4 лютого - Всесвітній день боротьби з раком

Національний Канцер Реєстр

Основні принципи роботи канцер-реєстрів

     Канцер-Реєстр – це  картотека відомостей про кожний випадок онкологічного захворювання, його перебіг та лікування. Тільки збираючи й аналізуючи таку індивідуалізовану інформацію можна проводити повноцінні статистичні, епідеміологічні й клінічні дослідження, оцінювати фактори ризику виникнення раку, ефективність методів лікування, виживаність хворих, становити прогнозні оцінки розвитку онкоепідеміологічного процесу.

     По групі охопленого населення, для якого здійснюється збір інформації, і класам розв’язуваних завдань канцер-реєстри поділяються на лікарняні та популяційні. Популяційний канцер-реєстр накопичує відомості про всі випадки захворювання на рак на певній території, його дані служать для вивчення епідеміології раку на територіальному рівні. У лікарняному канцер-реєстрі накопичується інформація про пацієнтів лікувальної установи (наприклад, онкологічного диспансеру). Дані лікарняного канцер-реєстру використовуються для оцінки ефективності видів лікування, проведення клінічних досліджень, аналізу роботи лікувальної установи.

Детальніше...

Шанси на життя у онкохворих дітей збільшилися. Справа за державою

     Україна почала трансплантацію кісткового мозку в один рік з білорусами. Наразі білоруси прекрасно заробляють гроші, у тому числі й на українцях. Незрозуміло, чому ми фінансуємо чужу медицину, а не розвиваємо свою. Мабуть, комусь це вигідно

     Згідно зі світовою статистикою, у структурі дитячої смертності онкологія посідає друге місце. Якщо в країнах ЄС вдається вилікувати сімох з десяти онкохворих дітей, то в Україні пощастить тільки кожному другому. Щороку в нашій країні діагноз рак ставлять 1000 маленьких українців, половина з яких має злоякісні захворювання системи кровотворення. Ні для кого не секрет, що лікування онкології дуже витратне. Минулого року держава виділила чималі гроші — 65 млн грн за програмою онкології та онкогематології. Ці гроші британське закупівельне агентство Crown Agents отримало ще наприкінці минулого року. Однак з переліку, що включає 80 позицій, на сьогодні до пацієнтів дійшло лише 5–6 найменувань життєво необхідних лікарських препаратів. Безумовно, передача держзакупівель міжнародним організаціям — величезний прорив і крок вперед, проте щоб він не став кроком у прірву для хворих дітей, напевно, повинен бути дуже продуманим. Можливо, варто було створити резерв ліків?

Детальніше...

Про те, як Україні ефективно протистояти онкозахворюванням — директор Національного інституту раку

     Чому в світі зростає кількість ракових захворювань, про методи профілактики, раннього виявлення та ефективного протистояння хворобі розповіла «Ракурсу» директор Національного інституту раку

    Щодня 450 людей в Україні дізнаються, що у них рак, і ця статистика продовжує зростати. Понад 30% усіх випадків онкологічних захворювань діагностується на пізніх стадіях. Захворіти на рак в нашій країні ризикує кожен четвертий чоловік і кожна п'ята жінка. Ця хвороба, напевно, як ніяка інша викликає страх, обростає домислами, а за сухими цифрами статистики стоять горе і втрата близьких. За словами доктора Крістофера Вайлда, директора Міжнародного агентства з вивчення раку (IARC), незважаючи на видатні успіхи в галузі онкології, сьогодні, на жаль, проблема раку не вирішена, головний пріоритет — запобігання і раннє виявлення ракових захворювань. Саме такий рецепт допоміг багатьом країнам досягти вражаючих результатів в цій нелегкій боротьбі.

   Про те, чому в світі зростає кількість випадків ракових захворювань, про методи профілактики, раннього виявлення та як Україні ефективно протистояти онкологічним хворобам, «Ракурс» розмовляв з директором Національного інституту раку (НІР), доктором медичних наук, заслуженим лікарем України Оленою Колеснік.

Детальніше...

Лікарі-онкологи стурбовані ситуацією з захворюваністю городян на рак

     В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція, головною темою якої стала тривожна ситуація із захворюваністю ужгородців на онкологічні захворювання.
     Лікарі навели статистику хвороб, обговорили способи їх профілактики, назвали головні фактори, які перешкоджають ранній діагностиці онкологічних хвороб та їх ефективному лікуванню. Окремо буде прокоментували проблеми Міського онкологічного центру та умови роботи лікарів в Ужгороді.
    Євген Готько, завідувач кафедри онкології та радіології факультету післядипломної освіти УжНУ, керівник Ужгородського міського онкоцентру, професор зазначив: «Спостерігається перманентне щорічне зростання онкозавхорюваності - 2-3% за рік. За останніх 25 років ми маємо приріст захворювань по окремих локалізації 50% , 75% і більше. Найбільш поширені на Закарпаття – це рак легенів у чоловіків, грудної залози у жінок, шлунково-кошикового тракту (перш у закарпатців шлунку). Також збільшуються випадки на захворюваність раком сечостатевої системи, простати, нирок. За словами лікаря, на Закарпатті найвища захворюваність на онкопатології – в Ужгороді, який можна по цих показниках прирівняти до міст центральних промислових районів та Донеччини.

Детальніше...

