. Найбільш поширені на Закарпаття – це рак легенів у чоловіків, грудної залози у жінок, шлунково-кошикового тракту (перш у закарпатців шлунку). Також збільшуються випадки на захворюваність раком сечостатевої системи, простати, нирок. За словами лікаря, на Закарпатті найвища захворюваність на онкопатології – в Ужгороді, який можна по цих показниках прирівняти до міст центральних промислових районів та Донеччини.

Детальніше...

Ученые в Дании неожиданно нашли мощное средство против рака

     Открытие было сделано во время работы по поиску вакцины против малярии. Поиск вакцины против малярии случайно привел к уникальному открытию, которое, возможно, станет одним из наиболее перспективных путей лечения онкологических заболеваний.
     Открытие сделали датские ученые из Копенгагенского университета во время тестирования противомалярийной вакцины для беременных, сообщают "Вести". В рамках проведённых экспериментов исследователи использовали малярийного паразита, способного прикрепляться к плаценте. В условиях лаборатории был создан белок, который используется малярийным паразитом для закрепления на плаценте, после чего в него добавили токсин.

Детальніше...