INFO-дайджест

Вперше Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом був проведений IDF (Міжнародною діабетичною федерацією) і ВООЗ (Всесвітньою організацією охорони здоров’я) 14 листопада 1991 року для координації боротьби з цукровим діабетом у всьому світі.

Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом – це день, який служить нагадуванням всьому прогресивному людству про те, що поширеність захворювання невпинно зростає. Цукровий діабет – одна з провідних медико-соціальних проблем. Мільйони людей в усіх країнах страждають на це захворювання. Воно посідає третє місце у світі за поширенням після серцево-судинних і онкологічних захворювань. ВООЗ визнала ЦД неінфекційною епідемією XXI століття. За даними організації, у світі зареєстровано 175 млн хворих на діабет, а у 2025 році їх буде вже 340 млн.

Велика кількість людей звертаються до лікаря за допомогою від пневмонії із запізненням. А все тому, що на ранніх стадіях захворювання дуже складно відрізнити просту застуду від пневмонії. Причиною останньої є запальний процес легенів, застуда чи алергія. Також пневмонія може виникнути через перенесені травми грудної клітки. Ні в якому разі не можна зволікати з лікуванням, так як можна заробити серйозні ускладнення.


Перші симптоми пневмонії

Присутність ознобу і лихоманки

Захворювання часто супроводжується підвищеною температурою тіла (понад 38.5 градусів) протягом чотирьох днів, знизити яку дуже складно. Людина страждає від сильного ознобу. Але цей симптом не є основним визначенням пневмонії, адже він характерний і при інших захворюваннях. Радимо придивитися і до інших ознак пневмонії.

Присутність постійної сонливості

При хворобі відчувається постійна сонливість і втому. Організм людини не має сил не тільки на боротьбу з хворобою, але і на елементарні потреби – на прийом їжі.

Характерний кашель

При протіканні хвороби характерною ознакою є постійне сильне покашлювання, яке часто супроводжується виділенням мокротиння зеленуватих і іржавих відтінків. Можуть також бути присутніми і кров’яні виділення.

Наявність задишки і часте коротке вдихання повітря

Внаслідок хвороби в людському організмі порушується дихальний ритм – він частішає. З боку це виглядає так, як ніби людина задихається, йому не вистачає кисню. Але коли ритм налагоджується, стає більш рівним, тоді у людини спостерігається легка задишка.

Прискорений ритм серця

Лікарі стверджують, що при хворобі змінюється ритм серцебиття. Тому перевірте свій пульс. Це можна зробити за допомогою двох пальців, приставивши їх до сонної артерії або зап’ястя.

Відчуття болі в області грудної клітини

Відчуття болю супроводжує людину не тільки в процесі покашлювання, але і при кожному вдиханні повітря. Зверніть увагу на те, як ви дихаєте.

Зниження працездатності організму, причиною якого стала перенесена застуда або грип.

Джерело: ukrhealth