Ученые в Дании неожиданно нашли мощное средство против рака

     Открытие было сделано во время работы по поиску вакцины против малярии. Поиск вакцины против малярии случайно привел к уникальному открытию, которое, возможно, станет одним из наиболее перспективных путей лечения онкологических заболеваний.
     Открытие сделали датские ученые из Копенгагенского университета во время тестирования противомалярийной вакцины для беременных, сообщают "Вести". В рамках проведённых экспериментов исследователи использовали малярийного паразита, способного прикрепляться к плаценте. В условиях лаборатории был создан белок, который используется малярийным паразитом для закрепления на плаценте, после чего в него добавили токсин.

Детальніше...

Новые методы лечения рака

     До сих пор рак остается смертельно опасным заболеванием, но все больше людей смогли его пережить. Новые методы лечения рака воздействуют эффективнее, индивидуальнее и мягче. Каждый год  в мире от рака умирает около 7,9 миллиона человек. Однако есть хорошие новости: все больше пациентов в развитых странах выживает, а по данным статистики смертность от рака сокращается. Так, за последние 5 лет эти показатели снизились на 10% у мужчин и на 7% у женщин.

     Излечится ли человек от рака и будет ли вновь жить хорошо и долго, во многом зависит от характера опухоли. Так, в случае рака груди выживает 86% женщин, а вот в первые пять лет после перенесенного рака легких в живых остается лишь каждый пятый. Однако новейшие методы лечения дают надежду на долгую жизнь даже при самых опасных видах рака.

Детальніше...

Рак підшлункової залози, новітні методи лікування

       Для раку підшлункової залози характерний дуже швидкий інвазивний ріст, раннє метастазування, виражена інтоксикація і низький відсоток лікування, особливо, якщо діагноз поставлений на пізній стадії хвороби. Найчастіше ракова пухлина розташовується в голівці підшлункової залози (75% випадків), рідше уражаються тіло і хвіст. У 95% випадків рак підшлункової залози — це класична високоінвазівная аденокарцинома, яка вражає залізисті клітини підшлункової залози і дуже швидко дає метастази в печінку, легені, кістки, мозок, прилеглі й віддалені лімфовузли черевної порожнини або діссемінірует по очеревині.

      Один з методів радикального лікування раку підшлункової залози, Нано-ніж (NanoKnife).  Рак підшлункової залози завжди вимагає індивідуального підходу до вибору методу і тактики лікування, і це рішення залежить від стадії хвороби, від загального стану здоров’я пацієнта, від розміру і локалізації пухлини, а також від наявності або відсутності метастазів. Найвищі шанси на лікування має пухлину, виявлена ​​на ранніх стадіях хвороби, коли раковий процес локалізований і немає віддалених метастазів.

Детальніше...

Методы лечения рака щитовидной железы

     Рак щитовидной железы – злокачественная опухоль из ее эпителиальных клеток и является актуальной проблемой обсуждения в мировой медицине, т.к. в последние годы увеличилось число заболеваний у детей в зонах, подвергшихся радиации – в чернобыльской зоне и близко расположенных районах Украины, Белоруссии.

     Высокий уровень онкологии Израиля обеспечивает эффективность лечения рака щитовидной железы и, в случае не запущенных его форм, очень высока и составляет по данным израильских онкологических клиник 95%. Более подробую информацию можно получить, проконсультировавшись с одним из израильских врачей. Для этого достаточно заполнить контактную форму сайта или зайти на чат онлайн.

Детальніше...

Диагностика рака в Украине: современные лабораторные технологии

     За последние годы онкология как наука заметно продвинулась вперед. Результаты многочисленных научных исследований незамедлительно нашли свое воплощение в практической сфере и, прежде всего, в области онкодиагностики. Теперь самые передовые методы диагностики злокачественных опухолей стали доступными и для граждан Украины. В Киеве открылся филиал израильской компании «ABS medical», который сейчас выполняет роль проводника высоких медицинский технологий в Украине.

     Современная онкологическая диагностика в Киеве опирается на инновации в области лабораторных исследований и ориентирована на раннее выявление рисков развития рака. Медицинский центр ABS medical Ukraine в сотрудничества с TODOS Medical Israel, используют новейшее высокотехнологичное оборудование (с использованием инфракрасной спектроскопии с Фурье-преобразованием) в лабораторных исследованиях для ранней диагностики рака. Процедура носит название Общий биохимический инфракрасный анализ крови, или TBIA (Total Biochemistry Infrared Analysis).

Детальніше...

Радиочастотная абляция при раке матки

     Радиочастотная абляция (РЧА) – это малоинвазивный метод лечения различного рода патологических опухолевых очагов, который успешно практикуется в клинической онкологии, в частности онкогинекологии. Метод РЧА достаточно эффективен в лечении опухолей органов женской половой системы на ранних стадиях, и часто применяется как основной и единственный метод терапии. Главным преимуществом метода является малоинвазивность, для которой характерны более низкие операционные риски, быстрое постоперационное восстановление и отсутствие рубцов.

     В Израиле метод радиочастотной абляции практикуется во многих областях практической медицины, как в качестве основного метода противораковой терапии, так и в качестве вспомогательного. Высокую эффективность метод РЧА показал в лечении опухолей матки, позволяя в большинстве случаев полностью удалить опухоль, сохранив при этом орган. В клиниках Израиля используются различные модификации и формы радиочастотной абляции, а процедура проводится исключительно высококлассными специалистами с применением инновационного оборудования.

Детальніше...